Bendrųjų gebėjimų mokymai:
- Bendrieji gebėjimai palengvina darbą tiek moksliniuose darbuose doktorantūros studijų metu, tiek tolesnėje mokslinėje karjeroje.
- Bendruosius gebėjimus stiprinančios veiklos: teoriniai ir praktiniai mokymai Vilniaus ir / ar kituose universitetuose, vasaros / žiemos mokyklos, skirtos lavinti bendruosius gebėjimus ir pan.
- Už bendruosius gebėjimus stiprinančias veiklas doktorantas turi atsiskaityti doktorantūros komitetui. Komitetas turi patvirtinti surinktus kreditus.
- Atsiskaitydamas už bendrųjų gebėjimų veiklas, doktorantas turėtų pateikti dokumentą (pažymėjimą, raštą ar pan.), patvirtinantį jo dalyvavimą užsiėmimuose.
- Kiekvienos mokslo krypties doktorantūros komitetas gali nustatyti savus reikalavimus veikloms, stiprinančioms doktorantų bendruosius gebėjimus.
- Sudalyvavus bendruosius gebėjimus stiprinančiose veiklose ir ruošiantis atsiskaityti už surinktus kreditus doktorantūros komitetui doktorantas užpildo lentelę.
Pažymėjimai
- Pažymėjai už Doktorantūros ir podoktorantūros skyriaus organizuojamus bendrųjų gebėjimų mokymus išduodami pasibaigus vieniems mokslo metams (rudens ir pavasario semestrams) iki rugsėjo mėnesio.
- Viename pažymėjime nurodomi visi per praėjusius mokslo metus doktoranto/ės lankyti mokymai.
- Nuo 2021 metų pažymėjimai yra elektroniniai, pasirašomi ir registruojami dokumentų valdymo sistemoje „Avilys“.
- Pasirašyti ir užregistruoti pažymėjimai arba persiunčiami el. paštu, arba perduodami pačioje „Avilio“ sistemoje (Universiteto darbuotojams).
- Jei pažymėjimas yra reikalingas anksčiau nei numatyta jį išduoti, prašome susisiekti: ,
Informacija tel. +370 5 268 7094, el. p. ,
2022 m. pavasario bendrųjų gebėjimų mokymai doktorantams
2022 VASARIS
VERSLUMO ĮRANKIŲ KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS SOCIALINIŲ IR HUMANITARINIŲ MOKSLŲ DOKTORANTAMS |
Lektoriai: VU Mokslo ir inovacijų departamento Inovacijų skyriaus darbuotojai
Data ir trukmė: 1 dalis – 2022-02-25, 9:00-17:00 (8 val.) 2 dalis – 2022-03-04, 9:00-17:00 (8 val.)
Bendra trukmė – 16 val.
Formatas: seminaras ir praktinės užduotys (16 val.)
Registracija: bus pradėta likus 10 dienų iki mokymų. Registracija bus vykdoma iki 2022-02-23 arba iki kol yra laisvų vietų.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1 ECTS.
Šių dirbtuvių tikslas – supažindinti VU tyrėjus su verslumo įrankiais MTEP poveikio didinimui ir padėti suformuoti praktinius įgūdžius naudojant šiuos įrankius MTEP sprendimų arba kompetencijų komercinimo procese. Dirbtuvėse bus apžvelgtos šios temos: verslumas universitete; problemos, alternatyvų ir rinkos tyrimai; sprendimo kūrimas, vertės pasiūlymas ir verslo modelis; kainodara ir finansų valdymas; juridinio asmens steigimas ir kiti teisiniai aspektai; marketingas ir pardavimai; finansavimo pritraukimas, akseleravimas ir inkubavimas; intelektinė nuosavybė; dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose. Atsižvelgiant į socialinių ir humanitarinių mokslų specifiką, specialiai bus apžvelgtos socialinių inovacijų, socialinio verslo ir socialinės atsakomybės temos.
Kūrybinės dirbtuvės skirtos tik VU doktorantams (jungtinių doktorantūrų doktorantų priimti nėra galimybės).
Registracija į šį renginį yra baigta.
Į mokyms prašome registruotis, naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
Šis renginys yra viena iš ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto „Antrepreneriško požiūrio ir verslumo kultūros skatinimas Vilniaus universitete“ (01.2.2-CPVA-K-703-04-0006) veiklų. Projekto tikslas - padidinti Vilniaus universitete sukuriamų žinių komercinimo ir technologijų perdavimo mastą, siekiant intensyvesnio bendradarbiavimo su verslu.

|
2022 KOVAS–BALANDIS
R ĮVADAS |
Data: 2022 m. kovo 14, 17 ir 21 d., 16.00-20.00 val. (tai yra trijų dienų mokymai)
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito
Šie mokymai supažindina su statistinės bei grafinės analizės programa R. Pristatomi R naudojimo principai ir galimybės, pateikiami atskiri atvejai ir pavyzdžiai. Mokymų pradžioje sudaroma galimybė paruošti savo kompiuterius darbui su R.
Registracija: spauskite čia. (Registracija bus pradėta likus 10 dienų iki mokymų pradžios, 9 val.) Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
LATEX |
Data: 2022 m. kovo 15 ir 22 d., 14.00-18.00 val. (tai yra dviejų dienų mokymai)
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito
Kurso turinys: Šiame dalyke doc. dr. Jurgita Markevičiūtė supažindins su teksto redagavimo programa LaTeX. 1. Instaliavimas ir paruošimas darbui 2. Preambulė 3. Teksto redagavimas 4. Formulės ir specialūs simboliai 5. Paveikslėliai ir lentelės 6. Nuorodos ir bibliografija 7. Aplinkos 8. Pateiktys
Mokymus sudaro DU užsiėmimai po 4 ak. val. ir savarankiškas darbas.
Atkreipiame dėmesį, kad mokymai yra skirti tik Vilniaus universiteto doktorantams ir VU jungtinės doktorantūros institucijų doktorantams.
Registracija: spauskite čia. (Registracija bus pradėta likus 10 dienų iki mokymų pradžios 9 val.) Į mokyms prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
VERSLUMO ĮRANKIŲ KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS GYVYBĖS MOKSLŲ DOKTORANTAMS (MEDICINOS IR SVEIKATOS SRITIES BEI BIOMOKSLŲ KRYPČIŲ) |
Lektoriai: VU Mokslo ir inovacijų departamento Inovacijų skyriaus darbuotojai Data ir trukmė: 1 dalis – 2022-03-18, 9:00-17:00 (8 val.) 2 dalis – 2022-03-25, 9:00-17:00 (8 val.)
Bendra trukmė – 16 val.
Formatas: seminaras ir praktinės užduotys (16 val.)
Registracija: spauskite čia. (Registracija bus pradėta likus 10 dienų iki mokymų pradžios 9 val.) Registracija bus vykdoma iki 2022-03-16 arba iki kol yra laisvų vietų.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1 ECTS.
Šių dirbtuvių tikslas – supažindinti VU tyrėjus su verslumo įrankiais MTEP poveikio didinimui ir padėti suformuoti praktinius įgūdžius naudojant šiuos įrankius MTEP sprendimų arba kompetencijų komercinimo procese. Dirbtuvėse bus apžvelgtos šios temos: verslumas universitete; problemos, alternatyvų ir rinkos tyrimai; sprendimo kūrimas, vertės pasiūlymas ir verslo modelis; kainodara ir finansų valdymas; juridinio asmens steigimas ir kiti teisiniai aspektai; marketingas ir pardavimai; finansavimo pritraukimas, akseleravimas ir inkubavimas; intelektinė nuosavybė; dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose. Atsižvelgiant į gyvybės mokslų specifiką, specialiai bus apžvelgtos klinikinių tyrimų, bioetikos ir medicinos priemonių sertifikavimo temos.
Kūrybinės dirbtuvės skirtos tik VU doktorantams (jungtinių doktorantūrų doktorantų priimti nėra galimybės).
Šis renginys yra viena iš ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto „Antrepreneriško požiūrio ir verslumo kultūros skatinimas Vilniaus universitete“ (01.2.2-CPVA-K-703-04-0006) veiklų. Projekto tikslas - padidinti Vilniaus universitete sukuriamų žinių komercinimo ir technologijų perdavimo mastą, siekiant intensyvesnio bendradarbiavimo su verslu.

|
DUOMENŲ VIZUALIZAVIMAS SU R |
Data: Kovo 31 d. 14:00-18:00 Balandžio 7 d. 14:00-18:00 Balandžio 21 d. 14:00-18:00 Balandžio 28 d. 14:00-18:00
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 30
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS
Mokymus sudaro trys dalys (keturi užsiėmimai). Pirmoji dalis skirta supažindinti su duomenų vizualizavimo principais ir metodais, grafikų ir diagramų tipais, naujausiomis duomenų vizualizavimo tendencijomis. Antroji dalis – R programavimo pagrindai ir standartinių grafikų ir diagramų braižymas naudojant R. Trečioji – duomenų vizualizavimas naudojant R paketą ggplot2 ir jo plėtinius. Reikalavimai. III dalis: R programavimo pagrindai.
Turinys I dalis. Duomenų vizualizavimo principai ir metodai (4 akad. val.) 1. Patvirtinančioji ir tiriamoji analizė; 2. Vizualizavimo metodai; 3. Grafikų ir diagramų tipai; 4. Grafikų ir diagramų elementų charakteristikos ir jų parinkimas; 5. Duomenų vizualizavimo tendencijos.
II dalis. R programavimo pagrindai, standartinių grafikų ir diagramų braižymas (4 akad. val.) 1. Rcmdr (duomenų importas, pertvarkymas ir vizualizavimas naudojant R Commander meniu) ir RStudio (pagrindiniai langai, duomenų importas) paketai; 2. R duomenų struktūros (duomenų lentelė, matrica, sąrašas). Pagrindinės komandos (valdymo, duomenų pertvarkymo); 3. Diagramų ir grafikų kūrimas rašant programinį kodą (graphics, lattice paketai).
III dalis. Duomenų vizualizavimas naudojant R paketą ggplot2 ir jo plėtinius (8 akad. val.) 1. Įvairių grafikų ir diagramų braižymas naudojant funkciją qplot; 2. Funkcija ggplot; 3. Sluoksnių sudarymas; 4. Grafikų ir diagramų elementai ir jų charakteristikų aprašymas; 5. Pasiskirstymo, sąryšių, struktūros, panašumo, kitimo vizualizavimas.
Registracija: spauskite čia. (Registracija bus pradėta kovo 21 d. 9 val.) Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
MOKYMAI APIE INTELEKTINĖS NUOSAVYBĖS APSAUGĄ |
Vilniaus universiteto (VU) ir „Arqus“ aljansui priklausančių universitetų doktorantai kviečiami dalyvauti specializuotuose mokymuose, skirtuose įgyti žinių apie intelektinės nuosavybės apsaugą bei komercinimą.
Šie mokymai supažindins su įvairiais intelektinės nuosavybės (IN) tipais ir kaip orientuotis intelektinės nuosavybės pasaulyje. Taip pat bus kalbama apie patentavimą, prekių ženklus ir jų dizainą bei apžvelgtos vertingos IN priemones. Mokymų metu bus pateikta įžvalgų apie intelektinės nuosavybės komercinimą bei kaip pradėti ir vystyti verslą.
Programa:
- Įvadas į IN ir kada naudoti įvairias IN rūšis;
- Patentai ir naudingieji modeliai;
- Prekių ženklų ir dizaino apsauga;
- Paieškos įrankiai ir dažniausios klaidos įvairiose pramonės šakose;
- IN komercinio potencialo vertinimas.
Išsamesnė programa bus paskelbta artimiausiu metu.
Mokymus ves įmonės “Plaugmann Vingtoft” (Danija) atstovai.
Data:
- kovo 24 d.
- balandžio 20 d. (perkelta iš balandžio 6 d.)
- balandžio 27 d.
- gegužės 5 d.
- gegužės 12 d.
Kreditai: Dalyvavimo pažymėjimas bus išduotas tiems, kurie dalyvaus bent 4 ciklo mokymuose iš 5. Suteikiamų kreditų skaičius bus pateiktas artimiausiu metu.
Kur: Mokymai vyks nuotoliniu būdu.
! Mokymai vyks anglų kalba.
Registracija: Registruotis prašome užpildant šią formą iki kovo 20 d.
Pastaba: Mokymai skirti tik VU ir Arqus aljanso universitetų doktorantams (jungtinių doktorantūrų doktorantų priimti nėra galimybės).
Info apie šiuos mokymus taip pat galite rasti lietuvių kalba čia ir anglų kalba čia.
|
AKADEMINIO RAŠYMO SEMINARAI |
Lektorės: prof. dr. Roma Kriaučiūnienė (Filologijos fakultetas), prof. dr. Nijolė Burkšaitienė (Filologijos fakultetas)
Data ir laikas: 1 dalis – 2022-04-25, 12:00-15:30; 2 dalis – 2022-04-26, 12:00-15:30; 3 dalis - 2022-04-28, 13:00-16:30; 4 dalis - 2022-04-29, 11:00-14:30; 5 dalis - 2022-05-03, 12.00-15:30.
Formatas: seminarai ir praktinės užduotys.
Vieta:
Grupės dydis: 40.
Apimtis kreditais: 1 ECTS.
Registracija: spauskite čia. (bus pradėta balandžio 11 d. 9 val.) Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
!Mokymai vyks anglų kalba!
Mokymų programa: spauskite čia.
|
2022 GEGUŽĖ
R ĮVADAS |
Data: 2022 m. gegužės 16, 19 ir 23 d., 16.00-20.00 val. (tai yra trijų dienų mokymai)
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito
Šie mokymai supažindina su statistinės bei grafinės analizės programa R. Pristatomi R naudojimo principai ir galimybės, pateikiami atskiri atvejai ir pavyzdžiai. Mokymų pradžioje sudaroma galimybė paruošti savo kompiuterius darbui su R.
Registracija: Registracija: spausti čia. (Pradžia gegužės 6 d., 9 val.) Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
VERSLUMO ĮRANKIŲ KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS INFORMATIKOS IR INFORMATIKOS INŽINERIJOS KRYPČIŲ DOKTORANTAMS |
Lektoriai: VU Mokslo ir inovacijų departamento Inovacijų skyriaus darbuotojai
Data ir trukmė: 1 dalis – 2022-05-27, 9:00-17:00 (8 val.) 2 dalis – 2022-06-03, 9:00-17:00 (8 val.)
Bendra trukmė: 16 val.
Formatas: seminaras ir praktinės užduotys (16 val.)
Registracija: spausti čia. (Pradžia gegužės 17 d. 9 val.)
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1 ECTS.
Šių dirbtuvių tikslas – supažindinti VU tyrėjus su verslumo įrankiais MTEP poveikio didinimui ir padėti suformuoti praktinius įgūdžius naudojant šiuos įrankius MTEP sprendimų arba kompetencijų komercinimo procese. Dirbtuvėse bus apžvelgtos šios temos: verslumas universitete; problemos, alternatyvų ir rinkos tyrimai; sprendimo kūrimas, vertės pasiūlymas ir verslo modelis; kainodara ir finansų valdymas; juridinio asmens steigimas ir kiti teisiniai aspektai; marketingas ir pardavimai; finansavimo pritraukimas, akseleravimas ir inkubavimas; intelektinė nuosavybė; dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose. Atsižvelgiant į informatikos ir informatikos inžinerijos mokslų specifiką, specialiai bus apžvelgtos dirbtinio intelekto vystymo, duomenų rinkimo ir naudojimo, kibernetinės saugos, atvirojo kodo licencijavimo ir skaitmeninių verslo modelių temos.
Kūrybinės dirbtuvės skirtos tik VU doktorantams (jungtinių doktorantūrų doktorantų priimti nėra galimybės).
Šis renginys yra viena iš ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto „Antrepreneriško požiūrio ir verslumo kultūros skatinimas Vilniaus universitete“ (01.2.2-CPVA-K-703-04-0006) veiklų. Projekto tikslas - padidinti Vilniaus universitete sukuriamų žinių komercinimo ir technologijų perdavimo mastą, siekiant intensyvesnio bendradarbiavimo su verslu.

|
2022 BIRŽELIS
PEDAGOGINĖS VEIKLOS GEBĖJIMŲ UGDYMO MODULIS |
Data ir laikas: birželio 8 d. 16.00:18.30; birželio 15 d. 16.00:18.30.
Formatas: kontaktiniai užsiėmimai.
Vieta: MKIC (Saulėtekio al. 5), A119 seminarų kambarys.
Modulio apimtis: 1 ECTS kreditas.
Grupės dydis: 20.
Modulio lektorė: Daiva Lepaitė, phD (Edukologija); Ugdymo mokslų instituto asistentė; Studijų vystymo projektų vadovė VU Studijų kokybės ir plėtros skyriuje.
Šio modulio pagrindinis tikslas – ugdyti doktorantų pedagoginę kompetenciją, kuri reikalinga dirbant dėstytoju(-a) studijose. Modulio kontaktiniuose užsiėmimuose: -> diskutuosite apie (Europos) aukštojo mokslo erdvės (EAME) problematiką, iššūkius ir galimybes; -> praktiškai analizuosite dalyko/modulio paskirtį studijų programų planuojamuose studijų rezultatuose; -> grupėse mokysitės suplanuoti studento mokymosi patirtis dalyko/modulio studijose (konstruktyviai suderinti mokymo(si) veiklas ir pasiekimų vertinimą); -> stebėsite ir analizuosite užsienio šalių universitetų video medžiagą, padėsiančią reflektuoti mokymo(si) aplinką, kurioje mokysitės, kaip įtraukti studentus ir palaikyti jų studijų rezultatų siekimą mišriuoju mokymo(si) būdu.
Paskutinio susitikimo metu vyks minikonferencija, kurios metu dalinsitės konstruojamos pedagoginės veiklos pasiūlymais.
Savarakiškas darbas vyks visą birželio mėn. ir jo darbo rezultatas – parengtas dalyko/modulio aprašas.
Registracija: spausti čia. (Registracija bus pradėta gegužės 28 d. 9 val.) Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
VERSLUMO ĮRANKIŲ KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS GAMTOS IR FIZINIŲ BEI TECHNOLOGIJŲ MOKSLŲ DOKTORANTAMS |
Lektoriai: VU Mokslo ir inovacijų departamento Inovacijų skyriaus darbuotojai
Data ir trukmė: 1 dalis – 2022-06-10, 9:00-17:00 (8 val.) 2 dalis – 2022-06-17, 9:00-17:00 (8 val.)
Bendra trukmė: 16 val.
Formatas: seminaras ir praktinės užduotys (16 val.)
Registracija: spausti čia. (Prasidės gegužės 31 d. 9 val.)
Vieta: MS Teams (arba gyvai)
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1 ECTS.
Šių dirbtuvių tikslas – supažindinti VU tyrėjus su verslumo įrankiais MTEP poveikio didinimui ir padėti suformuoti praktinius įgūdžius naudojant šiuos įrankius MTEP sprendimų arba kompetencijų komercinimo procese. Dirbtuvėse bus apžvelgtos šios temos: verslumas universitete; problemos, alternatyvų ir rinkos tyrimai; sprendimo kūrimas, vertės pasiūlymas ir verslo modelis; kainodara ir finansų valdymas; juridinio asmens steigimas ir kiti teisiniai aspektai; marketingas ir pardavimai; finansavimo pritraukimas, akseleravimas ir inkubavimas; intelektinė nuosavybė; dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose. Atsižvelgiant į gamtos ir fizinių bei technologijos mokslų specifiką, bus specialiai parinkti šiai sričiai aktualūs pavyzdžiai ir atvejai.
Kūrybinės dirbtuvės skirtos tik VU doktorantams (jungtinių doktorantūrų doktorantų priimti nėra galimybės).
Šis renginys yra viena iš ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto „Antrepreneriško požiūrio ir verslumo kultūros skatinimas Vilniaus universitete“ (01.2.2-CPVA-K-703-04-0006) veiklų. Projekto tikslas - padidinti Vilniaus universitete sukuriamų žinių komercinimo ir technologijų perdavimo mastą, siekiant intensyvesnio bendradarbiavimo su verslu.

|
LATEX |
Data: birželio 20-21 d. 14:00-18:00 (tai yra dviejų dienų mokymai)
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito
Kurso turinys: Šiame dalyke doc. dr. Jurgita Markevičiūtė supažindins su teksto redagavimo programa LaTeX. 1. Instaliavimas ir paruošimas darbui 2. Preambulė 3. Teksto redagavimas 4. Formulės ir specialūs simboliai 5. Paveikslėliai ir lentelės 6. Nuorodos ir bibliografija 7. Aplinkos 8. Pateiktys
Mokymus sudaro DU užsiėmimai po 4 ak. val. ir savarankiškas darbas.
Atkreipiame dėmesį, kad mokymai yra skirti tik Vilniaus universiteto doktorantams ir VU jungtinės doktorantūros institucijų doktorantams.
Registracija: spausti čia. (Prasidės birželio 10 d. 9 val.) Į mokymus prašome registruotis, naudojant institucijos suteiktą el. paštą.
|
2021 m. rudens bendrųjų gebėjimų mokymai doktorantams
2021 SPALIS
LATEX |
Data: 2021 m. spalio 19 ir spalio 28 d., 14.00-18.00 val. (tai yra dviejų dienų mokymai)
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 20
Apimtis kreditais: 1.25 ECTS kredito
Kurso turinys:
Šiame dalyke doc. dr. Jurgita Markevičiūtė supažindins su teksto redagavimo programa LaTeX.
1. Pasiruošimas darbui su LaTeX. 2. Preambulė 3. Teksto redagavimas 4. Formulės ir specialūs simboliai 5. Paveikslėliai ir lentelės 6. Nuorodos ir bibliografija 7. Aplinkos 8. Pateiktys
Mokymus sudaro DU užsiėmimai po 4 ak. val. ir savarankiškas darbas.
Atkreipiame dėmesį, kad mokymai yra skirti tik Vilniaus universiteto doktorantams ir VU jungtinės doktorantūros institucijų doktorantams.
Registracija bus pradėta spalio 7 d. Į mokyms prašome registruotis naudojant institucijos, kurioje studijuojate, el. paštą.
|
2021 LAPKRITIS
Mokslinių tyrimų duomenų valdymo dirbtuvės |
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus duomenų vadybininkė dr. Gintė Medzvieckaitė
Data ir laikas: 1 grupė: 2021-11-03, 17:00-19:30 val. Registracija bus pradėta 10 dienų iki renginio.
2 grupė: 2021-11-04, 9:00-11:30 val. Registracija bus pradėta 10 dienų iki renginio.
Registracija vykdoma nuo spalio 2021-10-24 8:00 val. iki kol yra laisvų vietų.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 30
Šios dirbtuvės yra orientuotos į pirmo kurso doktorantūros studentus. Jų tikslas – skirti laiko ir erdvės apmąstyti iššūkiams, kylantiems tvarkant didelės apimties tęstinio mokslo projekto metu surinktus duomenis. Kalbėsimės apie duomenų saugumą, galimus etinius iššūkius, darbinių duomenų priežiūros įrankių pasirinkimą, duomenų atvirumo/uždarumo privalumus ir trūkumus, duomenų paruošimą publikavimui, kito autoriaus duomenų citavimą ir kt. Susipažinsime su Vilniaus universiteto siūlomais duomenų valdymo įrankiais – DVP Vedliu ir MIDAS archyvu. Galutinis dirbtuvių rezultatas turėtų būti asmeninis dalyvio disertacijos projekto duomenų valdymo planas, leisiantis vėlesniuose kursuose koncentruotis į duomenų rinkimą ir analizę, o ne į techninius bei administracinius duomenų priežiūros klausimus.
Formatas: seminaras (2,5 val.)
Apimtis kreditais: 0,2 ECTS kredito (su galimybe papildomai gauti iki 0,3 kredito už atliktas savarankiško darbo užduotis).
|
Atvirosios prieigos kompetencijų tobulinimas |
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus informacijos vadybininkė (atvirosios prieigos klausimais) Eglė Juodė
Data: 2020-11-04
Laikas: 13:30 – 15:00 val.
Vieta: MS Teams.
Grupės dydis: neribojamas
Registracija: bus pradėta 10 dienų iki renginio. Registracija vykdoma iki: 2021-11-03 8:00
Paskaitos tikslas – supažindinti su atvirosios prieigos reglamentavimu bei leidyba (žurnalų skirstymas, leidybos sutartys ir jų priedai), saviarchyvavimu (dokumentų versijos, leidėjo atvirosios prieigos nuostatų įvertinimas), atvirojo turinio licencijomis. Po paskaitos dalyviai papildomai turi atlikti savarankišką užduotį.
Formatas: paskaita (1.5 val.) ir savarankiško darbo užduotis
Apimtis kreditais: 0.5 ECTS kredito
|
Lietuvos akademinė elektroninė biblioteka (eLABa): autoriaus sąsaja |
Lektorė: bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyriaus projektų vadybininkė Aurelija Striogienė
Data: 2021-11-03
Laikas: 13:00 - 14:30 val.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: Neribotas
Registracija: bus pradėta 10 dienų iki renginio. Registracija vykdoma iki: 2021-11-02 8:00
Paskaitos tikslas – supažindinti su Lietuvos akademinės elektroninės bibliotekos sistemos funkcijomis, struktūra, galimybėmis, eLABa autoriaus sąsaja, dokumentų registravimu ir viso teksto (failų) įkėlimu, įrašų importu, licencinių sutarčių pasirašymu ir eLABa ataskaitų formavimu.
Formatas: paskaita (1,5 val.)
Apimtis kreditais: 0.15 ECTS kredito
|
Elektroniniai mokslinės informacijos ištekliai |
Lektorė: bibliotekos Studijų ir tyrimų palaikymo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Lina Becerik.
Data: 2021-11-11 15 val.
Vieta: MS Teams.
Grupės dydis: neribojamas
Registracija: bus pradėta 10 dienų iki renginio.
Registracija vykdoma iki: 2021-11-09 17 val.
Mokymų temos:
- mokslinės informacijos paieškos sistemos: duomenų bazės, institucinės talpyklos, archyvai, virtualios bibliotekos;
- informacijos saugojimas ir tvarkymas;
- mokslometrinių rodiklių duomenų bazės.
Formatas: paskaita (2 ak. val.).
Apimtis kreditais: 0.15 ECTS kredito
|
Informacijos saugojimas ir citavimas naudojantis programa Mendeley |
Lektorės: bibliotekos Studijų ir tyrimų palaikymo skyriaus vyr. bibliotekininkė Urtė Milkintaitė, vyr. bibliotekininkas Povilas Višinskas.
Data: 1 grupė: lapkričio 18 d. 15 val., Registracijabus pradėta 10 dienų iki renginio.
2 grupė: lapkričio 24 d. 15 val. Registracijabus pradėta 10 dienų iki renginio.
Vieta: MS Teams.
Grupės dydis: iki 50 dalyvių.
Temos:
- Trumpas programos Mendeley pristatymas.
- Praktinis darbas su programa Mendeley:
- Instaliavimas ir pasiruošimas darbui; - Mokslinių informacijos šaltinių išsaugojimo galimybės; - Citavimo nuorodų ir literatūros sąrašo sudarymas; - Papildomos programos funkcijos.
Formatas: praktinis užsiėmimas (2 ak. val.).
Apimtis kreditais: 0.15 ECTS kredito.
|
2021 GRUODIS
PRAKTINIAI MOKYMAI APIE PROJEKTŲ RENGIMĄ |
Data: 2021-12-10, 9.30–13.30 val.
Vieta: MS Teams
Grupės dydis: 40
Apimtis kreditais: 0.25 ECTS kredito
Aprašas: Praktiniai mokymai apie projektų rengimą, skirti įvairių kursų doktorantūros studentams. Mokymų metu bus aptarti bendrieji praktiniai paraiškų rengimo aspektai, Lietuvos mokslo tarybos konkursinė paraiškos forma (X kvietimo teikti paraiškas mokslininkų grupių tyrimų projektams įgyvendinti pagrindu), finansiniai projekto aspektai. Mokymuose dalyviai atliks užduotis, susijusias su projektuose aprašomų dalių analize, administraciniais paraiškų pildymo reikalavimais. Dalyvių skaičius ribotas, registracija privaloma.
Užsiregistravę dalyviai likus kelioms dienoms iki renginio gaus papildomos informacijos, su kuria prašysime susipažinti iš anksto.
Preliminari mokymų programa
Registracija: spausti čia. (Jau susidariusi pilna grupė.) Į mokymus prašome registruotis naudojant institucijos, kurioje studijuojate, el. paštą.
|