Kraujagyslių chirurgija

Profesinė kvalifikacija: Gydytojas kraujagyslių chirurgas
Programą vykdo: Medicinos fakultetas

Programos tikslas
Kraujagyslių chirurgijos rezidentūros programos paskirtis yra paruošti kraujagyslių chirurgą savarankiškam darbui. Išlaikius baigiamąjį kraujagyslių chirurgijos rezidentūros programos egzaminą, išduodamas profesinės kvalifikacijos pažymėjimas, pažymintis apie įgytą gydytojo kraujagyslių chirurgo specialybę. Chirurgas pagal kompetenciją teikia kvalifikuotą specializuotą pagalbą ne tik Kraujagyslių chirurgijos centro skyriuose, bet ir suteikiant neatidėliotiną pagalbą kitose šalies ligoninėse.Kraujagyslių chirurgijos rezidentas per pirmuosius 2 metus studijuoja kitas chirurgijos disciplinas, paruošiamas teoriškai ir įsisavina programos dalyje "Praktiniai įgūdžiai" numatytus chirurginius ir diagnostikos veiksmus. Trys kraujagyslių chirurgijos metai paskirti: 1. Teoriniam pasiruošimui, 2. Tyrimo metodų įsisavinimui prie ligonio lovos ir diagnostikos kabinetuose, 3. Chirurginio ir konservatyvaus gydymo metodų įsisavinimui dalyvaujant operacijose, operuojant su patyrusio asistento pagalba ir savarankiškai. Privalomų diagnostinių procedūrų ir operacijų sąrašas pateiktas programos gale. 4. Paruošia seminarus programoje nurodytomis temomis. Baigęs rezidentūrą studijuojantis gauna gydytojo kraujagyslių chirurgo kvalifikaciją, kurio veiklą reglamentuoja gydytojo kraujagyslių chirurgo norma, patvirtinta Lietuvos Respublikos Svaikatos Ministerijos..
Vertinimo metodai
Pagrindinis studijų rezultatų vertinimo būdas yra egzaminas. Kai kurie studijų dalykai gali būti įvertinti įskaita. Egzaminai ir įskaitos vyksta raštu arba raštu ir žodžiu. Studentų žinios per egzaminus vertinamos nuo 1(labai blogai) iki 10(puikiai) balų, o per įskaitas - įskaityta arba neįskaityta.
Tolesnių studijų galimybės
Doktorantūros studijos medicinos daktaro mokslo laipsniui įgyti.

Plačiau

Studijų programos valstybinis kodas
733A30049
Studijų programos komiteto pirmininkas
Prof. Habil. dr. Vytautas Jonas Triponis

Antakalnio 57
Studijų mainų koordinatorius
Prof. Habil. dr. Vytautas Jonas Triponis

Antakalnio 57
Studijų krypčių grupė
Medicina ir sveikata

Numatomi studijų rezultatai
Baigęs kraujagyslių chirurgijos rezidentūrą gydytojas kraujagyslių chirurgas geba dirbti savarankiškai: diagnozuoti, konservatyviai, chirurginiais, radiologiniais metodais gydyti kraujagyslių ligas, nurodytas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintame dokumente "Gydytojo kraujagyslių chirurgo norma". Kompetencija apima ūmines, lėtines ir įgimtas aortos, periferinių arterijų, venų ir limfagyslių ligas. Kraujagyslių chirurgo veiklos sritis -visų žmogaus organų ir sričių kraujotakos sistema, išskyrus smegenis ir širdį pagal Tarptautinę statistinę ligų ir sveikatos problemų klasifikaciją TLK-10.
Profesinės veiklos galimybės
Baigęs rezidentūrą, kraujagyslių chirurgas gali gebėti dirbti tiek praktinį gydomąjį darbą tiek specializuotose, tiek ir bendro profilio sveikatos priežiūros institucijose. Kraujagyslių chirurgas gali atlikti konsultacinį darbą poliklinikose ir kitose ligoninėse.