Savanorystė

KĄ DAR BE STUDIJŲ GALIMA VEIKTI VILNIAUS UNIVERSITETE? SAVANORIAUTI!

Savo idėjomis, įsitraukimu, konkrečiais darbais galite prisidėti prie kultūrinių, pilietinių, socialinių, savanorystės skatinimo, laisvalaikio ir kitų veiklų organizavimo Vilniaus universitete ar už jo ribų.

Aktyvius ir kūrybiškus VU bendruomenės narius kviečiame dalyvauti savanoriškose veiklose, susipažinti su skirtingais žmonėmis, stiprinti savo jau turimus įgūdžius ir įgauti naujų.

 

Kž

MENTORYSTĖS PROJEKTAS ,,KELRODĖ ŽVAIGŽDĖ - UNIVERSITETO DOVANA LIETUVAI!

Tai unikali programa, paremta individualia, ilgalaike, stabilia vaiko ir savanorio draugyste, specialiu savanorių paruošimu, profesionalia vaiko ir savanorio veiklos priežiūra.

Projekto tikslas – padėti užmegzti ryšį tarp VU studentų ir 3-6 klasių vaikų, patiriančių socialinę atskirtį, turinčių mažiau galimybių, kuriems sunkiau įsilieti į bendruomeninį gyvenimą.

VU studentai (savanoriai mentoriai) dalį savo laiko skiria 3-6 klasių mokiniams, padeda jiems mokytis, turiningai ir saugiai drauge leidžia laisvalaikį, bendrauja neformalioje aplinkoje, kuria lygiavertį santykį.

 

Kaip tai veikia?

 • VU kreipiasi į Vilniaus pradines ir vidurines mokyklas su prašymu identifikuoti vaikus, kuriems reikalinga savanorių pagalba.
 • Savanoriai dalyvauja įvadiniuose mokymuose, pasirašo savanoriškos veiklos sutartis 1 mokslo metams.
 • Savanorių kuratoriai suorganizuoja pirmus savanorių susitikimus su vaikais, jų tėvais, mokyklos atstovais, aptaria savanoriškos veiklos pobūdį, ypatumus.
 • Savanorių veiklos procese kuratoriai palaiko grįžtamąjį ryšį su vaikų tėvais ir mokyklų socialiniais pedagogais, vaikų aplinkoje esančiais artimaisiais.
 • Kiekvieną mėnesį savanoriams organizuojami kompetencijų tobulinimo užsiėmimai (atvejų analizės, seminarai ir kt.).
 • Savanoriai mentoriai dalį savo laiko (mažiausiai 2 val. per savaitę) skiria 3-6 klasių mokiniams – padeda jiems mokytis, turiningai ir saugiai drauge leidžia laisvalaikį, bendrauja neformalioje aplinkoje, kuria lygiavertį santykį.
 • Laiką bičiuliai drauge leidžia namuose, VU erdvėse, žaidimų aikštelėse, muziejuose, bibliotekose ir pan. Savanoris mentorius ir vaikas kartu gali nuspręsti, ką drauge veikti – ruošti namų darbus, eiti į kiną, žaisti  futbolą, žiūrėti filmus, valgyti ledus ar leisti laiką gamtoje.
 
Kur tai veikia?

 

Kaip tapti „kelrodės žvaigždės“ savanoriu?

 1. žingsnisanketos užpildymas
 2. žingsnis– dalyvavimas informaciniame susitikime, kurio metu pristatomas savanoriškos veikos pobūdis, ypatumai bei įsipareigojimai. Su kiekvienu norinčiu savanoriauti vyksta individualus motyvacinis pokalbis.
 3. žingsnis– atranką praėjusių savanorių dalyvavimas įvadiniuose savanorių mokymuose, kurių metu savanoriams suteikiamos bazinės žinios apie darbo su jaunuoliais specifiką ir pobūdį. Pasirašomos savanoriškos veiklos sutartys mažiausiai vieneriems mokslo metams.
 4. žingsnis– savanorio supažindinimas su priskirtu vaiku, jo tėvais / globėjais (įtėviais), savanorį priimančios organizacijos (mokyklos) atstovu.
 5. žingsnis– atsakingas ir sąžiningas savanoriškos veiklos vykdymas tam skiriant ne mažiau kaip 2 val. per savaitę, susitinkant su vaikais visus mokslo metus, taip pat dalyvavimas kvalifikacijos kėlimo kursuose, kompetencijų tobulinimo seminaruose. Iškilus bet kokiems klausimams ar problemoms, savanoris gali kreiptis į savo kuratorių, savanoriškų veiklų koordinatorių, kurie visada suteiks pagalbą.

Geroji patirtis:

 • „Mano sūnus laukia kiekvieno susitikimo su savanoriu. Norisi, kad susitikimai vyktų dažniau. Sūnus tikrai patenkintas savo vyresniuoju draugu, o aš džiaugiuosi, kad jiems pavyko užmegzti tarpusavio ryšį ir taip gražiai bendrauti.“ – vaiko mama apie projektą.
 • „Mokymai buvo puikiai suorganizuoti, užpildyta kiekviena minutė ir net pasirūpinta, kad neliktume išalkę. Tikiuosi, tokie patys ir dar geresni vyks ateityje!“ – savanoris mentorius apie mokymus.
 • „Savanoriai atiduoda visą širdį mūsų mokyklos mokiniams. Jie žaidžia stalo žaidimus, vyksta į miestą, lanko muziejus, vaikščioja, bendrauja ir veikia dar daug kitko. Mes labai džiaugiamės turėdami tokius studentus!“ – mokytoja apie VU savanorius.
 • „Tiek aš, tiek mano mažoji draugė mokomės viena iš kitos. Mano mažajai draugei labai patinka bendrauti, vis rašo, klausia, kada vėl susitiksim, o tai man duoda motyvacijos veikti.“ – savanorė apie susitikimus su savo mažąja drauge.
 

Mūsų socialiniai partneriai:

Šiuo metu projekto ,,Kelrodė žvaigždė“ savanoriai ir jų mažieji draugai džiaugiasi šių socialinių partnerių suteiktomis nemokamomis paslaugomis:

Dėkojame mūsų partneriams už galimybę kartu kurti gražesnę vaikų ateitį!

Jeigu esate muziejaus, vaikų laisvalaikio centro, teatro, kino teatro, kavinės, bibliotekos atstovas – kviečiame prisidėti prie šios iniciatyvos ir sudaryti sąlygas savanoriams ir vaikams prasmingai leisti laisvalaikį kartu!

 

SAVANORIŠKOS VEIKLOS GALIMYBĖS VILNIAUS UNIVERSITETE IR UŽ JO RIBŲ!

 

 • Pal. J. Matulaičio socialinis centras – socialinis centras teikiantis profesionalią socialinę pagalbą, telkiantis bendruomenę, besirūpinantis žmonių orumo išsaugojimu ir jų teisių gynimu. Kviečia prisijungti prie savanorystės vaikų, paauglių, jaunuolių, žmonių su psichine negalia dienos centruose, bei iniciatyvose skirtose vaikams ,, iš gatvės“.
 • Lietuvos probacijos tarnyba ieško savanorių teikti pagalbą įkalinimo įstaigose buvusiems asmenims (re)integruotis į visuomenę, gyvenamą aplinką. Nagrinėti nusikaltimus, visuomenės normų pažeidimus plačiame socialiniame kontekste. Analizuoti veiksnius, turinčius įtakos nusikalstamam ir deviaciniam elgesiui.
 • LPF „Mamų unija“ – tai paramos ir labdaros fondas, kuris rūpinasi kiekvienu Lietuvos vaiku, susirgusiu onkologine liga. Savanorystė „Mamų unijoje“ – tai pagalba sergantiems vaikams ir jų šeimoms bei nuolatinis pastiprinimas fondo veiklai.
 • LPF „Maisto bankas“ – tai labdaros ir paramos fondas, renkantis paramą maistu ir dalinantis ją nepasiturinčiais žmonėmis besirūpinančioms organizacijoms. „Maisto bankui“ labai reikalinga Jūsų savanoriška pagalba. Jei galite bent keletą valandų per savaitę skirti kilniam tikslui – padėti skurdžiai gyvenantiems žmonėms ir gelbėti atliekamą tinkamą vartoti maistą – prisijunkite. 
 • Caritas – tai organizacija, visame pasaulyje vykdanti humanitarinę veiklą ir padedanti vargstantiems, nepriklausomai nuo jų rasės, religijos, lyties ir tautybės. VA Caritas kviečia savanoriauti vaikų dienos centruose, teikiant pagalbą vienišiems seneliams, benamystę išgyvenantiems, vienišoms mamoms, pabėgėliams.
 • VšĮ „Ne imti, bet duoti“ – tai nuo 2005 m. veikianti, aktyvi, ilgalaikė savanorystė, kviečianti įsitraukti į humanitarinę veiklą vaikų globos namuose, dienos centruose bei socialinę riziką patiriančiose šeimose. Tapti korepetitoriumi ir draugu, padėti mokytis ir augti, įkvėpti vilties ir užmegzti ryšį.

 

Kontaktai

VU savanorių centras
Bendruomenės vystymo skyrius
El. p.  

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku