Informacija SARS-CoV-2 sukeltos infekcijos COVID-19 prevencijai

Jeigu neseniai grįžote iš užsienio valstybės, prašome 14 dienų nuo grįžimo likti namuose, stebėti savo sveikatą ir užsiregistruoti užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą.

Karantino laikotarpiu rekomenduojama vengti socialinių kontaktų (nesilankyti viešose vietose, pagal galimybes nesinaudoti viešuoju transportu, stengtis laikytis ne mažiau kaip 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių, nesikviesti svečių į namus ir pan.).

Jei per 14 dienų nuo grįžimo iš užsienio pajutote į gripą panašius simptomus, nedelsiant skambinkite trumpuoju numeriu 1808 ir sekite visas instrukcijas.

• Dažnai plaukite rankas

Reguliariai ir itin atidžiai plaukite rankas su vandeniu ir muilu (netrumpiau kaip 20 s) arba valykite alkoholinėmis servetėlėmis.

• Laikykitės saugaus atstumo nuo galimai sergančių asmenų

Laikykitės saugaus, bent 2 metro atstumo tarp Jūsų ir kito asmens, turinčio kosulio ar čiaudėjimo simptomus.

• Nelieskite rankomis savo akių, nosies ir burnos

Ant rankomis liečiamų paviršių gali būti įvairių virusų, kuriuos rankomis galima lengvai pernešti per akis, nosį ar burną. Tokiu būdu virusai gali užkrėsti visą organizmą.

• Laikykitės kosėjimo, čiaudėjimo etiketo

Laikykitės ir raginkite aplinkinius laikytis etiketo. Tai reiškia, kad kosėti ar čiaudėti reiktų prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę. Panaudotą servetėlę nedelsiant saugiai išmeskite, nelaikykite jos vidinėse rūbų kišenėse.

Prevencinė medžiaga:

Dažnai užduodami klausimai (DUK)

Kviečiame pažiūrėti Pasaulio sveikatos organizacijos vaizdo įrašą šia tema: