Išrinktos skaitomiausios 2018 metų Vilniaus universiteto leidyklos knygos

Laurinavičiai. SmilgaVilniaus universiteto leidykla įsteigė „Skaitomiausios Vilniaus universiteto leidyklos knygos“ ir „Skaitomiausio Vilniaus universiteto leidyklos mokslo periodikos žurnalo“ apdovanojimus.

 Apdovanojimų tikslas – didinti Vilniaus universiteto ir Vilniaus universiteto leidyklos autorių žinomumą, skatinti mokslo, mokomųjų ir mokslo populiarinamųjų leidinių leidybą ir sklaidą. Apdovanojimai teikiami kiekvienais metais už praėjusių kalendorinių metų knygų pardavimų rezultatus. Plačiau apie apdovanojimų taisykles leidyklos svetainėje (https://www.vu.lt/leidyba/apie-mus/apdovanojimai).

 Šiais metais apdovanojimai už knygas teikiami dviejose kategorijose: skaitomiausioji monografija ir skaitomiausioji studijų knyga.

 2018 metų skaitomiausiąja monografija tapo VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto autorių – prof. habil. dr. Edmundo Smilgos, doc. dr. Algimanto Laurinavičiaus ir doc. dr. Antano Laurinavičiaus knyga „Lietuvos strateginio išlikimo gairės. Kaip valstybės išlikimą paversti iškilimu“.

 „Pirmiausia galima paminėti tokį malonų sutapimą: šiomis dienomis savaitraštis „Respublika“ perspausdino išrinktojo LR Prezidento Gitano Nausėdos straipsnį „Ar lietuvių tautos savivertė nukeliaus į šiukšlyną?“ (pirmą kartą straipsnis pasirodė žurnale „Valstybė“, 2013 m. lapkričio 6 d.). Čia ypač akcentuojama tautos savivertės arba orumo sąvoka. Iš valstybės valdymo pozicijų žvelgiant, labai svarbų vaidmenį vaidina tautinis (nacionalinis) tapatybės stiprinimas. Jei ši tapatybė nėra svarbi valdančiųjų sluoksniui, valstybės ar tautos savivertė sparčiai mažėja, ir didėja strateginių klaidų skaičius vadovybės veikloje, – sako monografijos autoriai. – Mes savo monografijoje akcentuojame strateginių galimybių suvokimo svarbą bet kokio lygio vadovų veikloje, o valstybės lygiu tai yra pirmaeilės reikšmės dalykas. Tik po jo eina strateginių galimybių identifikavimas. T. y. tam, kad žinotume, ką identifikuoti, reikia žinoti, ko ieškome. Per 29 metus Lietuvoje Prezidentai, Seimai ir Vyriausybės nelabai žinojo, ko reikia ieškoti ir kas yra tos strateginės galimybės. Buvo prieita iki to, kad bet koks gaisrų gesinimas valdymo procese buvo pateikiamas kaip strateginio valdymo rezultatas. Kuo didesnis gaisras buvo užgesintas, tuo garsiau buvo teigiama, kad yra gautas didesnis strateginis efektas. Knygoje detaliai ir argumentuotai įrodoma, kad taip nėra. O strateginės klaidos daug kainuoja, ypač valstybės ar regiono bei pramonės šakos valdymo lygiuose.

Monografijos trečioji dalis skirta strateginių galimybių realizavimui. Jei turime tikrą naujos kartos strategų komandą, tada galima suformuoti valstybės ar kito valdymo lygio posistemę, kuri garantuos strateginių galimybių identifikavimą ir sėkmingą jų realizavimą. Tai pasiekti tikrai nėra lengva, ir autoriai nėra tokie naivūs, jog manytų, kad esamą situaciją pakeisti bus lengva – reikia tik panorėti. Norų čia per maža. Reikia naujo žinojimo, nedokumentuotų žinių ir dar daug ko kita. Bet apie tai galima sužinoti skaitant mūsų monografiją.“

 

Monografiją „Lietuvos strateginio išlikimo gairės. Kaip valstybės išlikimą paversti iškilimu“ galima įsigyti čia: https://www.patogupirkti.lt/knyga/Lietuvos-strateginio-islikimo-gaires-Kaip-valstybes-islikima-paversti-iskilimu.html.

 

Sveikiname autorius! Jiems bus įteiktas apdovanojimą patvirtinantis dokumentas.

 

Skaitomiausios studijų knygos ir skaitomiausio mokslo periodikos žurnalo apdovanojimai bus paskelbti per kitas dvi savaites.

 

 

Nurodykite atsiliepimą.
reCAPTCHA turi būti patvirtinta!
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku