Kvietimas teikti paraiškas pagal H2020 Marie Skladowska-Curie IF veiklą

2018-04-23 08:40

Paskelbtas naujas programos „Horizontas 2020“ Marie Sklodowska-Curie veiklos (MSCA) “Individualių stipendijų” (angl. Indvidual Fellowships, IF) kvietimas.

Projektų finansavimo tikslas:

• Sustiprinti patyrusių tyrėjų kūrybinį ir inovacinį potencialą;
  • Suteikti galimybę įgyti naujų žinių, vykdant mokslinių tyrimų projektus kitoje Europos ar pasaulio šalyje, pratęsti karjerą mokslinių tyrimų srityje po pertraukos arba pakartotinai integruotis Europoje po išvykos.

Paraiškas galima teikti iki 2018 m. rugsėjo 12d. 17:00val. Briuselio laiku.

Finansavimo programos:

Europos stipendijos (angl. European Fellowships – EF):

• Tipinės Europos stipendijos (angl. Standard European Fellowships – standard EF) – Valstybėje Narėje (VN) ar Asocijuotoje šalyje (AŠ) esanti institucija, priimanti bet kokios tautybės patyrusį tyrėją, atvykstantį iš bet kokios šalies ir atitinkantį mobilumo taisyklę.
  • Stipendija karjerai neakademiniame sektoriuje (angl. Society and Enterprise Panel – SE)– VN ar AŠ esanti neakademinio sektoriaus institucija, priimanti bet kokios tautybės patyrusį tyrėją, atvykstantį iš bet kokios šalies ir atitinkantį mobilumo taisyklę.
  • Stipendija karjerai po pertraukos tęsti (angl. Career Restart Panel – CAR)– VN ar AŠ esanti institucija, priimanti bet kokios tautybės patyrusį tyrėją, atvykstantį iš bet kokios šalies ir atitinkantį mobilumo taisyklę. Patyrę tyrėjai, pretenduojantys į CAR stipendiją, turi būti nedirbę mokslinio darbo mažiausiai 12 mėnesių, skaičiuojant pagal galutinę paraiškų teikimo datą.
  • Reintegracijos stipendijos (angl. Reintegration Panel – RI) – VN ar AŠ esanti institucija, priimanti patyrusį tyrėją, kuris yra VN ar AŠ pilietis arba ilgalaikis gyventojas, atvykstantis iš Trečiosios Šalies (TŠ) ir atitinkantis mobilumo taisyklę.

Pasaulio stipendijos (angl. Global Fellowships – GF) – VN ar AŠ esanti institucija, priimanti patyrusį tyrėją, kuris yra VN ar AŠ pilietis arba ilgalaikis gyventojas, atitinkantis mobilumo taisyklę, bei siunčianti jį stažuotis į TŠ.

Tipinės EF mobilumo taisyklė – patyręs tyrėjęs negali būti gyvenęs ar vykdęs aktyvios veiklos (studijos, darbas) šalyje, kurioje yra priimanti institucija daugiau nei 12 mėn. per pastaruosius 3 m., skaičiuojant pagal galutinę paraiškų teikimo datą

Projektų trukmė 12-36 mėn.

Finansavimas yra skiriamas:

Tyrėjo atlyginimas; mobilumo išlaidos; šeimos išlaidos; išlaidos; mokslinių tyrimų, lavinimo ir bendradarbiavimo veikloms; valdymo ir netiesioginės išlaidos.

LMT konsultuoja Aistė Vilkanauskytė aiste.vilkanauskyte@lmt.lt  arba  tel. (8 5) 262 1939.

VU Mokslo ir inovacijų departamente konsultuoja:

Žemartas Budrys, tel. 219 3298, zemartas.budrys@cr.vu.lt,

Donatas Jodauga, tel. 236 6068, donatas.jodauga@cr.vu.lt

Biudžeto sudarymo klausimais VU Plėtros departamente konsultuoja:

Nerijus Naujalis, tel. 236 6074, nerijus.naujalis@cr.vu.lt

Kvietimo informacija:

Daugiau informacijos: http://www.lmt.lt/lt/mokslo-finansavimas/horizontas-2020/marie-sklodowska-curie-veiklos/354

Patyrusių tyrėjų paraiškos dėl MSCA IF Europos stipendijų „plėtros“ (angl. Widening) šalyse, įvertintos ne mažesniu nei slenkstiniu balu, tačiau nefinansuotos iš MSCA IF kvietimo lėšų, bus automatiškai priskiriamos Plėtros stipendijų kvietimui (http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/topics/wf-02-2019.html).

Pareiškėjai, pateikę paraiškas pagal šią veiklą, pripažinti tinkamais finansuoti, tačiau negavę finansavimo dėl lėšų trūkumo, galės dalyvauti LMT kvietime individualiems MTEP projektams vykdyti pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Mokslininkų kvalifikacijos tobulinimas vykdant individualius „Horizontas 2020“ MTEP projektus“  (http://lmt.lt/lt/mokslo-finansavimas/mokslininku-inicijuoti-projektai/individualus-mtep-h2020-projektai/2384).