Širdies chirurgija

Profesinė kvalifikacija: Gydytojas širdies chirurgas
Programą vykdo: Medicinos fakultetas

Programos tikslas
Širdies chirurgijos rezidentūros studijų programos tikslas yra paruošti tinkamos kvalifikacijos gydytoją širdies chirurgą, pateikiant įgimtų širdies ydų, įgytų širdies ydų ir koronarinės širdies ligos etiologiją, patogenezę, klasifikaciją, kliniką, diagnostiką, chirurginio gydymo principus, operacijų būdus, jų komplikacijas.
Vertinimo metodai
Pagrindinis studijų rezultatų vertinimo būdas yra egzaminas. Kai kurie studijų dalykai gali būti įvertinti įskaita. Egzaminai ir įskaitos vyksta raštu arba raštu ir žodžiu. Studentų žinios per egzaminus vertinamos nuo 1(labai blogai) iki 10(puikiai) balų, o per įskaitas - įskaityta arba neįskaityta.
Tolesnių studijų galimybės
Rezidentūros metu ir ją baigus, galima stoti į doktorantūrą ir ruošti medicinos daktaro disertaciją
Priėmimo sąlygos ir reikalavimai
Į širdies chirurgijos studijų programos rezidentūrą priimami asmenys, baigę medicinos gydytojo internatūrą ir įgiję medicinos gydytojo profesinę kvalifikaciją. Pagal konkursinius balus formuojama širdies chirurgijos specialybės rezidentūros konkursinė eilė. Būtinas motyvacinis pokalbis. Priimama Komisijos posėdyje. Jame stojantieji privalo dalyvauti asmeniškai arba jų įgalioti asmenys.

Plačiau

Studijų programos valstybinis kodas
733A30010
Studijų programos komiteto pirmininkas
Prof. Habil. dr. Vytautas Jonas Sirvydis

Santariškių 2
Studijų mainų koordinatorius
Doc. Dr. Rimantas Karalius

Santariškių 2
Studijų krypčių grupė
Medicina ir sveikata

Numatomi studijų rezultatai
Baigę rezidentūrą gydytojai privalo mokėti nustatyti ligą, jos progresavimo riziką, įvertinti ligonio būklę, įvertinti tyrimų duomenis, nustatyti indikacijas operacijai, įvertinti gydymo efektyvumą, atlikti pagrindines širdies operacijas: aortokoronarinį šuntavimą, mitralinio ir aortos vožtuvo protezavimą, prieširdžių ir skilvelių pertvaros defekto, atviro arterinio latako uždarymo operacijas.
Profesinės veiklos galimybės
Baigus rezidentūrą ir įgijus širdies chirurgo kvalifikaciją, galima dirbti Lietuvos ir Europos Sąjungos Širdies chirurgijos centruose.