Savanorystė

Galimybės savanoriauti Vilniaus universitete

Aktyvius ir kūrybiškus VU bendruomenės narius kviečiame dalyvauti savanoriškose veiklose.

Savo idėjomis, aktyviu dalyvavimu, konkrečiais darbais galite prisidėti prie kultūrinių, pilietinių, socialinių, savanorystės skatinimo, laisvalaikio ir kitų veiklų organizavimo Vilniaus universitete. O taip pat – susipažinti su skirtingais žmonėmis, sustiprinti savo jau turimus įgūdžius ir įgauti naujų.

Savanorystės galimybės

Savanoriauti kviečiame ne tik Vilniaus universiteto bendruomenės narius, bet taip pat laukiame ir visų aktyvių, bendruomeniškų ir pilietiškų asmenybių.  

Jei jūsų savanorystės iniciatyva ar veikla nepaminėtos šioje skiltyje, mielai kviečiame parašyti mums ir trumpai pristatyti savo atstovaujamą savanorystės veiklą, iniciatyvą, kurioje galėtų dalyvauti ir VU bendruomenės nariai (studentai, darbuotojai ir alumnai), ir pilietiški aktyvūs miesto gyventojai:

Studentų mentorystės programa "Kelrodė žvaigždė"

kž3

Vilniaus Universiteto studentų mentorystės programa - "Kelrodė žvaigždė". Tai - Universiteto dovana Lietuvai!

Vilniaus Universitetas kartu su Izraelio Ambasada inicijuoja studentų mentorystės programą „Kelrodė žvaigždė“, kurios pagrindinis tikslas – skatinti studentus savanoriauti ir tapti draugais-mentoriais socialinėje atskirtyje gyvenantiems vaikams. Šio projekto įkvėpėjas Amos Carmeli ir organizacija „Perach“– viena sėkmingiausių švietimo iniciatyvų, kurios pradžia buvo Izraelyje, tačiau dabar organizacija išsiplėtusi jau 25-iose pasaulio valstybėse. Ji prigijo nuo Naujosios Zelandijos iki Čilės, o dalyvaujančių asmenų skaičius jau skaičiuojamas šimtais tūkstančių.

 

Kaip tai veikia?

Vilniaus universitetas 2018 m. vasario 19 d. į mokyklas išleis pirmąją dalį savanorių-mentorių, kurie bus projekto Kelrodėmis žvaigždėmis. Vilniaus universiteto studentai bus skatinami skirti dalį savo laiko bendravimui su 3–6 klasių vaikais iš nepasiturinčių ar naujai į šalį atvykusių, socialinę atskirtį patiriančių šeimų. Svarbiausias tikslas – užmegzti ryšį tarp dviejų socialinių grupių, kurios tikrovėje retai susitinka ir gali bendrauti. Studentai padės vaikams, kuriems sunkiau sekasi moksluose, bendraujant ir kuriems reikia vyresniojo draugo, būsiančio geru pavyzdžiu.

Bendradarbiaujant su Vilniaus m. savivaldybe, Švietimo ir Mokslo ministerija, Vilniaus miesto mokyklomis ir vaikų dienos centrais per 2018-uosius metus bus siekiama suburti 100 studentų ir atrinkti 100 vaikų, kurių kiekvienas turės po savo asmeninę Kelrodę žvaigždę – VU studentą savanorį.

Mentoriai susitikinės su savo jaunaisiais draugais mažiausiai dviem valandom vieną kartą. per savaitę. Vaikams reikia Jūsų pagalbos:

  • Jurga (10m.) - labai nori suaugusiųjų dėmesio. Jo siekia visur ir visada. Gali būti labai išdykus, ir kartu labai meili ir švelni. Noriai padeda kitiems. Jai sunku mokytis, todėl reikia pagalbos.
  • Pijus (9m.) - gyvena tik su mama. Gyvas, bendraujantis vaikas, visą laiką juokiasi, tačiau nesukaupia dėmesio, todėl sunkiai sekasi mokslai, reikia pagalbos atliekant paprastas užduotis, reikėtų lavinti jo socialinius, bendravimo įgūdžius.
  • Mantas (8 m.) - veikiausiai turi raidos sutrikimą ir žemą savivertę, nori visur būti pirmas, todėl dažnai pyksta, nes ne jis pirmauja. Jam sunkiai sekasi skaityti, nemoka bendrauti su vaikais. Labai mėgsta mašinas. Norėtų pats važiuoti troleibusu, bet niekas jam neleidžia.
  • Rokas (8 m.) - nelabai sekasi bendrauti, jis greitai įsivelia į konfliktus ir susimuša su vaikais. Sunkiai sekasi mokslai, dar vis neišmoksta skaityti , todėl reikia pagalbos mokytis.
  • Nojus (8 m.) - labai daug laiko praleidžia gatvėje su draugais arba namie vienas, sėdi prie kompiuterio ir televizoriaus. Itin judrus , nenustygstantis vietoje, nesukoncentruoja dėmesio, tačiau mėgsta šokti. Reiktų stiprinti jo socialinius įgūdžius.
  • Žilvinas (11 m.) - tėvai išsiskyrę, gyvena tik su mama. Impulsyvus, tačiau geba susivaldyti įsiplieskus konfliktui. Draugiškas, noriai bendrauja su vaikais ir suaugusiais. Turi mokymosi sunkumų ir labai praverstų pagalba mokantis.

Užsiėmimai vyks namuose, universiteto erdvėse, žaidimo aikštelėse, bibliotekose, muziejuose. Užsiėmimai bus prižiūrimi „Kelrodės žvaigždės“ koordinatorių, tačiau mentorius ir vaikas turi laisvę spręsti, ką veikti – ruošti namų darbus, žaisti kompiuterinius žaidimus ar futbolą, eiti į filmus, leisti laisvalaikį gamtoje ir pan.

 

Rezultatas

Tyrimai rodo, kad tokiuose projektuose dalyvaujantys mentoriai po dešimties metų daugiau pasiekia savo srityse. Jie patys geriau save vertina, pasitiki savimi, tie, kurie studijavo pedagogiką, tampa geresni mokytojai. O svarbiausia, jie žymiai labiau įsitraukia į bendruomenės klausimų sprendimą.

 

Kviečiame tapti šios iniciatyvos socialiniais partneriais!

Jei Jūs esate muziejaus, vaikų laisvalaikio centro, kino teatro, kavinės, bibliotekos atstovas – kviečiame prisidėti prie šios iniciatyvos ir sudaryti sąlygas mūsų studentams-savanoriams su socialiai remtinais vaikais nemokamai naudotis Jūsų įstaigų siūlomomis paslaugomis. Būsime labai dėkingi, jeigu galite paremti kuponais, nemokamais bilietais ar panašiai. Kiekvienam socialiniam partneriui padėkosime viešojoje erdvėje, o taip pat ir Vilniaus universiteto bendruomenės viduje.

Jeigu jūs esate mokyklos ar vaikų dienos centro vadovas, maloniai kviečiame bendradarbiauti ir padėti identifikuoti nepasiturinčiose šeimose ir socialinėje atskirtyje gyvenančius vaikus, kuriems būtų naudinga turėti savo „kelrodę žvaigždę“.

 

Jeigu manai, kad gali būti „Kelrodės žvaigždės“ projekto savanoriu-mentoriumi, esi socialiai atsakingas, esi imlus, atviras naujoms pažintims ir patirtims – tada šis projektas skirtas tau!

Parašyk trumpą motyvacinį laišką į , kodėl tu norėtum būti savanoriu mentorium projekte "Kelrodė žvaigždė ir mes susitiksime pokalbiui prie arbatos.

 

Kontaktai

Vilius Alesius

El. p.: