Ekologija ir aplinka

 

Achilo kulno papedejeAchilo kulno papėdėje
Pasaulinė ekologinė krizė ir Lietuva
 
Česlovas Kalenda

Vilnius : Vilniaus universiteto leidykla, 2015. – 304 p.
ISBN 978-609-459-616-2

Knygos turinį sudaro apmąstymai apie praktinę gamtos filosofiją (ekologinę etiką) ir jos vietą bei vaidmenį sprendžiant ekologinę dabarties problemą. Aptariami ekologinės krizės kaip globalinio proceso iššūkiai ir Lietuvos visuomenės moralinio gyvenimo ypatybės. Knygos įvade pateikta ekologinės etinės minties raidos Lietuvoje apžvalga. Trijuose skyriuose gilinamasi į ekologinės problemos kilimo priežastis ir jos sprendimo būdų paieškas, atskleidžiami žmonių abejingumo gamtai motyvai, nušviečiamos ekologiško elgesio paskatos.
Nemažai vietos skiriama ekologinės etikos, kaip taikomosios etikos šakos, įvairiems teoriniams aspektams, šios etikos ypatybėms, principams apibrėžti. Neužmiršti ir praktiniai dalykai – lietuvių tautos gamtosauginės tradicijos bei jų puoselėjimo kryptys globalizacijos sąlygomis.


Klimato kaitaKlimato kaita Klaipėdos mieste ir rajone: poveikis, kaina ir prisitaikymas
Redaktorius: Justas Kažys

Vilnius: Vilniaus universitetas, 2012, 120 p.
ISBN 978-609-459-013-9

Knyga skirta projekto ,,Klimato kaita: poveikis, kaštai ir prisitaikymas Baltijos jūros regione“ (BaltCICA) rezultatams pristatyti. Joje trumpai aprašomi klimato pokyčiai ir prisitaikymas prie jų Lietuvos pajūryje. Projekto veiksmai Lietuvoje buvo sutelkti į dvi tiriamas teritorijas – Klaipėdos miestą ir Klaipėdos rajoną. Klaipėdos mieste sprendžiama potvynių pietinėje miesto dalyje poveikio sušvelninimo ir prisitaikymo prie jų problema. Klaipėdos rajone koncentruojamasi į klimato kaitos poveikį požeminiam vandeniui ir jo hidrocheminei sudėčiai, taip pat atliktas galimų klimato kaitos padarinių įvertinimas planuojant teritorijas (rengiant Kaklės paplūdimio infrastruktūros detalųjį planą).

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos