Akušerija ir ginekologija

Profesinė kvalifikacija: Gydytojas akušeris ginekologas
Programą vykdo: Medicinos fakultetas

Programos tikslas
Akušerijos ginekologijos programos paskirtis yra paruošti gydytoją akušerį ginekologą savarankiškam darbui akušerijos ir ginekologijos stacionare bei pirminėje sveikatos priežiūros grandyje. Gydytojas, baigęs akušerijos ginekologijos rezidentūrą ir išlaikęs rezidentūros baigiamąjį egzaminą, įgyja akušerio ginekologo kvalifikaciją. Pagal kompetenciją privalo žinoti socialinės medicinos ir sveikatos apsaugos administravimo pagrindus, žinoti moters anatomiją, fiziologiją, histologiją, embriogenezę ir patologiją, patologijos priežastis, ląstelinių, biocheminių ir imunologinių mechanizmų pagrindus ir jų farmakologinės korekcijos būdus, išmanyti nėščiosios, gimdyvės ir ligonės psichologiją, mokėti bendrauti su pacientėmis ir jų šeimos nariais bei kolegomis. Rezidentūroje gydytojas turi išmokti išmanyti moters ligų profilaktikos problemas ir rizikos veiksnius, racionalios gyvensenos principus, sveikatos mokymo būdus, privalo mokėti įvertinti ir interpretuoti laboratorinių bei instrumentinių tyrimų rezultatus. Pagal savo kompetenciją ir sveikatos priežiūros įstaigos, kurioje dirba, lygio reikalavimus, gydytojas turi mokėti interpretuoti bendrą fizinį nėščiosios ir ligonės tyrimą, moters ir naujagimio reanimacijos veiksmus, specialiuosius akušerijos tyrimus, diagnostikos bei gydomąsias procedūras, gebėti teikti sveikatos priežiūros paslaugas. Gydytojas akušeris ginekologas, turintis atitinkamus sertifikatus, gali atlikti diagnostines bei gydomąsias procedūras, gebėti teikti sveikatos priežiūros paslaugas, mokėti diagnozuoti, gydyti pagal savo kompetenciją ir sveikatos priežiūros įstaigos, kurioje dirba, lygio reikalavimus nėščiąsias ir ligones, sergančias įvairiomis ligomis, bei moteris, kurioms yra rizikingų nėštumo būklių. Gydytojas turi žinoti Lietuvos medicinos normoje „MN 64: 2008 gydytojas akušeris ginekologas, teisės pareigos, kompetencija ir atsakomybė“ išdėstytas pozicijas.
Vertinimo metodai
Pagrindinis studijų rezultatų vertinimo būdas yra egzaminas. Kai kurie studijų dalykai gali būti įvertinti įskaita. Egzaminai ir įskaitos vyksta raštu arba raštu ir žodžiu. Studentų žinios per egzaminus vertinamos nuo 1(labai blogai) iki 10(puikiai) balų, o per įskaitas - įskaityta arba neįskaityta.
Tolesnių studijų galimybės
Doktorantūros studijos
Priėmimo sąlygos ir reikalavimai
Baigus Medicinos vientisąsias studijas ir internatūrą

Plačiau

Studijų programos valstybinis kodas
733A30025
Studijų programos komiteto pirmininkas
Prof. Dr. (HP) Gražina Stanislava Drąsutienė

Santariškių g. 2, F207 kab.
Studijų mainų koordinatorius
Prof. Dr. (HP) Gražina Stanislava Drąsutienė

Santariškių g. 2, F207 kab.
Studijų krypčių grupė
Medicina ir sveikata

Numatomi studijų rezultatai
Žiūrėti 41, 60, 120, 158, 183, 190, 198, 233, 247, 267, 284, 295, 307 psl. http://www.mf.vu.lt/Documents/studijoms/Rezidenturos_akus_%20programa.pdf