• Aprašymas Kviečiame liepos 1-30 d. į menininkės Taurimos Bunkutės tapybos darbų parodą "Kiškių karalienės dienoraštis", kuri vyks VU Botanikos sodo Muziejuje (Kairėnų g. 45, Vilnius) šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 12.00 iki 18.00 val. Tapybos paroda "Kiškių karalienės dienoraštis" - ne tik apie kiškius, kurie yra pagrindinis personažas mano kūryboje, bet būtent apie mus, žmones, mūsų vietą pasaulyje, mūsų jausmus, nuotaikas bei svajones, apie gamtą, apie tai, kaip esam visi susiję ir svarbūs vieni kitiems".
    Organizuoja Botanikos sodas
    Vieta VU Botanikos sodas
    Kontaktai Inga Raubaitė
    Pradžia 2017-07-01 14:00
    Pabaiga 2017-07-30 18:00
    Tipas Paroda
    Papildoma informacja http://www.botanikos-sodas.vu.lt/kalendorius/40/164-Taurimos-Bunkut%C4%97s-tapybos-darb%C5%B3-paroda
  • Aprašymas Vilniaus universitetas šiemet pažymės prof. Juozapo Tšebinskio 150-ąsias gimimo metines. VU Herbariume saugoma unikali J. Tšebinskio herbariumo kolekcija – viena gausiausių Stepono Batoro universiteto gyvavimo laikotarpiu sukauptų herbarizuotų augalų kolekcijų.Prof. Juozapas Tšebinskis (Józef Trzebiński, 1867–1941) – tarptautinio lygio mokslininkas, Lenkijoje pripažintas fitopatologijos (mokslas apie augalų ligas) pradininku. 1924–1937 m. prof. J. Tšebinskis plėtojo botanikos mokslą Stepono Batoro universitete Vilniuje, taip pat vadovavo kuriamam botanikos sodui. J. Tšebinskis įnešė reikšmingą indėlį į Lenkijos, Ukrainos ir Lietuvos botanikos mokslą.
    Organizuoja Biblioteka
    Vieta VU bibliotekos Direkcijos koridorius (III a.)
    Kontaktai Veronika Girininkaitė
    Pradžia 2017-06-27
    Pabaiga 2017-09-12
    Papildoma informacja Daugiau informacijos
  • Aprašymas Birželio 12 - rugpjūčio 18 d. VU Botanikos sode (Kairėnų g.43, Vilnius) kviečiame aplankyti Vilniaus J.Vienožinskio dailės mokyklos N.Vilnios filialo ir Balsių edukacinės dailės studijos mokinių sukurtų mozaikų parodą.Paroda vyksta Botanikos sodo liepų alėjoje
    Organizuoja Botanikos sodas
    Vieta VU Botanikos sodas
    Pradžia 2017-06-14 10:00
    Pabaiga 2017-08-18 20:00
    Tipas Paroda
    Papildoma informacja http://www.botanikos-sodas.vu.lt/kalendorius/40/217-Mozaik%C5%B3-paroda
  • Aprašymas Kas ir kodėl lemia mūsų elgesį vienoje ar kitoje situacijoje? Kaip žmogaus elgesys keitėsi istoriškai ir kur glūdi mūsų papročių šaknys? Surasti atsakymus į visus šiuos ir daugelį kitų klausimų parodoje bus bandoma pasitelkiant VU bibliotekoje saugomus XVI–XX a. pradžios dokumentus – knygas, grafikos darbus ir rankraščius.Parodoje eksponuojamos intriguojančios istorijos apie skirtingų tautų tikėjimo, santuokinio ir kasdienio gyvenimo papročius. Išskirtinis dėmesys – netinkamam žmonių elgesiui ir įpročiams: girtavimui, blogam auklėjimui, nedorybėms ir amoralumui, įvairioms bausmėms už nusikaltimus, taikytoms skirtinguose pasaulio kraštuose. Parodos lankytojai galės susipažinti su reta XVII a. rankraštine knyga, kurioje aprašytas Ostrovno dominikonų bažnyčios Švč. Mergelės Marijos paveikslas ir pateikiami keli šimtai liudijimų apie įvykusius stebuklingus išgijimus jo dėka. Čia pat bus atskleisti XIX a. Anykščių krašte užfiksuoti būrimai, prietarai ir gydymo būdai. Pirmą kartą bus eksponuojamas retas XVII a. surašytas ilgaamžiškumo eleksyras, o XIX a. arako (stiprus alkoholinis gėrimas) gamybos receptas, ko gero, patiks senosios virtuvės mėgėjams.Paroda veiks Vilniaus universiteto bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje (Universiteto g. 3, I a.) iki 2017 m. lapkričio 17 d.
    Organizuoja Biblioteka
    Vieta P. Smuglevičiaus salė (Universiteto g. 3