• Aprašymas Švęsdami 440-tąjį Vilniaus universiteto (VU) jubiliejų Fizikos fakulteto (FF) studentai dalijasi atradimais ir dovanoja Lietuvai ir pasaulio mokslo entuziastams tai, ką turi geriausio – žinias. „Open Readings 2019“, išaugusi į vieną didžiausių gamtos mokslų studentams rengiamų konferencijų Europoje, šiemet vyks 62-ąjį kartą. Šiemet organizatoriai klausytojams žada išskirtinę konferenciją – ją iškilmingai atidarys 2018 metų Nobelio fizikos premijos laureatas, prof. Gérard Mourou. „Open Readings 2019“ taip pat dalyvaus tokie gerai mokslo pasaulyje žinomi asmenys kaip astrofizikė, atradusi pulsarus, J. Bell Burnell; grupės, tiriančios genomo evoliuciją, Europos Bioinformatikos Institute Kembridže vedėjas, sukūręs DNR atmintinę Nick Goldman; Fedor Jelezko, apdovanotas Shpolskio-Rebane-Personovo medaliu už kvantinių technologijų plėtojimą; žymus pasaulio chemikas Karl Anker Jorgansen ir kiti. Visų kviestinių lektorių sąrašą bei programą galima rasti oficialioje konferencijos svetainėje: http://www.openreadings.eu
  Organizuoja Fizikos fakultetas
  Vieta Nacionalinis fizinių ir technologijos mokslų centras, Saulėtekio al. 3, Vilnius
  Kontaktai „Open Readings 2019“ organizatoriai
  Pradžia 2019-03-19 08:45
  Pabaiga 2019-03-22 20:00
  Tipas Konferencija
  Papildoma informacja Išskirtinė dovana Lietuvai nuo jaunųjų šalies mokslininkų
 • Aprašymas Kovo 19–22 d. į fizikų konferenciją „Open Readings 2019“ renkasi pasaulinis mokslininkų elitas.Jau kelerius metus iš eilės jaunųjų mokslininkų konferencijos organizatoriai į Lietuvą pritraukia mokslo pasaulio žvaigždes, tačiau šiemet „Open Readings“ bus išskirtinė – ją iškilmingai atidarys 2018 m. Nobelio fizikos premijos laureatas profesorius Gérard’as Mourou. Prestižine premija jis įvertintas už atrastą metodą, kuris leidžia generuoti didelio intensyvumo ultratrumpus optinius impulsus.Kovo 19 d. 17.00 val. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (Saulėtekio al. 7) prof. Gérard‘as Mourou atidarys „Open readings 2019“ konferenciją ir skaitys viešą paskaitą „Aistra ekstremaliai šviesai“ (angl. Passion for Extreme Light“).Paskaitoje mokslininkas pasakos apie ekstremalios šviesos lazerius, kaip naują lazerinės spinduliuotės ir medžiagos sąveikos etapą fizikos mokslo istorijoje.Šiemet, be Nobelio laureato, konferencijos organizatoriai tikisi sulaukti dar per 450 mokslininkų iš 20 Europos ir Azijos valstybių. „Open Readings 2019“ dalyvaus tokie gerai mokslo pasaulyje žinomi asmenys kaip astrofizikė J. Bell Burnell, atradusi pulsarus; grupės, tiriančios genomo evoliuciją Europos bioinformatikos institute Kembridže, vedėjas Nickas Goldmanas, sukūręs DNR atmintinę; Fedoras Jelezko, apdovanotas Shpolskio-Rebane-Personovo medaliu už kvantinių technologijų plėtojimą; žymus pasaulio chemikas Karlas Ankeris Jorgansenas ir kiti.Konferencijos „Open Readings 2019“ renginiai vyks kovo 19–22 d. Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre (Saulėtekio al. 3, Vilniuje).Įėjimas į pranešėjų paskaitas yra atviras visiems mokslo entuziastams. Norintiems dalyvauti prof. G. Mourou paskaitoje būtina išankstinė registracija.Tarptautinę fizikos ir gamtos mokslų studentų konferenciją „Open Readings 2019“ organizuoja The Optical Society of Vilnius University ir The International Society for Optics and Photonics studentų skyriai, „EPS Young Minds Vilnius“, Fizinių ir technologijos mokslų centras ir VU Fizikos fakulteto Studentų mokslinė draugija.
  Organizuoja Fizikos fakultetas
  Vieta Fizinių ir technologijos mokslų centras (Saulėtekio al. 3)
  Kontaktai Giedrė Grimalauskienė, tel. 8 5 2366066
  Pradžia 2019-03-19 17:00
  Pabaiga 2019-03-22
  Tipas Konferencija
  Papildoma informacja Programa
 • Aprašymas

  Demokratijose žmonės turi teisę pasirinkti, kas valdo - jie yra laisvi. Dar daugiau, demokratinės valstybės garantuoja vienodas politines teises visiems piliečiams dalyvauti politikoje. Tačiau dr. Kroeberas pabrėžia, kad iš tikrųjų galimybės pasinaudoti šia laisve yra nevienodai pasiskirstę gyventojams. Paskaita suteiks plačią apžvalgą apie moterų vaidmenį politikoje Europos Sąjungos valstybėse narėse. dr. Corinna Kroeber yra Greifsvaldo universiteto profesorė, daugiausia dėmesio skirianti moterų, imigrantų kilmės ir etninių mažumų atstovams. Rinkimų sistemų poveikis įvairiems atstovavimo aspektams yra ypatinga jos mokslinių tyrimų sritis. Dr. C. Kroeber taip pat yra akademinio dienoraščio „Counting Counts“ redaktorė nuo 2015 m.

  Paskaita vieša. Įėjimas laisvas. Paskaitos kalba – anglų.

  Organizuoja Tarptautinių ryšių skyrius
  Vieta VU centriniai rūmai, 239 aud. (Universiteto g. 3, Vilnius)
  Kontaktai Skirmantė Savickaitė, tel. (8 5) 268 7049
  Pradžia 2019-03-19 17:30
  Pabaiga 2019-03-19 18:30
  Tipas Paskaita
  Papildoma informacja Plačiau apie paskaitą ir lektorę
 • Aprašymas LTMėgsti pasakoti istorijas ir nori išbandyti save prieš auditoriją, o gal tiesiog nori paklausyti kitų pasakojamų istorijų? Ateik į PENKTĄ VU Open Mic Storytelling vakarą! Tiesa, šį kartą jį darysime anglų kalba, tad jei nori pagerinti savo storytellerio įgūdžius prieš tarptautinę auditoriją – pirmyn!KAIP VEIKIA? Kas pirmesnis, tas gudresnis principu: norėdama(s) pasakoti, registruokis el.paštu ir užsitikrink sau vietą vakaro metu! Atėjusiems tik paklausyti, bet vakaro pabaigoje pajutusiems norą pasakoti, visada paliksime dvi galimybes įsijungti!ENIf you like to tell stories or you just want to listen to others telling stories, come to the OPEN MIC STORYTELLING event at Vilnius University.Anyone is welcome to tell, purely on a first-come first-serve basis!That means: if you are ready for a story, send us an email at . We also leave two spots for the spontaneous.
  Organizuoja Kultūros centras
  Vieta Kultūros centras, Čiurlionio g. 21
  Kontaktai Gintė Jokubaitienė, tel. +37061060776
  Pradžia 2019-03-19 19:00
  Pabaiga 2019-03-19 21:00
  Tipas Praktinis užsiėmimas
  Papildoma informacja https://www.facebook.com/events/870698876611771/
 • Aprašymas 2019 kovo 18-19 LR Seime vyks tarptautinė konferencija „Lyčių lygybė tiksliuosiuose moksluose, technologijose ir inovacijose: progresas ir iššūkiai“.Konferenciją organizuoja Vilniaus universitetas kartu su asociacija „BASNET forumas“ ir kitais partneriais. Konferencijos metu bus pristatytos naujos tendencijos ES lyčių lygybės užtikrinimo moksle, politikoje. Taip pat Baltijos šalių pasiekimai, įgyvendinat lyčių lygybę mokslo organizacijose bei šiuolaikinis požiūris į NVO svarbą mokslo politikos kūrime, viešinime ir įgyvendinime. Konferencija skiriama asociacijos „BASNET forumas“ 10-mečiui paminėti.
  Organizuoja Vilniaus universitetas
  Vieta LR Seimas, Konstitucijos salė (Gedimino pr. 53)
  Kontaktai Doc. dr. Dalia Šatkovskienė
  Pradžia 2019-03-18 14:00
  Pabaiga 2019-03-19
  Tipas Konferencija
 • Aprašymas

  Paroda skiriama profesorės Irenos Valikonytės jubiliejui.

  Prof. I. Valikonytė – ilgametė Istorijos fakulteto Senovės ir vidurinių amžių istorijos katedros vedėja, Lietuvos Statutų ir Lietuvos Metrikos tyrimų grupės vadovė. Akademinį pripažinimą pelnė senosios Lietuvos teisės studijomis, Statutų ir Metrikos knygų publikavimu ir vertimu. Mokslinį darbą nuolat siejo su pedagogine veikla – viena labiausiai savo darbui atsidavusių dėstytojų išugdė kelias studentų ir mokslininkų kartas. Pripažįstant nuopelnus LDK istorijos tyrimams, 2018 m. Profesorei buvo įteikta naujai įsteigta Lituanistinės komisijos prie Lenkijos MA premija.

  Organizuoja Biblioteka
  Vieta VU bibliotekos Baltoji salė
  Kontaktai Snieguolė Misiūnienė, tel. 2687103
  Pradžia 2019-03-13 15:00
  Pabaiga 2019-03-29
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja Daugiau informacijos
 • Aprašymas „Verslumo akademija“ yra užsiėmimų ciklas, skirtas 14+ moksleiviams, norintiems susipažinti su verslu iš arčiau. Projekto metu diskutuojama, mokomasi, atliekamos įvairios užduotys, be to, moksleiviai turi galimybę pritaikyti žinias praktiškai – kurdami ir pristatydami savo pačių idėjas. Viso mokymosi metu su vaikais dirba tik patyrę lektoriai – savo sričių profesionalai, projekte taikomas praktikas ne kartą išbandę savo veiklose.Užsiėmimai vyksta penkis šeštadienius nuo vasario 23 iki kovo 23 d.
  Organizuoja Verslo mokykla
  Vieta VU Verslo mokykla, Saulėtekio al. 22, Vilnius
  Kontaktai Greta Sinkevičiūtė, tel. 236 6191
  Pradžia 2019-02-23
  Pabaiga 2019-03-23
  Papildoma informacja https://bit.ly/2Vc9uJq
 • Aprašymas Akušerija, kaip anatomija ar chirurgija, yra viena iš pirmųjų ir seniausių medicinos disciplinų pasaulyje. Vilniaus universitete (VU) akušerijos programa pradėta dėstyti nuo 1781 metų, įsteigus Medicinos fakultetą. Vilniuje XVIII a. pab. ir XIX a. pr. buvo įkurtos pirmosios Lietuvoje akušerijos ir ginekologijos įstaigos: Gimdymo skyrius ir akušerijos mokykla (1775), Akušerijos katedra (1803), Akušerijos ir ginekologijos klinikos (1816). Mokslas tobulėjo, veiklos plėtėsi, keitėsi asmenybės.VU Medicinos fakultetas kviečia apsilankyti parodoje, skirtoje Akušerijos ir ginekologijos mokslo raidai, klinikos pokyčiams ir asmenims, vadovavusiems šiam padaliniui, atsiminti ir pagerbti. Už pagalbą rengiant parodą nuoširdžiai dėkojame ilgametei Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovei prof. dr. Gražinai Drąsutienei.
  Organizuoja Medicinos fakultetas
  Vieta MF antras aukštas
  Kontaktai Irma Kušeliauskaitė, tel. (8 5) 239 8743
  Pradžia 2019-02-03
  Pabaiga 2019-04-30
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja http://www.mf.vu.lt/lt/content/bendrai/akuserijos-mokslo-raida-vilniaus-universitete
 • Aprašymas Nuo 2019 m. vasario 1 d. Vilniaus universiteto Medicinos fakultete eksponuojama Lietuvos nusipelniusio gydytojo, docento dr. Aleksandro Vytauto Jakelevičiaus fotografijų paroda „Mylimas kraštas“. A. V. Jakelevičius gimė ir augo Varėnoje. 1965 m. baigė Kauno medicinos institutą. 1971 m. Vilniaus universitete apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją, tema „Elektrolitų kalio ir natrio balanso sutrikimas širdies operacijų metu“. Dirbo Vilniaus Antakalnio ligoninėje, Druskininkų ligoninės kardiologijos centre. Stažavosi Rusijoje, Vokietijoje. Nuo 1984 m. pradėjo dirbti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto docento pareigose. 2006 m. jam suteiktas Lietuvos nusipelniusio gydytojo vardas. A. V. Jakelevičiaus hobis – meninė fotografija. Gydytojui po ranka visuomet yra fotoaparatas. Fotografavo tolimųjų kraštų gamtą, žmones, tačiau dėmesio centre visada išlikdavo Lietuva. A. V. Jakelevičius fotografuoja bei rengia parodas Lietuvoje bei užsienyje. Fotografijų parodos buvo eksponuotos Vilniuje, Klaipėdoje, Druskininkuose, Rygoje, Rusijos miestuose, Amerikos ir Australijos lietuvių bendruomenėse. Doc. V. Jakelevičiaus fotografijos puošia Druskininkų ligoninę, artimų žmonių namus. Santariškių klinikose dabar veikia daktaro fotografijų paroda, skirta Lietuvos valstybės šimtmečiui, kurioje atsispindi Lietuvos gamtos grožis ir žmonės. „Fotografijoje užfiksuotas grožis turi išliekamąją vertę, tai – mūsų krašto istorija, vaizdais perduodama būsimoms kartoms“, – sako A. V. Jakelevičius. Paroda Medicinos fakultete veiks iki 2019 m. kovo 31 d.
  Organizuoja Medicinos fakultetas
  Vieta VU Medicinos fakultetas
  Kontaktai Irma Kušeliauskaitė, tel. (8 5) 239 8743
  Pradžia 2019-02-01
  Pabaiga 2019-03-31
  Tipas Paroda
 • Aprašymas

  Vilniaus universitetui – 440

  Pajuskime bėgantį laiką ir atsekime jo pėdsakus senuosiuose Vilniaus universiteto rūmuose.

  Žvelgdami į šiandieninį Vilniaus senamiestį pastebime didelius pokyčius, matome neatpažįstamai pasikeitusias gatveles ir panoramas. Šiose nuotraukose tikrai atpažinsite Vilniaus universiteto rūmus. Nors ir pajusite laiko tėkmę, pamatysite jo įspaustus ženklus, nemenkus pokyčius, bet įžvelgsite ir visų čia dirbusių, studijavusių ir studijuojančių, dirbančių, apsilankančių, juos restauruojančių žmonių meilę ir pagarbą šiems rūmams, jų dvasiai. Tikime, kad ir ateinančios kartos, kurios čia mokysis, kurs ir darys atradimus, paliks savo pėdsakus išsaugodami tai, kas vertingiausia, įrašys savo puslapį į rūmų, Vilniaus ir Lietuvos istoriją.

  Už senąsias nuotraukas dėkojame Vilniaus universiteto bibliotekos Rankraščių skyriui, Vidui Naujikui. Šiandienos vaizdus užfiksavo Vilniaus universiteto fotografai Vitas Jadzgevičius (1972 – 2016) ir Edgaras Kurauskas.

  Vilnius University celebrates 440 years

  In the Old Campus of Vilnius University you can feel the flow of time and trace its marks.

  Today, when we look around the Old Town of Vilnius, we notice major changes, we see hardly recognizable streets and panoramas. In the pictures, you will definitely recognize the Campus of Vilnius University. You will see the impact of the flow of time, you will identify its marks and some substantial changes. At the same time, you may also be able to feel the love and respect for the buildings and their spirit of those who worked and studied there, of those who are still working and studying, visiting and restoring them. We strongly believe that future generations, who come here to study, work and make their discoveries, will leave their marks at the same time preserving what is most valuable. They will thus open their own page in the history of the magnificent buildings, of Vilnius and of the history of Lithuania.

  We are grateful for the old pictures to Vidas Naujikas and to the Manuscript Department of Vilnius University Library. We also express our gratitude for the present-day views to two photographers of Vilnius University: Vitas Jadzgevičius and Edgaras Kurauskas.

  Organizuoja Bendruomenės vystymo skyrius
  Vieta VU centriniai rūmai, rektorato koridorius (Universiteto g. 3, II aukštas, Vilnius)
  Kontaktai Edita Kirlytė, tel. (8 5) 268 7001
  Pradžia 2019-02-01 09:00
  Pabaiga 2019-07-01 12:00
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja Pajuskime bėgantį laiką
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos