Kvietimas teikti paraiškas H2020 „TWINNING“ priemonei

2018-06-29 09:14

Pažangos sklaidos ir dalyvavimo plėtros priemonės (Spreading Excellence and Widening Participation) yra skirtos ES šalims, kurių mokslinių tyrimų ir inovacijų vykdymo lygio (MTI) rodikliai mažesni nei 70% ES vidurkio, ir asocijuotoms šalims, siekiant sumažinti mokslo kokybės ir inovacijų skirtumus tarp Europos regionų. MTI rodiklis – tai sudėtinis indikatorius, parodantis mokslinių tyrimų pažangą nacionaliniu lygiu.

Twinning priemonės tikslas – stiprinti bendradarbiavimą tarp mokslo institucijų iš plėtros šalių ir tarptautinį pripažinimą turinčių institucijų, suburiant bent 3 institucijas iš skirtingų ES ar asocijuotų šalių (t.y. plėtros šalies institucija ir bent 2 aukščiausio lygio mokslinių tyrimų institucijos iš kitų ES ar asocijuotų šalių).

Twinning priemonė siekia:

1) Gerinti mokslinius ir technologinius įsitraukusių šalių pajėgumus, ypač siekiant stiprinti plėtros šalies universitetus ir mokslinių tyrimų institucijas;

2) Prisidėti prie institucijų mokslinių tyrimų personalo stiprinimo (t.y. prisidėti prie mokslo darbuotojų prestižo, žinomumo ir įgūdžių stiprinimo);

Twinning projektai turėtų aiškiai perteikti strategiją, kuria bus palaipsniui siekiama gerinti pažangaus mokslo ir inovacijų kūrimo pajėgumus tam tikroje mokslo srityje, bet tuo pačiu ir įsitraukusių institucijų mokslo kokybę per mokslo personalo mainus, žinomumo didinimą ir įgūdžių stiprinimą.

Finansuojamos veiklos: ekspertų vizitai, mokymai, mokslininkų mainai, dalyvavimas seminaruose, konferencijose, bendrų „vasaros mokyklos“ tipo veiklų organizavimas, viešinimo veiklos.

Galutinis terminas: 2018 m. lapkričio 15d.

Daugiau informacijos: http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/topics/widespread-03-2018.html.

Išsamesnę informaciją VU Mokslo ir inovacijų departamente teikia:

Donatas Jodauga, tel. (8 5) 219 3298, donatas.jodauga@cr.vu.lt.

Sandra Klimovič, tel. (8 5) 236 6068, e. p. sandra.klimovic@cr.vu.lt.