Teismo medicina

Profesinė kvalifikacija: Teismo medicinos gydytojas
Programą vykdo: Medicinos fakultetas

Programos tikslas
Teismo medicinos rezidentūros studijų programos tikslas - paruošti savarankiškam darbui teismo medicinos gydytojus. Pagrindinė kryptis – tvirtas teorinis, praktinis paruošimas savarankiškai, kvalifikuotai ištirti pagrindinius teismo medicinos objektus (lavonus, gyvus nukentėjusius, kaltinamuosius ir kitus asmenis), atlikti paskirtas ekspertizes, remiantis bylos ir medicininių dokumentų duomenimis, dalyvauti kituose teisėsaugos organų numatytuose veiksmuose.
Vertinimo metodai
Pagrindinis studijų rezultatų vertinimo būdas yra egzaminas. Kai kurie studijų dalykai gali būti įvertinti įskaita. Egzaminai ir įskaitos vyksta raštu arba raštu ir žodžiu. Studentų žinios per egzaminus vertinamos nuo 1(labai blogai) iki 10(puikiai) balų, o per įskaitas - įskaityta arba neįskaityta.
Tolesnių studijų galimybės
Doktorantūra, stažuotės kituose universitetuose ir institutuose.
Priėmimo sąlygos ir reikalavimai
Į teismo medicinos specialybės rezidentūrą priimami baigę medicinos gydytojo internatūrą ir įgiję medicinos gydytojo profesinę kvalifikaciją. Profiliniai studijų dalykai stojantiesiems į rezidentūrą: teismo medicina, patologija, traumatologija, toksikologija, neurologija, etika. Motyvacinis pokalbis.

Plačiau

Studijų programos valstybinis kodas
733A30041
Studijų programos komiteto pirmininkas
Doc. Dr. Algimantas Jasulaitis

Studijų mainų koordinatorius
Doc. Dr. Algimantas Jasulaitis

Studijų krypčių grupė
Medicina ir sveikata

Numatomi studijų rezultatai
Pirmaisiais metais rezidentai studijuoja įvadą į teismo mediciną, teisines žinias, biostatistiką, mokslinių tyrimų metodologiją ir metodus. Susipažįsta su teisiniais aktais, naudojamais praktiniame teismo medicinos gydytojo darbe. Ruošiami savarankiškam moksliniam ir pedagoginiam darbui. Antraisiais metais rezidentai toliau studijuoja patologiją. Išmoksta vieno iš teismo medicinos objektų tyrimo metodus, susipažįsta su makroskopine, mikroskopine patologija. Įsisavina patologinių procesų vertinimą. Trečiaisiais metais rezidentai studijuoja neurologiją, klinikinę traumatologiją ir toksikologiją, įvadą į deontologinę etiką. Išmoksta gyvų asmenų tyrimo metodus, susipažįsta su pagrindiniais etikos principais bei deontologinėmis nuostatomis, kurios privalo būti taikomos praktikoje, deontologinėse ekspertizėse. Ketvirtaisiais metais rezidentai studijuoja teismo medicinos tanatologiją, gyvų asmenų tyrimus, teismo medicinos kriminalistiką, DNR ir serologinius tyrimus, teismo medicinos toksikologiją, deontologinę etiką ir ekspertizes. Pagilina įgytas žinias ankstesnėse studijose, pritaikant jas teismo medicinos praktikoje. Akcentuojami specifiniai teismo medicinos ypatumai, būdingi šioms specialybėms.
Profesinės veiklos galimybės
Pabaigus teismo medicinos rezidentūrą, įgyjama teismo medicinos gydytojo profesinė kvalifikacija. Tolimesnės perspektyvos - teismo eksperto kvalifikacijos įgijimas, doktorantūros studijos.