Vaikų odontologija

Trukmė metais: 3
Forma: Nuolatinė
Kreditai: 180
Studijų kalba: Lietuvių
Profesinė kvalifikacija: Gydytojas vaikų odontologas
Programą vykdo: Medicinos fakultetas

Programos tikslas
1.Supažindinti studentą su vaikų odontologijos disciplina. 2.Išugdyti specialistą, kuris kvalifikuotai spręstų vaikų odontologijos problemas. 3.Užtikrinti, kad studijų programa atitiktų nacionalinius poreikius ir Europos sąjungos direktyvas. 4.Suteikti pakankamai žinių rezidentui apie vaikų odontologinių ligų epidemiologiją ir profilaktiką. 5.Ugdyti kritinį ir kūrybinį klinikinį mastymą. 6.Suteikti pakankamai praktinių įgūdžių, leidžiančių baigus studijas dirbti savarankiškai.
Vertinimo metodai
Pagrindinis studijų rezultatų vertinimo būdas yra egzaminas. Kai kurie studijų dalykai gali būti įvertinti įskaita. Egzaminai ir įskaitos vyksta raštu arba raštu ir žodžiu. Studentų žinios per egzaminus vertinamos nuo 1(labai blogai) iki 10(puikiai) balų, o per įskaitas - įskaityta arba neįskaityta.
Tolesnių studijų galimybės
-
Priėmimo sąlygos ir reikalavimai
Į vaikų odontologijos studijų programų rezidentūrą priimami asmenys, baigę bendrosios praktikos gydytojo odontologo internatūrą ir įgiję bendrosios praktikos gydytojo odontologo profesinę kvalifikaciją. Stojantieji į odontologijos krypties (vaikų odontologija) rezidentūrą prašymus ir dokumentus pateikia Odontologijos institutui (Žalgirio g. 115, tel. 272 75 89). Pagal konkursinius balus formuojama atskira kiekvienos specialybės rezidentūros konkursinė eilė. Priimama Komisijos posėdyje. Jame stojantieji privalo dalyvauti asmeniškai arba jų įgalioti asmenys. Priimama į vienos specialybės rezidentūrą atsižvelgiant į prašyme nurodytų pageidaujamų specialybės rezidentūrų prioriteto eilę. Stojančiųjų į rezidentūrą konkursinis balas (KSR) skaičiuojamas pagal formulę, esančią VU rezidentūros skyriaus tinklalapyje.

Plačiau

Studijų programos valstybinis kodas
733A40006
Studijų krypčių grupė
Medicina ir sveikata

Numatomi studijų rezultatai
Diagnozuoti ir gydyti pieninių ir nuolatinių dantų ėduonį bei jo komplikacija; Diagnozuoti ir gydyti vaikų dantų traumas; Diagnozuoti ir gydyti vaikų dantų gleivinės, lūpos bei liežuvio ligas; Nustatyti indikacija ortodontiniam gydymui; Diagnozuoti ir gydyti veido-žandikaulių srities uždegimus Diagnozuoti seilių liaukų bei veido-žandikaulių srities limfinės sistemos patologiją Diagnozuoti įgimtus veido-žandikaulių srities defektus Diagnozuoti ir gydyti vaikų nekariozines ligas; Atlikti premedikaciją Atlikti vietinę nejautrą Šalinti pieninius ir nuolatinius dantis vaikams
Profesinės veiklos galimybės
Gali dirbti odontologu ortodontu
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos