Patentavimas

Vienas iš būdų jūsų išradimą, kaip pramoninės nuosavybės objektą, apsaugoti nuo kitų asmenų naudojimo yra jį patentuoti, siekiant išradimui gauti teisinę apsaugą 20 metų laikotarpiu pasirinktoje teritorijoje. Bet kokios technikos srities išradimai yra patentabilūs, jeigu jie yra nauji, atitinka išradimo lygį ir turi pramoninį pritaikomumą. Taigi, siekiant jūsų išradimui teisinės apsaugos-patento, išradimas turi turėti tam tikras technines savybes, būti naujas, lyginant su jau patentuotais išradimais, turėti atitinkamą techninį lygį bei turėti pramoninį pritaikomumą.

Gautas patentas pasirinktoje teritorijoje jums suteiks išimtines teises į patentą:

1. Kai patento objektas yra gaminys, patento savininkas turi išimtinę teisę drausti kitiems asmenims be jo leidimo gaminti, naudoti, siūlyti parduoti, parduoti, importuoti ar eksportuoti tą gaminį.

2. Kai patento objektas yra gaminio gamybos būdas, patento savininkas turi išimtinę teisę drausti kitiems asmenims be jo leidimo naudoti tą būdą ir naudoti, siūlyti parduoti, parduoti, importuoti ar eksportuoti tiesiogiai tuo būdu gautą gaminį.

 

Vilniaus universitetas vystydamas intelektinės nuosavybės valdymo veiklą 2007-2016 metais gavo:

  • 32 Lietuvos patentus
  • 6 Europos patentus;
  • 6 JAV patentus;
  • 1 Rusijos federacinės valstybės patentą.

2007 – 2016 m. metais Vilniaus universiteto vardu buvo pateikta:

  • 43 Lietuvos paraiškos,
  • 19 tarptautinės (pagal Patentinės kooperacijos sutartį (PCT) paraiškos,
  • 16 Europos paraiškų,
  • 14 JAV paraiškų,
  • 3 Kanados paraiškos,
  • 3 Kinijos paraiškos.

Išradybinėje veikloje aktyviausi yra VU Biotechnologijos instituto, VU Taikomųjų mokslų instituto, VU Fizikos fakulteto mokslininkai.

 

Universiteto veikla pramoninės nuosavybės objektų teisinės apsaugos srityje bei Universiteto mokslininkų  išradybinė veikla buvo įvertinta pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos  (WIPO, World Intellectual Property Organization) apdovanojimu – WIPO prizu „WIPO Trophy for Innovative Enterprises“.

 

2011 metais buvo pasirašytas tarpusavio supratimo memorandumas tarp Lietuvos Respublikos Valstybinio patentų biuro, Lietuvos technikos bibliotekos ir Vilniaus universiteto, kurio tikslas siekti abipusiai naudingo bendradarbiavimo, efektyvesnės informacijos apie intelektinę nuosavybę sklaidos akademinėje bendruomenėje.

 

Nuo 2012 m. Vilniaus Universitetas bendradarbiauja su ilgametę patirtį turinčia kompanija „AAA Law“, kuri specializuojasi verslo ir intelektinės nuosavybės teisės srityse.

 

Svarbūs dokumentai:

Intelektinės nuosavybės valdymo nuostatai (prieiga VU darbuotojams per VU intranetą: https://intranet.vu.lt/);

Intelektinės nuosavybės valdymo pramoninės nuosavybės valdymo srityje nuostatų įgyvendinimo tvarka (prieiga VU darbuotojams per VU intranetą: https://intranet.vu.lt/).

 

Kontaktai:

Jūratė Semeškaitė

El.p.

Tel.: +370 5 2687005

 

Aistė Žvirblienė

El.p.

Tel.: +370 5 2687005

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos