Bendradarbiavimas

 • Per paskutinių penkerių metų laikotarpį VU vykdė virš 100 projektų su verslu, apimančių tokias programas kaip Aukštųjų technologijų ir Pramoninės biotechnologijos, Eureka, 6BP, 7BP ir kitas, kurių tikslas yra skatinti taikomuosius tyrimus universitetuose, siekiant išspręsti problemas, kylančias verslo įmonėms.
 • Labai sėkmingai ir aktyviai VU mokslininkai bendradarbiavo su Lietuvos verslo įmonėmis. MTEP veiklai plėtoti iš MITA pagal paskelbtus konkursus dėl lėšų numatomiems ūkio subjektų taikomųjų mokslinių tyrimų užsakymams kofinansuoti 2010 – 2014 m. buvo gauta beveik 0,5 mln. eurų atlikti įmonių užsakymus fizinių, biomedicinos ir technologijų mokslo srityse.
 • Pajamos iš kitų Lietuvos ir užsienio įmonių užsakymų ir (arba) licencinių mokesčių per paskutinių penkerių metų laikotarpį sudarė daugiau kaip 4,5 mln. eurų.
 • JAV kompanija „DuPont Pioneer“ įsigijo VU intelektinės nuosavybės, kuri buvo sukurta VU Biotechnologijos instituto Baltymų-nukleorūgščių sąveikos tyrimo skyriuje vadovaujant prof. Virginijus Šikšniui, licenciją.
 • 2014 m. Vilniaus universitetas ir NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį
 • 2014 m. Vilniaus universitetas ir Lietuvos bankas pasirašė bendradarbiavimo sutartį.
 • 2013 metais Vilniaus universitetas, Latvijos universitetas, Fizinių ir technologijos mokslų centras, Lenkijos nacionalinio branduolinių tyrimų centras, „Hitachi“ ir Visagino atominės elektrinė 2013 m. pasirašė ketinimų memorandumą dėl bendradarbiavimo ir jungtinių branduolinės energetikos tyrimų Baltijos regione.
 • 2013 m. buvo pasirašyta Vilniaus universiteto ir Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) bendradarbiavimo sutartis dėl LRT archyvinės vaizdo medžiagos perkodavimo darbų, kuriuos, pasitelkę Baltijos šalyse galingiausią Fizikos fakulteto superkompiuterį, atlieka Universiteto mokslininkai.
 • 2013 m. Fizikos fakultete pristatyta atnaujinta kompiuterinių tinklų laboratorija, kuri įrengta naudojant įrangą, gautą kaip „Cisco Systems“ parama universitetui.
 • 2012 m. Universitetas pasirašė dvi sutartis su UAB „Fermentas“ (dabar „Thermo Fisher Scientific Baltics“ dėl technologijų, sukurtų VU Biotechnologijos instituto mokslininkų (viena technologija sukurta, bendradarbiaujant su Kanados  priklausomybių ir psichikos sveikatos centro mokslininkais), licencijavimo.
 • 2011 metais buvo pasirašyta trišalė bendradarbiavimo sutartis tarp Vilniaus universiteto, „Huawei Technologies Co., Ltd“ ir telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ ir oficialiai atidaryta bendra mokslinė-mokomoji laboratorija „VU, Omnitel ir Huawei telekomunikacijų mokslo centras“. 2012 m. bendradarbiavimą pratęsė Universiteto ir „Huawei Technologies Co., Ltd“ bendradarbiavimo sutartis, pagal kurią Fizikos fakulteto patalpose įsteigta Huawei Įgaliotoji Tinklų Akademija.

 

Svarbūs dokumentai:

Vilniaus universiteto MTEP komercinimo gairės

 

Daugiau informacijos:

Kristina Babelytė-Labanauskė

El.p.

Tel.: +370 5 2687017

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos