Periodontologija

Trukmė metais: 3
Forma: Nuolatinė
Kreditai: 180
Studijų kalba: Lietuvių
Profesinė kvalifikacija: Gydytojas periodontologas
Programą vykdo: Medicinos fakultetas

Programos tikslas
Įsigyti arba pakeisti įgytą gydytojo profesinę kvalifikaciją į gydytojo periodontologo profesinę kvalifikaciją. Suteikti teorinius ir praktinius įgūdžius reikalingus burnos chirurgui. Išugdyti specialistą, kvalifikuotai sprendžiantį periodontologo gydymo problemas. Užtikrinti, kad studijų programa atitiktų nacionalinius poreikius ir Europos sąjungos direktyvas. Suteikti pakankamai žinių rezidentui apie odontologinių ligų epidemiologiją bei profilaktiką. Ugdyti kritinį ir kūrybinį klinikinį mastymą. Suteikti pakankamai praktinių įgūdžių, leidžiančių baigus studijas dirbti kaip savo srities specialistui.
Vertinimo metodai
Pagrindinis studijų rezultatų vertinimo būdas yra egzaminas. Kai kurie studijų dalykai gali būti įvertinti įskaita. Egzaminai ir įskaitos vyksta raštu arba raštu ir žodžiu. Studentų žinios per egzaminus vertinamos nuo 1(labai blogai) iki 10(puikiai) balų, o per įskaitas - įskaityta arba neįskaityta.
Tolesnių studijų galimybės
-
Priėmimo sąlygos ir reikalavimai
Į periodontologijos studijų programų rezidentūrą priimami asmenys, baigę bendrosios praktikos gydytojo odontologo internatūrą ir įgiję bendrosios praktikos gydytojo odontologo profesinę kvalifikaciją. Stojantieji į odontologijos krypties (periodontologija) rezidentūrą prašymus ir dokumentus pateikia Odontologijos institutui (Žalgirio g. 115, tel. 272 75 89). Pagal konkursinius balus formuojama atskira kiekvienos specialybės rezidentūros konkursinė eilė. Priimama Komisijos posėdyje. Jame stojantieji privalo dalyvauti asmeniškai arba jų įgalioti asmenys. Priimama į vienos specialybės rezidentūrą atsižvelgiant į prašyme nurodytų pageidaujamų specialybės rezidentūrų prioriteto eilę. Stojančiųjų į rezidentūrą konkursinis balas (KSR) skaičiuojamas pagal formulę, esančią VU rezidentūros skyriaus tinklalapyje.

Plačiau

Studijų programos valstybinis kodas
733A40005
Studijų krypčių grupė
Medicina ir sveikata

Numatomi studijų rezultatai
Gydytoja odontologas periodontologas turi gebėti savarankiškai ir tinkamai: - atlikti klinikinį priedančio audinių bei burnos gleivinės ligų tyrimą ir gydymą -tiksliai diagnozuoti periodonto patologiją -prognozuoti periodontologinio gydymo rezultatus -atlikti spec. chirurgines priedančio audinių intervencijas -gydyti priedančio audinių patologiją chirurginiu būdu naudojant implantus -atlikti viršutinio žandikaulio ančio pakėlimo ir šaknies ilginimo operaciją -atlikti odontologinę priežiūrą pagal gydytojo odontologo kompetenciją.
Profesinės veiklos galimybės
Gali dirbti gydytoju odontologu periodontologu
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos