Rugsėjo 28-29 d. vyks JPI „Kultūros paveldas“ moksliniams tyrimams skirtas tarptautinis seminaras „Moksliniai tyrimai ir paveldosaugos praktika“

2017-09-21 14:19

Š. m. rugsėjo 28–29 d. Vilniuje vyks Jungtinio programavimo iniciatyvos (JPI) „Kultūros paveldas“ moksliniams tyrimams skirtas tarptautinis seminaras „Moksliniai tyrimai ir paveldosaugos praktika“.

Primename, kad šiuo metu paskelbtas tarptautinis JPI „Kultūros paveldas“ programos „Besikeičianti aplinka“ (angl. Changing Environmentskvietimas teikti paraiškas, kuris galioja iki 2017 m. lapkričio 30 dienos.

Seminare bus aptarta mokslinių tyrimų reikšmė sprendžiant praktinius paveldosaugos klausimus. Renginį organizuoja Lietuvos mokslo taryba, Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos institutas, Tarptautinis kultūros paveldo išsaugojimo ir restauravimo tyrimų centras ICCROM ir Lietuvos nacionalinės UNESCO komisija.

Rugsėjo 28 d., ketvirtadienis, 13–17 val. ǀ Paveldosaugos praktika ir pagal JPI „Kultūros paveldas“ finansuojamų mokslinių tyrimų strateginiai prioritetai. Šioje dalyje bus pristatyta JPI „Kultūros paveldas“, tikslai bei šios JPI programos „Besikeičianti aplinka“ kvietimas teikti paraiškas, aptarti strateginiai JPI „Kultūros paveldas“ prioritetai ypatingą dėmesį skiriant mokslinių tyrimų įtakai praktiniams paveldosaugos procesams. Diskusijai bus pristatytas ICCROM paveldosaugos mokslinių tyrimų monitoringas.

Rugsėjo 29 d., penktadienis, 9–12 val. ǀ Istorinių XX a. miestovaizdžių vertė ir moksliniai JPI „Kultūros paveldas“ tyrimai. Diskusijoje bus svarstomas klausimas apie JPI „Kultūros paveldas“ mokslinių tyrimų rezultatų prieinamumą ir reikšmę sprendžiant konkrečius paveldosaugos uždavinius. Bus pristatyti trys tarptautiniai  „Kultūros paveldas“ projektai, susiję su paveldo vertės klausimais („Smart Value“„PICH“ ir „H@V“). Atvejo analizei bus pristatytas Kauno miesto modernizmo architektūros palikimas, 2015 metais įvertintas Europos paveldo ženklu, o 2022 metais tapsiantis reikšminga Kauno – Europos kultūros sostinės programos dalimi.

Kviestiniai seminaro dalyviai: Cristina Sabbioni (JPI „Kultūros paveldas“), Theocharis Katrakazis (ICCROM), Kalliopi Fouseki (The Bartlett, UCL Faculty of the Built Environment), Bogusław Szmygin (Lublin University of Technology, faculty of Civil Engineering and Architecture), John Pendlebury (Newcastle University, School of Architecture Planning and Landscape) ir kiti.

Programa anglų kalba, PDF. Seminaras vyks Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos būstinėje (Šv. Jono g. 11, Vilnius). Seminaras – anglų kalba, be vertimo. Registracija į renginį.

Išsamesnę informaciją apie JPI „Kultūros paveldas“ programos „Besikeičianti aplinka“ (angl. Changing Environmentskvietimą  VU Mokslo ir inovacijų departamente teikia:

Ana Raišienė, tel. (8 5) 268 7165, ana.raisiene@cr.vu.lt ir

Anzelma Ūselienė, tel. (8 5) 268 7067, e. p. anzelma.useliene@cr.vu.lt.