Savanorystė

Studentų mentorystės projektas „Kelrodė žvaigždė“

kž3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vilniaus universiteto studentų mentorystės projektas „Kelrodė žvaigždė“ − universiteto dovana Lietuvai!

Vilniaus universitetas vykdo studentų mentorystės projektą „Kelrodė žvaigždė“, kurio pagrindinis tikslas – skatinti studentus savanoriauti ir tapti draugais-mentoriais socialiai pažeidžiamiems vaikams. Šio projekto įkvėpėjas − Amos Carmeli ir organizacija „Perach“– viena sėkmingiausių švietimo iniciatyvų, kurios pradžia buvo Izraelyje, tačiau dabar organizacija išsiplėtusi jau 25 pasaulio valstybėse. Panašūs projektai  vykdomi nuo Naujosios Zelandijos iki Čilės, o dalyvaujantys asmenys skaičiuojami šimtais tūkstančių.

Kaip tai veikia?

Vilniaus universitetas 2018 m. vasario mėn. į mokyklas išleido pirmąją dalį savanorių mentorių. Vilniaus universiteto studentai dalį savo laiko skiria bendravimui su 3–6 klasių vaikais iš nepasiturinčių ar naujai į šalį atvykusių, socialinę atskirtį patiriančių šeimų. Svarbiausias tikslas – užmegzti ryšį tarp dviejų socialinių grupių, kurios tikrovėje retai susitinka ir gali bendrauti. Studentai padeda vaikams, kuriems sunkiau sekasi mokslai ir kuriems reikia vyresniojo draugo, būsiančio geru pavyzdžiu.

Bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe, Švietimo ir mokslo ministerija, Vilniaus miesto mokyklomis ir vaikų dienos centrais per 2018-uosius metus bus siekiama suburti 100 studentų ir atrinkti 100 vaikų, kurių kiekvienas turės po savo asmeninę Kelrodę žvaigždę – VU studentą savanorį.

Savanoriai mentoriai susitiks su savo jaunaisiais draugais ir bendraus mažiausiai dvi valandas vieną kartą per savaitę. 

Užsiėmimai vyks namuose, universiteto erdvėse, žaidimo aikštelėse, bibliotekose, muziejuose. Užsiėmimai bus prižiūrimi „Kelrodės žvaigždės“ kuratorių, tačiau savanoris mentorius ir vaikas turi laisvę spręsti, ką veikti – ruošti namų darbus, žaisti kompiuterinius žaidimus ar futbolą, žiūrėti filmus, leisti laisvalaikį gamtoje.

Rezultatas

Tyrimai rodo, kad tokiuose projektuose dalyvaujantys savanoriai mentoriai po dešimties metų daugiau pasiekia savo srityje. Jie patys geriau save vertina, pasitiki savimi, tie, kurie studijavo pedagogiką, tampa geresni mokytojai. O svarbiausia, jie žymiai labiau įsitraukia į bendruomenės klausimų sprendimą.

Vaiko mama apie Projektą 

„Mano sūnus laukia kiekvieno susitikimo su savanoriu. Norisi, kad susitikimai vyktų dažniau. Sūnus tikrai patenkintas savo vyresniuoju draugu, o aš džiaugiuosi, kad jiems pavyko užmegzti tarpusavio ryšį ir taip gražiai bendrauti.“

VU savanoris mentorius apie Projekto mokymus

„Mokymai buvo puikiai suorganizuoti, užpildyta kiekviena minutė ir net pasirūpinta, kad neliktume išalkę. Tikiuosi, tokie patys ir dar geresni vyks ateityje!“

Mokytoja apie VU savanorius

„Savanoriai atiduoda visą širdį mūsų mokyklos mokiniams. Jie žaidžia stalo žaidimus, vyksta į miestą, lanko muziejus, vaikščioja, bendrauja ir veikia dar daug kitko. Mes labai džiaugiamės turėdami tokius studentus!“

VU savanoris apie susitikimus su savo mažąja drauge

„Tiek aš, tiek mano mažoji draugė mokomės viena iš kitos. Mano mažajai draugei labai patinka bendrauti, vis rašo, klausia, kada vėl susitiksim, o tai man duoda motyvacijos veikti.“

 

Kviečiame tapti šios iniciatyvos socialiniais partneriais!

Jei Jūs esate muziejaus, vaikų laisvalaikio centro, kino teatro, kavinės, bibliotekos atstovas – kviečiame prisidėti prie šios iniciatyvos ir sudaryti sąlygas mūsų studentams savanoriams su socialiai remtinais vaikais nemokamai naudotis Jūsų įstaigų siūlomomis paslaugomis. Būsime labai dėkingi, jeigu galite paremti kuponais, nemokamais bilietais ar panašiai.

Jeigu jūs esate mokyklos ar vaikų dienos centro vadovas, maloniai kviečiame bendradarbiauti ir padėti identifikuoti nepasiturinčiose šeimose ir socialinėje atskirtyje gyvenančius vaikus, kuriems būtų naudinga turėti savo „Kelrodę žvaigždę“.

Jeigu manai, kad gali būti „Kelrodės žvaigždės“ projekto savanoriu mentoriumi, esi socialiai atsakingas, esi imlus, atviras naujoms pažintims ir patirtims – tada šis projektas skirtas tau!

Susisiek apačioje nurodytais kontaktais ir mes pakviesime tave pokalbiui prie arbatos.

Galimybės savanoriauti Vilniaus universitete

Savo idėjomis, aktyviu dalyvavimu, konkrečiais darbais galite prisidėti prie kultūrinių, pilietinių, socialinių, savanorystės skatinimo, laisvalaikio ir kitų veiklų organizavimo Vilniaus universitete. O taip pat – susipažinti su skirtingais žmonėmis, sustiprinti savo jau turimus įgūdžius ir įgyti naujų.

Savanorystės galimybės

VU Biblioteka

VU Botanikos sodas

VU Sveikatos ir sporto centras

VU Zoologijos muziejus

Vilniaus universiteto leidykla

Savanoriauti kviečiame ne tik Vilniaus universiteto bendruomenės narius, bet taip pat laukiame ir visų aktyvių, bendruomeniškų ir pilietiškų asmenybių. 

Savanorius priimančios organizacijos (VU partnerės)

Darom

Vilniaus Caritas

VšĮ „Ne imti, bet duoti“

„Ne imti, bet duoti“ pildo savanorių gretas naujiems mokslo metams Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje! Susidomejai? Registruokis svetainėje: https://neimtibetduoti.com/prisijunk/

Jei jūsų savanorystės iniciatyva ar veikla nepaminėtos šioje skiltyje, mielai kviečiame parašyti mums ir trumpai pristatyti savo atstovaujamą savanorystės veiklą, iniciatyvą, kurioje galėtų dalyvauti ir VU bendruomenės nariai (studentai, darbuotojai ir alumnai), ir pilietiški aktyvūs miesto gyventojai.

Kontaktai

E. Lukas Dvilevičius
Savanoriškų veiklų koordinatorius
Bendruomenės vystymo skyrius

Tel. +370 5 239 3295
El. p.  

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos