3MD trijų minučių disertacija

Kviečiame VU doktorantus dalyvauti virtualiame trijų minučių disertacijos konkurse.

Disertaciją tu gali rašyti 3 metus, apsiginti per 3 valandas, bet ar gali apie ją papasakoti per 3 minutes?

Dalyvauk Trijų minučių disertacijos konkurse:

 • Apie savo disertaciją populiariai papasakok
            - angliškai;
            - per 3 minutes;
            - naudodamas 1 skaidrę.

 

DALYVAUTI

Konkurso eiga:

 • Dalyvauti gali visi Vilniaus universiteto doktorantai. Už dalyvavimą konkurse doktorantai gauna 1 ECTS bendrųjų gebėjimų kreditą.
 • Registruotis į konkursą galima iki 2021 m. kovo 23 d. 15 val.
 • Užsiregistravus iki kovo 23 d. 15 val. reikia atsiųsti paruoštą skaidrę (žr. žemiau „Pristatymų taisyklės ir pavyzdžiai“).
 • 2021 m. kovo mėn. 24 d. 10-12 val.  vyks konkurso dalyvių pristatymų filmavimas. Filmavimas vyks adresu Maironio g. 7 pagal iš anksto sudarytą dalyvių sąrašą ir kiekvienam dalyviui paskirtą laiką.
 • Nufilmuotus klipus komisija vertins nuotoliniu būdu ir atrinks 3 geriausius pristatymus. Jų autoriams bus skirtos premijos, kurias jie galės panaudoti mokslinių tyrimų, susijusių su disertacijos tema, vykdymui.

I vieta - 1500 EUR ; II vieta - 1000 EUR; III vieta - 500 EUR. 

Pirmosios vietos laimėtojo pristatymas bus siunčiamas į Koimbros universitetų grupės atranką dalyvauti tarptautiniame konkurso finale (https://www.coimbra-group.eu/coimbra-group-3-minute-thesis-competition/). 

Pristatymų taisyklės ir pavyzdžiai:

Kas leidžiama ir kas neleidžiama 3min konkurse? Konkurso taisykles galite rasti šiuo adresu: https://threeminutethesis.uq.edu.au/resources/competition-rules

Kaip atrodo nugalėtojų pristatymai, galima pasižiūrėti  https://threeminutethesis.uq.edu.au/watch-3mt

Konkurso ištakos

2008 m. Kvinslando universitete Australijoje buvo pirmąsyk surengtas Trijų minučių disertacijos (Three Minute Thesis) konkursas, kuriame doktorantai turėjo populiariai papasakoti apie savo tyrimus per 3 minutes ir naudodamiesi tik 1 skaidre (http://threeminutethesis.org). Netrukus šis renginys labai išpopuliarėjo ir šiuo metu vyksta visame pasaulyje.

 

  3MT Logo    Logo Coimbra blue 1