Dermatovenerologija

Trukmė metais: 4
Forma: Nuolatinė
Kreditai: 0
Studijų kalba: Lietuvių
Profesinė kvalifikacija: Gydytojas dermatovenerologas
Programą vykdo: Medicinos fakultetas

Programos tikslas
Paruošti kvalifikuotą dermatovenerologą, įgyti teorines žinias ir suformuoti praktinius specialybės bei bendro profilio vidaus ligų, chirurgijos, ginekologijos ir skubios medicinos pagalbos įgūdžius būtinus dermatovenerologijos specialistui. Išmanyti odos, gleivinės ir odos darinių morfologiją, fiziologiją, imunologiją ir patologiją vaikų, nėščiųjų ir pagyvenusių asmenų odos, gleivinės ir odos darinių ligų ypatumus, alergologijos ir imunologijos pagrindus, odos, odos darinių, šalia odos esančios gleivinės ligų, ŽIV ir lytiškai plintančių infekcijų epidemiologiją, klasifikaciją, priežastis ir klinikinius požymius, medicinos etiką, mokėti ir diagnozuoti odos , gleivinių bei odos priedų ligas, lytiškai plintančias infekcijas ir ŽIV, kitų organų ir sisteminių ligų pakitimus odoje, odos dariniuose, šalia odos esančiose gleivinėse, jungiamojo audinio ligas, simptomus ir požymius susijusius su oda ir poodžiu.
Vertinimo metodai
Pagrindinis studijų rezultatų vertinimo būdas yra egzaminas. Kai kurie studijų dalykai gali būti įvertinti įskaita. Egzaminai ir įskaitos vyksta raštu arba raštu ir žodžiu. Studentų žinios per egzaminus vertinamos nuo 1(labai blogai) iki 10(puikiai) balų, o per įskaitas - įskaityta arba neįskaityta.
Tolesnių studijų galimybės
- Vykdyti mokslinio tyrimo darbus biomedicinos mokslų srityje. - Doktorantūros studijos.
Priėmimo sąlygos ir reikalavimai
Baigus Medicinos vientisąsias studijas ir internatūrą

Plačiau

Studijų programos valstybinis kodas
733A30021
Studijų programos komiteto pirmininkas
Dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė
2720385

Studijų mainų koordinatorius
Dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė
2720385

Studijų krypčių grupė
Medicina ir sveikata

Numatomi studijų rezultatai
Turi gebėti atlikti: - odos ir poodžio ultragarsinius tyrimus; - odos, gleivinės, nagų ir išskyrų iš lyties takų bandinių mikroskopinį ištyrimą - atlikti vietinę infiltracinę ir laidinę nejautrą; - atlikti odos ir gleivinės biopsiją; - atlikti odos eksciziją, odos ir poodžio siūles, kiuretažą, stabdyti kraujavimą; - atlikti elektrokoaguliaciją, lazerioterapiją, krioterapiją; - atsluoksniuoti odą, koreguoti senėjančią odą ir hiperhidrozę konservatyviais ir invaziniais metodais; - atlikti uretroskopiją ir kolposkopiją; - takyti žaizdų ir opų vietinį gydymą ir priežiūrą; - atlikti juosmeninę punkciją įtariant nervų sistemos sifilį.
Profesinės veiklos galimybės
- Verstis gydytojo dermatovenerologo praktika teisės aktų numatyta tvarka. - Dėstyti teorinius ir praktinius dalykus aukštosiose ir kitose mokyklose.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos