Plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija

Forma: Nuolatinė
Kreditai: 0
Studijų kalba: Lietuvių
Profesinė kvalifikacija: Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas
Programą vykdo: Medicinos fakultetas

Programos tikslas
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos rezidentūros studijų programos tikslas yra suteikti gydytojui rezidentui faktinių žinių visose plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos srityse, suteikti klinikinių žinių, kurios būtų pritaikytos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo darbe, atliekant ambulatorinę pacientų apžiūrą bei atranką operaciniam gydymui, operacinio gydymo taktikos pasirinkimą bei įvykdymą, pooperacinę pacientų priežiūrą, o taip pat padėti įgyti techninių plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos bei mikrochirurgijos įgūdžių.
Vertinimo metodai
Pagrindinis studijų rezultatų vertinimo būdas yra egzaminas. Kai kurie studijų dalykai gali būti įvertinti įskaita. Egzaminai ir įskaitos vyksta raštu arba raštu ir žodžiu. Studentų žinios per egzaminus vertinamos nuo 1(labai blogai) iki 10(puikiai) balų, o per įskaitas - įskaityta arba neįskaityta.
Tolesnių studijų galimybės
Baigus rezidentūrą galima stoti į doktorantūrą ir ruošti medicinos daktaro disertaciją.
Priėmimo sąlygos ir reikalavimai
Į plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos studijų programos rezidentūrą priimami asmenys, baigę medicinos gydytojo internatūrą ir įgiję medicinos gydytojo profesinę kvalifikaciją. Pagal konkursinius balus formuojama rezidentūros konkursinė eilė. Būtinas motyvacinis pokalbis. Priimama Komisijos posėdyje. Jame stojantieji privalo dalyvauti asmeniškai arba jų įgalioti asmenys.

Plačiau

Studijų programos valstybinis kodas
733A30043
Studijų programos komiteto pirmininkas
Prof. Habil. dr. Kęstutis Vitkus

Studijų mainų koordinatorius
Prof. Habil. dr. Kęstutis Vitkus

Studijų krypčių grupė
Medicina ir sveikata

Numatomi studijų rezultatai
Baigę rezidentūrą gydytojai privalo mokėti diagnozuoti ligą, jos progresavimo riziką, įvertinti ligonio būklę, įvertinti tyrimų duomenis, nustatyti indikacijas operacijai, įvertinti gydymo efektyvumą, atlikti pagrindines procedūras ir operacijas.
Profesinės veiklos galimybės
Baigus rezidentūrą ir įgijus plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo profesinę kvalifikaciją, galima dirbti Lietuvos ir Europos Sąjungos sveikatos priežiūros įstaigose.