• Aprašymas 2017 m. gruodžio 7 d. (ketvirtadienį) 10 val. Lietuvos mokslų akademijoje (Gedimino pr. 3, Vilnius) vyks 10-oji jaunųjų mokslininkų konferencija „BIOATEITIS: gamtos ir gyvybės mokslų perspektyvos“.
  Organizuoja Lietuvos mokslų akademija
  Vieta Lietuvos mokslų akademija (Gedimino pr. 3, Vilnius)
  Kontaktai L. Milošienė
  Pradžia 2017-12-07 10:00
  Pabaiga 2017-12-07
  Tipas Konferencija
  Papildoma informacja Kvietimas-programa
 • Aprašymas

  Jeigu grauži save, kad švaistai brangų laiką, bet prisėsti prie mokslų vis tiek nesiseka, SPKS kviečia laiką „švaistyti“ naudingai: susipažinti su streso valdymo, efektyvaus mokymosi ir atidėliojimo mažinimo metodais interaktyvių užsiėmimų metu!

  Užsiėmimo metu sužinosite, kaip turėtų atrodyti jūsų dienotvarkė, kad ji padėtų palaikyti produktyvumą ir užkirstų kelią perdegimui; išmoksite relaksacijos metodų, kurie padės, kai bus sunku atsipalaiduoti ar per įtampą negalėsite susikaupti. Taip pat suprasite kaip mūsų mąstymas veikia streso reakcijas, ir išmėginsite mąstymo korekcijos metodus.

  Lektorė: Karjeros konsultantė, psichologė Ieva Vasionytė

  REGISTRACIJA
  Organizuoja Studentų paslaugų ir karjeros skyrius
  Vieta Matematikos ir informatikos fakultetas, 102 aud. (Naugarduko g. 24, Vilnius)
  Kontaktai Kontaktai nenurodyti
  Pradžia 2017-12-07 15:30
  Pabaiga 2017-12-07 17:30
  Tipas Seminaras
  Papildoma informacja https://www.facebook.com/events/194957401078479/
 • Aprašymas 2017 m. gruodžio 6 d. Suomija švenčia savo nepriklausomybės šimtmetį. Šia proga VU, bendradarbiaujant su Suomijos ambasada Lietuvoje, parengta nuotraukų paroda. Parodoje eksponuojama nuotraukos, kuriose įamžintos Suomijos gamta, kaimo vietovės, miestai, žmonės, jų užsiėmimai, laisvalaikis ir kt. Nuotraukų autoriai: Jussi Aalto, Tuomas Aro, Elina Engberg, Anna Kuokkanen, Maija Partanen, Ilkka Salmi, Jussi Seppälä, Jukka Toivio, Keijo Toivio, Pauliina Tuomikoski. Fotografija šiems žmonėms tik jų laisvalaikio užsiėmimas – jie aistringai viską fotografuoja, daug keliauja aplink pasaulį, kad galėtų palyginti Suomiją su kitomis šalimis, geriau suprasti ir įvertinti savo gimtosios šalies gamtą, žmones ir gyvenimo būdą.
  Organizuoja Biblioteka
  Vieta VU bibliotekos Galerija (III a.)
  Kontaktai Snieguolė Misiūnienė
  Pradžia 2017-12-05 11:00
  Pabaiga 2017-12-31
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja Daugiau informacijos
 • Aprašymas Po platų atgarsį susilaukusių prisipažinimų apie seksualinį priekabiavimą (#MeToo) JAV ir Lietuvos visuomenėje, kviečiame pakalbėti šia tema. Kokios yra šio reiškinio priežastys, kas yra “normalus” bendravimas, kodėl apie seksualinį priekabiavimą yra dažniausiai nutylima, nenoriai kalbama? Kodėl iškyla dvigubų standartų dilema ir vis dar gajus požiūris, smerkiantis auką: ar visuomenė gali keistis? JAV ambasada kartu su Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Lyčių studijų centru rengia diskusiją „#ThatsHarassment: pakalbėkime atvirai” su žmogaus teisių, lyčių tarpusavio santykių etikos, viktimologijos specialistais bei JAV ambasados diplomatais, dirbančiais žmogaus teisių klausimais. Diskusijos moderatorė - doc. dr. Ilona Michailovič. Renginys taip pat yra visame pasaulyje minimos 16 Aktyvizmo dienų prieš smurtą lyties pagrindu kampanijos dalis. #16Days Diskusijos metu matysime įtaigią kinematografiją - JAV trumpametražius filmus šia tema.
  Organizuoja Komunikacijos fakultetas
  Vieta Saulėtekio al. 9, Kūrybos komunikacijos salė, JR5
  Kontaktai Laima Statulevičienė
  Pradžia 2017-12-04 15:00
  Pabaiga 2017-12-07 16:30
  Tipas Diskusija
  Papildoma informacja https://www.facebook.com/events/174766159775249/
 • Aprašymas Iš įvairių objektų, nuotraukų, filmų ir modernaus meno kūrinių susidedanti paroda pristato istorijas, kurių pagrindiniai veikėjai – paprasti žmonės. Jiems rūpi jų pačių ir aplinkinių gerovė. Paroda „Daugiau nei laboratorija: DIY mokslo revoliucija“ suskirstyta į keturias dalis: DIY (liet. „Pasidaryk pats“) biologai, sveikatos programišiai, piliečiai mokslininkai ir meninės instaliacijos.
  Organizuoja Gyvybės mokslų centras
  Vieta VU GMC fojė
  Kontaktai Agnė Grinevičiūtė
  Pradžia 2017-11-29
  Pabaiga 2017-12-30
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja http://naujienos.vu.lt/28-europos-salis-apkeliavusi-mokslo-populiarinimo-paroda-atvyksta-i-vilniu/
 • Aprašymas Sigutės Ach miniatiūrų paroda „Pilnaties upių keliai“.Sigutė Ach apie save:"Sigutė Ach – taip pasirašau po savo paveikslais, freskomis, tekstais, iliustracijomis nuo 1998 m. Tais metais labai dažnai nejučia aikteldavau: „Ach…“Nedidelis žodelis įsiterpdavo į mano kalbą gerokai dažniau, nei įprasta ir draugai ėmė mane pravardžiuoti. „Kaip gyveni, Sigute… Ach?“ Buvo juokinga, tad ėmiau taip ir pasirašinėti, net neįtardama, kad žengiu lemtingą žingsnį. 2001 m. mano draugo Arvydo Vereckio įkurta leidykla, mano pačios pavadinta „Nieko rimto“ (o argi rimta yra piešti, o juo labiau leisti sparnuotas karvytes ir svajojančius zuikius?), išgarsino mano vardą visoje Lietuvoje ir net plačiau.Kas ta Sigutė Ach – kartais klausiu ir savęs pačios, mat dažnai važiuodama į susitikimus, pasakodama apie savo pakylėtą pasaulį tampu tarsi žinios apie tyrumą, banalumo nebuvimą nešėja. Savotiška vedlė į vaikystę, tam, kad kiekvienas rastų savy jėgų atsinaujinti, nusipurtyti rutiną ir nudžiugti – taip, kaip tą gali padaryti tik vaikas.Dabar dažnai pagalvoju, kad Sigutė Ach – tai būsena, įkvėpimas džiaugtis visu gyvenimu, nedalinant jo į kasdienes ir šventines dienas, į rytus ir vakarus. Tai pasitikėjimas kievieno širdy glūdinčia meile ir išmintim, didžiule jėga, keičiančia, auginančia, šviesinančia žmogų ir jo pasaulį."
  Organizuoja Bendruomenės vystymo skyrius
  Vieta Vilniaus universiteto centriniai rūmai (Universiteto g. 3, rektorato koridorius, II aukštas)
  Kontaktai Edita Kirlytė
  Pradžia 2017-10-26 09:00
  Pabaiga 2018-01-02 09:00
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja Daugiau informacijos
 • Aprašymas Vilniaus universiteto Gyybės mokslų centro (VU GMC) fojė ir VU Zooologijos muziejuje veikia profesoriui Ričardui Kazlauskui (1927–2014) skirta paroda „Kaip tampama gamtininku ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiaus nominantu?“Parodoje, parengtoje garsaus gamtininko, zoologo, televizijos laidų vedėjo 90-mečiui, eksponuojama jo tvarkyta ir papildyta įspūdinga Lietuvos drugių kolekcija, jo apdovanojimai, nuotraukos, piešiniai, vaizdai iš ekspedicijų, kasdienių darbų, profesoriaus disertacija ir jos gynimo akimirkos, jo studentų darbai, taip pat daugybė gyvūnų, surinktų ekspedicijose arba profesoriui atneštų miestiečių, iškamšų. Mokslininką primena ir garsiosios jo vestos laidos „Langas į gamtą“, su kuria užaugo ne viena karta, ištraukos.
  Organizuoja Gyvybės mokslų centras
  Vieta GMC fojė ir Zoologijos muziejus
  Kontaktai Doc. Grita Skujienė
  Pradžia 2017-09-18
  Pabaiga 2017-12-31
  Tipas Paroda
 • Aprašymas Mieli mūsų sodo lankytojai,Džiaugiamės, kad lankotės VU Botanikos sode, mėgaujatės mūsų augalais ar dalyvaujate renginiuose. Galbūt, besilankydami esate fotografavę aplinką, save arba draugus ? Jeigu dar ne – tai čiupkite mobilųjį telefoną ar fotoaparatą ir skubėkite fotografuoti, nes mes turime gerą naujieną, kadangi kviečiame dalyvauti FOTO KONKURSE–PARODOJE „MANO AKIMIRKOS VU BOTANIKOS SODE“ !Dalyvauti gali visi: maži ir dideli, profesionalai ir mėgėjai, svarbiausia – kad nuotrauka būtų fotografuota pas mus.Siųskite 1–5 nuotraukas iki 2017 m. gruodžio 31 dienos, fotografuotas VU Botanikos sode (Kairėnuose arba Vingio skyriuje). Jūsų nuotraukomis pasidalinsime mūsų sodo interneto svetainėje bei Facebook’o paskyroje. Kas savaitę bus skelbiama „Savaitės nuotrauka“, surinkusi daugiausiai lankytojų "like" (patinka) Facebook’e arba el. paštu balsų. Po konkurso šios ir mūsų darbuotojų atrinktos nuotraukos bus eksponuojamos fotoparodoje VU Botanikos sodo Muziejuje, į kurios atidarymą pakviesime visus konkurse dalyvavusius fotografus.Lauksime jūsų nuotraukų iki 2017.12.31 el. paštu: arba Botanikos sodo Facebook’e žinute. Parašykite jūsų vardą, amžių (nebūtina), kada fotografuota nuotrauka ir ar esate mėgėjas (-a) ar profesionalas (-ė).Sėkmės konkurse ir iki susitikimo fotografijų parodoje !
  Organizuoja Botanikos sodas
  Vieta VU Botanikos sodas
  Kontaktai Edita Jakubauskaitė
  Pradžia 2017-09-18 10:00
  Pabaiga 2017-12-31 23:55
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja http://www.botanikos-sodas.vu.lt/kalendorius/40/232-Foto-konkursas-paroda-Mano-akimirkos-VU-Botanikos-sode