Otorinolaringologija

Trukmė metais: 3
Forma: Nuolatinė
Kreditai: 0
Studijų kalba: Lietuvių
Profesinė kvalifikacija: Gydytojas otorinolaringologas
Programą vykdo: Medicinos fakultetas

Programos tikslas
Programos tikslas yra paruošti gydytoją otorinolaringologą, savo kvalifikacija atitinkantį reikalavimus, numatytus Lietuvoje galiojančiuose teisės aktuose bei atitinkančius Europos Sąjungos direktyvas. Pabaigus rezidentūros studijas ir išlaikius baigiamąjį egzaminą, LR teisės aktų nustatyta tvarka gydytojui išduodamas profesinės kvalifikacijos pažymėjimas, suteikiantis teisę gauti licenciją.
Vertinimo metodai
Pagrindinis studijų rezultatų vertinimo būdas yra egzaminas. Kai kurie studijų dalykai gali būti įvertinti įskaita. Egzaminai ir įskaitos vyksta raštu arba raštu ir žodžiu. Studentų žinios per egzaminus vertinamos nuo 1(labai blogai) iki 10(puikiai) balų, o per įskaitas - įskaityta arba neįskaityta.
Tolesnių studijų galimybės
Į užsienio universitetus studijuoti rezidentai išleidžiami suderinus rezidentūros studijų programas Vilniaus universiteto nustatyta tvarka; grįžęs rezidentas pateikia savo vadovui ataskaitą. Nepristatęs ataskaitos ar užtrukęs užsienyje ilgiau nei patvirtinta Vilniaus universiteto Rektoriaus įsakymu, rezidentas svarstomas Medicinos fakulteto taryboje ir informuojamas Vilniaus universiteto Rezidentūros ir doktorantūros skyrius.
Priėmimo sąlygos ir reikalavimai
Motyvacinis pokalbis

Plačiau

Studijų programos valstybinis kodas
733A30017
Studijų programos komiteto pirmininkas
Prof. Dr. Eugenijus Lesinskas
2501867

Santariškių 2
Studijų mainų koordinatorius
Prof. Dr. Eugenijus Lesinskas
2501867

Santariškių 2
Studijų krypčių grupė
Medicina ir sveikata

Numatomi studijų rezultatai
Įsisavinami tyrimai ir gydomosios procedūros: faringoskopija, ryklės pūlinio punkcija, priekinė ir užpakalinė rinoskopija, nosies ertmės ir sinusų endoskopiija, nosies ertmės ir sinusų mikroskopija, pasėlio iš nosies ertmės paėmimas, viršutinio žandikaulio sinusų punkcija, nosies priekinė, užpakalinė tamponada, radiologinių tyrimų duomenų vertinimas, oto-endoskopija, būgnelio judrumo tyrimai, paracentezė, klausos tyrimas, impedansometrija, klausos aparatų parinkimas, vestibulinio aparato funkcijos tyrimas, netiesioginė ir tiesioginė laringoskopija, laringostroboskpija, balso vertinimas, gerklų pūlinio atvėrimas;
Profesinės veiklos galimybės
Šiuo metu Lietuvoje dirba apie 300 otorinolaringologų, didelė jų dalis yra pensijinio amžiaus, didžioji dalis – dirba daugiau 25 metų, todėl jaunų specialistų poreikis yra didelis. Specialistų poreikio tendencijas gali iškreipti galima perspektyvių specialistų migracija į užsienį. Taigi, poreikio prognozės tendencijos Lietuvoje išlieka stabilios.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos