Savanorių centras

Ką dar be studijų galima veikti vilniaus universitete? Savanoriauti

Savo idėjomis, įsitraukimu, konkrečiais darbais galite prisidėti prie kultūrinių, pilietinių, socialinių, savanorystės skatinimo, laisvalaikio ir kitų veiklų organizavimo Vilniaus universitete ar už jo ribų. 

 

 

Kodėl verta savanoriauti?

Nes tai galimybė:

 • Savo gebėjimais ir laiku prisidėti prie tvaresnės visuomenės kūrimo
 • Susipažinti su naujais žmonėmis
 • Praturtinti savo gyvenimo aprašymą (CV)
 • Atpažinti sritį, kurioje norėtum toliau tobulėti
 • Gauti rekomendaciją stipendijai
 • Savanoriškai veiklai skirtos valandos ir vieta gali būti įsirašytos į aukštojo mokslo diplomo priedėlį

 Mentorystės projektas „Kelrodės žvaigždės“ - universiteto dovana Lietuvai

TKžai unikali programa, paremta individualia, ilgalaike, stabilia vaiko ir savanorio draugyste (veikianti ir VU Kauno fakultete) . VU studentai dalį savo laiko skiria 3-6 klasių mokiniams, kurie šiuo metu patiria bendravimo ar elgesio sunkumus arba tiems kuriems yra sunkiau įsitraukti į bendruomeninį gyvenimą. Studentai ir vaikai kartu ruošia namų darbus, turiningai ir saugiai leidžia laisvalaikį, bendrauja neformalioje aplinkoje, kuria lygiavertį santykį. 

 

 

Kaip tapti „Kelrodės žvaigždės“ savanoriu?

 1. žingsnis– Anketos užpildymas
 2. žingsnis– Kiekvienas užpildęs anketą yra pakviečiamas į individualų motyvacinį pokalbį.
 3. žingsnis– Atranką praėję savanoriai dalyvauja įvadiniuose savanorių mokymuose, kurių metu suteikiamos bazinės žinios apie darbo su vaikais specifiką ir pobūdį. Pasirašomos savanoriškos veiklos sutartys mažiausiai vieneriems mokslo metams.
 4. žingsnis– Savanoriai susipažįsta su priskirtais vaikais, jų tėvais / globėjais (įtėviais).
 5. žingsnis– Atsakingai ir sąžiningai vykdo savanorišką veiklą tam skiriant ne mažiau kaip 2 val. per savaitę, susitinkant su vaiku visus mokslo metus, taip pat dalyvaujant savanorystės mokymuose bei renginiuose. Iškilus bet kokiems klausimams ar problemoms, savanoriai gali kreiptis į savo kuratorių ar savanoriškų veiklų koordinatorių.

Kokiose mokyklose tai veikia?

Geroji patirtis:

 • „Mano sūnus laukia kiekvieno susitikimo su savanoriu. Norisi, kad susitikimai vyktų dažniau. Sūnus tikrai patenkintas savo vyresniuoju draugu, o aš džiaugiuosi, kad jiems pavyko užmegzti tarpusavio ryšį ir taip gražiai bendrauti.“ – vaiko mama apie projektą.
 • „Mokymai buvo puikiai suorganizuoti, užpildyta kiekviena minutė ir net pasirūpinta, kad neliktume išalkę. Tikiuosi, tokie patys ir dar geresni vyks ateityje!“ – savanoris mentorius apie mokymus.
 • „Savanoriai atiduoda visą širdį mūsų mokyklos mokiniams. Jie žaidžia stalo žaidimus, vyksta į miestą, lanko muziejus, vaikščioja, bendrauja ir veikia dar daug kitko. Mes labai džiaugiamės turėdami tokius studentus!“ – mokytoja apie VU savanorius.
 • „Tiek aš, tiek mano mažoji draugė mokomės viena iš kitos. Mano mažajai draugei labai patinka bendrauti, vis rašo, klausia, kada vėl susitiksim, o tai man duoda motyvacijos veikti.“ – savanorė apie susitikimus su savo mažąja drauge.

Mūsų socialiniai partneriai:

Šiuo metu projekto ,,Kelrodė žvaigždė“ savanoriai ir jų mažieji draugai džiaugiasi šių socialinių partnerių suteiktomis nemokamomis paslaugomis:

Dėkojame mūsų partneriams už galimybę kartu kurti gražesnę vaikų ateitį!

Jeigu esate muziejaus, vaikų laisvalaikio centro, teatro, kino teatro, kavinės, bibliotekos atstovas – kviečiame prisidėti prie šios iniciatyvos ir sudaryti sąlygas savanoriams ir vaikams prasmingai leisti laisvalaikį kartu!

Kelrodė žvaigždė savanoriai ir vaikai
„Kelrodės žvaigždės" savanoriai ir projekte dalyvaujantys vaikai
 

Savanoriškos veiklos galimybės vilniaus universitete

IMG 0232

Vilniaus universiteto muziejaus savanoriai

Savanoriškos veiklos galimybės už universiteto ribų

 • Pal. J. Matulaičio socialinis centras – socialinis centras teikiantis profesionalią socialinę pagalbą vaikams, paaugliams, jaunuoliams, žmonėms su proto negalia. Savanorystės galimybės: pagalba vaikų dienos centre, paauglių dienos centre, jaunuolių dienos centre, proto negalią turinčių žmonių dienos centre.
 • Mamų unija – tai paramos ir labdaros fondas, kuris rūpinasi vaikais susirgusiais onkologine liga ir jų šeimomisSavanorystės galimybės: sergančių vaikų lankymas, paramos renginių ir akcijų organizavimas, prisidėjimas prie organizacijos komunikacijos ir administravimo darbų.
 • Maisto bankas – tai labdaros ir paramos fondas, renkantis paramą maistu ir dalinantis ją nepasiturinčiais žmonėmis besirūpinančioms organizacijoms. Savanorystės galimybės: pagalba išvežiojant maistą sunkiai besiverčiantiems žmonėms, padedant virtuvėje gaminti maistą nakvynės namuose besilankantiems žmonėms bei prisidedant prie darbų maisto sandėlyje ar administracijoje.
 • VA Caritas – tai organizacija, visame pasaulyje vykdanti humanitarinę veiklą ir padedanti vargstantiems. Savanorystės galimybės: vienišų senelių lankymas, pagalba vaikų dienos centruose, benamystę išgyvenančių žmonių valgykloje, pagalbos teikimas pabėgėliams ir imigrantams.
 • Lietuvos Energetikos muziejus – tai technikos paveldo, Lietuvos energetikos ir Vilniaus istorijos populiarinimo ir tyrimo įstaiga. Savanorystės galimybės: pagalba prisidedant prie organizuojamų renginių, prižiūrint ekspozicijas, bendraujant su lankytojais
 • Sidabrinė linija - tai draugystės pokalbių ir emocinės pagalbos linija vienišiems ar bendravimo stokojantiems vyresnio amžiaus žmonėms. Savanorystės galimybės: reguliariai bent kaetą į savaitę bendrauti su vyresnio amžiaus žmonėmis.
 • Lietuvos Raudonasis Kryžius - tai organizacija, kurios tikslas apsaugoti žmonių gyvybes ir orumą, palengvinti žmogiškąsias kančias ir teikti pagalbą nelaimės ištiktiems žmonėms Lietuvoje ir už jos rubų. Savanorystės galimybės: Pabėgėlių ir imigrantų mokymas lietuvių kalbos.
 • Jaunimo linija - tai organizacija teikianti nemoką emocinę paramą telefonu ir internetu jaunimui (16-30 m.) Savanorystės galimybės: Teikti emocinę pagalbą telefonu jaunimui  

JEIGU NORITE SAVANORIAUTI VILNIAUS UNIVERSITETE ARBA UŽ JO RIBŲ PRAŠOME UŽPILYTI SAVANORYSTĖS ANKETĄ.

Kontaktai:

VU savanorių centras
Bendruomenės vystymo skyrius
+370 5 239 3295
El. p.
Saulėtekio al. 9, III rūmai, 606 kab. (III-IV)
Universiteto g. 3, 108 kab. (I-II,V)

Nurodykite atsiliepimą.
reCAPTCHA turi būti patvirtinta!
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku