VU Biblioteka konsultuoja mokslinių tyrimų duomenų valdymo plano rengimo klausimais

2019-01-07 11:28

VU biblioteka, siekdama ugdyti mokslininkų ir tyrėjų mokslinių tyrimų duomenų valdymo kompetencijas ir skatindama gerąją mokslinių tyrimų duomenų valdymo praktiką, teikia konsultacijas Vilniaus universiteto mokslininkams ir tyrėjams mokslinių tyrimų duomenų valdymo plano rengimo klausimais el. p. ramute.grabauskiene@mb.vu.lt arba tel. (8 5) 219 5062.

Lietuvos mokslo taryba, skelbdama kvietimus mokslinių tyrimų projektams finansuoti, prašo prie paraiškos pateikti duomenų valdymo planą. Duomenų valdymo planas – projekto metu parengtas dokumentas, kuriame nurodoma, kaip bus užtikrinamas saugus ir patikimas duomenų kaupimas projekto metu bei jam pasibaigus ir duomenų prieinamumas pakartotiniam naudojimui, jei nėra tam prieštaraujančių teisinių, etinių ar saugumo priežasčių.

Siekdama palengvinti VU mokslininkų ir tyrėjų darbą rengiant mokslinių tyrimų duomenų valdymo planus, VU biblioteka kartu su VU Mokslo ir inovacijų departamentu parengė Lietuvos mokslų tarybos keliamus reikalavimus atitinkančią elektroninę Mokslinių tyrimų duomenų valdymo plano rengimo priemonę (https://biblioteka.vu.lt/dvp/), kurią galima rasti VU bibliotekos interneto svetainės skilties „Mokslinių tyrimų duomenų valdymas“ dalyje „Mokslinių tyrimų duomenų valdymo planavimas“.

Ši priemonė yra ne tik patogi ir paprasta, bet ir naudinga, nes:

• palengvina Lietuvos mokslų tarybos paraiškų rengimo procesą;
  • užtikrina tinkamą mokslinių tyrimų duomenų valdymo plano parengimą;
  • atitinka remiančios institucijos, t. y. Lietuvos mokslų tarybos, reikalavimus;
  • užtikrina rengiamo plano saugumą, nes prisijungiama naudojantis bendra prisijungimo sistema (paslaugai reikalingas tapatybės patvirtinimas);
  • įdiegtos papildomos duomenų valdymo plano rengimo funkcijos: plano redagavimas, versijų išsaugojimas, galimybė atsisiųsti planą DOCX, PDF, HTML formatais ir (ar) atsidaryti naršyklės lange, naujo plano kūrimas pagal jau parengtą planą, pateikiama ir saugoma sukurtų duomenų valdymo planų istorija;
  • informacija pateikiama struktūruotai;
  • pateikiami pavyzdžiai ir kontroliniai klausimai.