VU Botanikos sode prof. Jono Kubiliaus atminimui pasodintas ąžuoliukas

VU Botanikos sode prof. Jono Kubiliaus atminimui pasodintas ąžuoliukas

Sukurta: 30 kovo 2021

Pagrindinė foto Ąžuoliukas Rektoriui J. Kubiliui.docx 1

Vilniaus universiteto (VU) profesorių emeritų klubo nariai pavasarį pradėjo ciklą renginių, skirtų prisiminti ir pagerbti ilgametį VU rektorių (1958–1990) Joną Kubilių, kurio šimtmetį šiais metais minės ne tik Vilniaus universitetas. Šia proga rektoriaus atminimui VU Botanikos sode Kairėnuose buvo pasodintas paprastasis ąžuolas (Quercus robur L.), kuris augs ir keros tarp ąžuolų, pasodintų 1999 m. VU rektoriaus (1990-2000) prof. habil. dr. Rolando Pavilionio ir 2011 m. VU rektoriaus (2002–2012) prof. habil. dr. Benedikto Juodkos garbei.

Ąžuoliuką rektoriaus J. Kubiliui garbei sodino VU rektorius profesorius Rimvydas Petrauskas, rektoriaus J. Kubiliaus duktė docentė dr. Birutė Petrauskienė, sūnus profesorius Kęstutis Kubilius bei rektoriaus vaikaitis, VU Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila.

Simbolinio medelio sodinimo ceremonijoje dalyvavo profesoriai-emeritai, rektoriaus Jono Kubiliaus bendražygiai, jo vaikai, kurie po sodinimo ceremonijos dalinosi prisiminimais apie asmeninį ir akademinį rektoriaus gyvenimą, jo būdą ir įtaką universiteto bendruomenei.

Ceremonijos dalyviai

Į renginį susirinkusius pasveikino Vilniaus universiteto profesorių emeritų klubo prezidentas, profesorius emeritas, habilituotas dr. Vygintas Bronius Pšibilskis. Apie J. Kubiliaus nuopelnus Vilniaus universitetui kalbėjo VU rektorius profesorius R. Petrauskas, o prisiminimais apie kolegą dalijosi profesorius emeritas, habilituotas dr. Juozas Vidmantis Vaitkus, Medicinos fakulteto prodekanas docentas dr. Aleksas Pikturna, J. Kubiliaus mokinys profesorius emeritas habilituotas dr. Eugenijus Manstavičius, docentas dr. Gintautas Misevičius. Asmeniniais prisiminimais apie profesorių dalijosi ir rektoriaus J. Kubiliaus duktė docentė dr. Birutė Petrauskienė.

Kalbą sako dr. Vygintas Bronius Pšibilskis

Apie J. Kubiliaus nuopelnus Vilniaus universitetui kalbėjo VU rektorius profesorius R. Petrauskas