Savanorystė

KĄ DAR BE STUDIJŲ GALIMA VEIKTI VILNIAUS UNIVERSITETE?
SAVANORIAUTI!
 

Savo idėjomis, įsitraukimu, konkrečiais darbais galite prisidėti prie kultūrinių, pilietinių, socialinių, savanorystės skatinimo, laisvalaikio ir kitų veiklų organizavimo Vilniaus universitete ar už jo ribų.

Aktyvius ir kūrybiškus VU bendruomenės narius kviečiame dalyvauti savanoriškose veiklose, susipažinti su skirtingais žmonėmis, stiprinti savo jau turimus įgūdžius ir įgauti naujų.

 

Kž

Mentorystės projektas „Kelrodė žvaigždė“ – universiteto dovana Lietuvai!

Tai unikali programa, paremta individualia, ilgalaike, stabilia vaiko ir savanorio draugyste, specialiu savanorių paruošimu, profesionalia vaiko ir savanorio veiklos priežiūra.

Projekto tikslas – padėti užmegzti ryšį tarp VU studentų ir 3-6 klasių vaikų, patiriančių socialinę atskirtį, turinčių mažiau galimybių, kuriems sunkiau įsilieti į bendruomeninį gyvenimą.

VU studentai (savanoriai mentoriai) dalį savo laiko skiria 3-6 klasių mokiniams, padeda jiems mokytis, turiningai ir saugiai drauge leidžia laisvalaikį, bendrauja neformalioje aplinkoje, kuria lygiavertį santykį.

 

  

 
KAIP TAI VEIKIA?
 • VU kreipiasi į Vilniaus pradines ir vidurines mokyklas su prašymu identifikuoti vaikus, kuriems reikalinga savanorių pagalba.
 • Savanoriai dalyvauja įvadiniuose mokymuose, pasirašo savanoriškos veiklos sutartis 1 mokslo metams.
 • Savanorių kuratoriai suorganizuoja pirmus savanorių susitikimus su vaikais, jų tėvais, mokyklos atstovais, aptaria savanoriškos veiklos pobūdį, ypatumus.
 • Savanorių veiklos procese kuratoriai palaiko grįžtamąjį ryšį su vaikų tėvais ir mokyklų socialiniais pedagogais, vaikų aplinkoje esančiais artimaisiais.
 • Kiekvieną mėnesį savanoriams organizuojami kompetencijų tobulinimo užsiėmimai (atvejų analizės, seminarai ir kt.).
 • Savanoriai mentoriai dalį savo laiko (mažiausiai 2 val. per savaitę) skiria 3-6 klasių mokiniams – padeda jiems mokytis, turiningai ir saugiai drauge leidžia laisvalaikį, bendrauja neformalioje aplinkoje, kuria lygiavertį santykį.
 • Laiką bičiuliai drauge leidžia namuose, VU erdvėse, žaidimų aikštelėse, muziejuose, bibliotekose ir pan. Savanoris mentorius ir vaikas kartu gali nuspręsti, ką drauge veikti – ruošti namų darbus, eiti į kiną, žaisti  futbolą, žiūrėti filmus, valgyti ledus ar leisti laiką gamtoje :)
 
KUR TAI VEIKIA?

 

KAIP TAPTI „KELRODĖS ŽVAIGŽDĖS“ SAVANORIU?

 1. žingsnis – anketos užpildymas.
 2. žingsnis – dalyvavimas informaciniame susitikime, kurio metu pristatomas savanoriškos veikos pobūdis, ypatumai bei įsipareigojimai. Su kiekvienu norinčiu savanoriauti vyksta individualus motyvacinis pokalbis.
 3. žingsnis – atranką praėjusių savanorių dalyvavimas įvadiniuose savanorių mokymuose, kurių metu savanoriams suteikiamos bazinės žinios apie darbo su jaunuoliais specifiką ir pobūdį. Pasirašomos savanoriškos veiklos sutartys mažiausiai vieneriems mokslo metams.
 4. žingsnis – savanorio supažindinimas su priskirtu jaunuoliu, jo tėvais / globėjais (įtėviais), savanorį priimančios organizacijos (mokyklos) atstovu.
 5. žingsnis – atsakingas ir sąžiningas savanoriškos veiklos vykdymas tam skiriant ne mažiau kaip 2 val. per savaitę, susitinkant su jaunuoliu visus mokslo metus, taip pat dalyvavimas kvalifikacijos kėlimo kursuose, kompetencijų tobulinimo seminaruose. Iškilus bet kokiems klausimams ar problemoms, savanoris gali kreiptis į savo kuratorių, savanoriškų veiklų koordinatorių, kurie visada suteiks pagalbą :)

 

Apnuogintos mintys :)

 • „Mano sūnus laukia kiekvieno susitikimo su savanoriu. Norisi, kad susitikimai vyktų dažniau. Sūnus tikrai patenkintas savo vyresniuoju draugu, o aš džiaugiuosi, kad jiems pavyko užmegzti tarpusavio ryšį ir taip gražiai bendrauti.“ – vaiko mama apie projektą.
 • „Mokymai buvo puikiai suorganizuoti, užpildyta kiekviena minutė ir net pasirūpinta, kad neliktume išalkę. Tikiuosi, tokie patys ir dar geresni vyks ateityje!“ – savanoris mentorius apie mokymus.
 • „Savanoriai atiduoda visą širdį mūsų mokyklos mokiniams. Jie žaidžia stalo žaidimus, vyksta į miestą, lanko muziejus, vaikščioja, bendrauja ir veikia dar daug kitko. Mes labai džiaugiamės turėdami tokius studentus!“ – mokytoja apie VU savanorius.
 • „Tiek aš, tiek mano mažoji draugė mokomės viena iš kitos. Mano mažajai draugei labai patinka bendrauti, vis rašo, klausia, kada vėl susitiksim, o tai man duoda motyvacijos veikti.“ – savanorė apie susitikimus su savo mažąja drauge.
 

Kviečiame tapti šios iniciatyvos socialiniais partneriais!

Jei Jūs esate muziejaus, vaikų laisvalaikio centro, kino teatro, kavinės, bibliotekos atstovas – kviečiame prisidėti prie šios iniciatyvos ir sudaryti sąlygas mūsų studentams savanoriams su socialiai remtinais vaikais nemokamai naudotis Jūsų įstaigų siūlomomis paslaugomis. Būsime labai dėkingi, jeigu galite paremti kuponais, nemokamais bilietais ar panašiai.

Jeigu jūs esate mokyklos ar vaikų dienos centro vadovas, maloniai kviečiame bendradarbiauti ir padėti identifikuoti nepasiturinčiose šeimose ir socialinėje atskirtyje gyvenančius vaikus, kuriems būtų naudinga turėti savo „Kelrodę žvaigždę“.

Jeigu manai, kad gali būti „Kelrodės žvaigždės“ projekto savanoriu mentoriumi, esi socialiai atsakingas, esi imlus, atviras naujoms pažintims ir patirtims – tada šis projektas skirtas tau!

 

SAVANORIŠKOS VEIKLOS GALIMYBĖS VILNIAUS UNIVERSITETE IR UŽ JO RIBŲ!

 

 • VšĮ „Ne imti, bet duoti“ – tai nuo 2005 m. veikianti, aktyvi, ilgalaikė savanorystė, kviečianti visa širdimi įsitraukti į humanitarinę veiklą vaikų globos namuose, dienos centruose bei socialinę riziką patiriančiose šeimose. Tapti korepetitoriumi ir draugu, padėti mokytis ir augti, įkvėpti vilties ir užmegzti ryšį – taip galima apibūdinti šios veiklos esmę.
 • Pal. J. Matulaičio socialinis centras teikia socialinę pagalbą, rūpinasi žmonių orumo išsaugojimu ir jų teisių gynimu. Socialinis centras veikia remdamasis Katalikų bažnyčios socialiniu mokymu, derindamas profesionalią socialinę pagalbą, bendruomeninę socialinę iniciatyvą ir bendruomenės organizavimą. Socialinis centras kiekvienais metais kviečia žmones prisidėti prie vykdomų veiklų ir tokiu būdu kurti atvirą ir aktyvią bendruomenę. 

 • Lietuvos probacijos tarnyba ieško savanorių teikti pagalbą įkalinimo įstaigose buvusiems asmenims (re)integruotis į visuomenę, gyvenamą aplinką. Nagrinėti nusikaltimus, visuomenės normų pažeidimus plačiame socialiniame kontekste. Analizuoti veiksnius, turinčius įtakos nusikalstamam ir deviaciniam elgesiui.

 • LPF „Mamų unija“ – tai paramos ir labdaros fondas, kuris rūpinasi kiekvienu Lietuvos vaiku, susirgusiu onkologine liga. Savanorystė „Mamų unijoje“ – tai reikšminga pagalba sergantiems vaikams ir jų šeimoms bei nuolatinis pastiprinimas fondo veiklai. Tai ir naujos patirtys, pažintys, jausmai, suvokimai, atradimai... 

 • LPF „Maisto bankas“ – tai labdaros ir paramos fondas, renkantis paramą maistu ir dalinantis ją nepasiturinčiais žmonėmis besirūpinančioms organizacijoms. „Maisto bankui“ labai reikalinga Jūsų savanoriška pagalba. Jei galite bent keletą valandų per savaitę skirti kilniam tikslui – padėti skurdžiai gyvenantiems žmonėms ir gelbėti atliekamą tinkamą vartoti maistą – prisijunkite. 

Jei jūsų savanorystės iniciatyva ar veikla nepaminėtos šioje skiltyje, mielai kviečiame parašyti mums ir trumpai pristatyti savo atstovaujamą savanorystės veiklą, iniciatyvą, kurioje galėtų dalyvauti ir VU bendruomenės nariai (studentai, darbuotojai ir alumnai), ir pilietiški aktyvūs miesto gyventojai.

 

Kontaktai
Bendruomenės vystymo skyrius
El. p.  

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos