Dalyko pedagogika: rusų kalba ir užsienio (anglų) kalba (motyvacijos vertinimas)

Dalyko pedagogika: rusų kalba ir užsienio (anglų) kalba (motyvacijos vertinimas)

Sukurta: 29 sausio 2021

Scope2x

Padalinys
Filosofijos fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Socialiniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Pedagogika

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Ugdymo mokslų bakalauras, pedagogo kvalifikacija

Scope2x

Trukmė
4 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
240

Scope2x

Metinė studijų kaina (2022 metai)
3524 EUR

Šios studijų programos išskirtinumas grįstas plačiu integruoto mokymo metodologijos taikymu rengiant dalyko pedagogą, kuris gebėtų savarankiškai ugdyti paauglystės tarpsnio mokinius pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, išmanančius mokomąjį dalyką, kaip unikalų ugdymo įvairovės kupiną lauką, teikiantį galimybes atsižvelgti į kiekvieno mokinio gebėjimus ir mokymosi potencialą bei padėti mokiniams juos realizuoti.

Pasiruošti pedagogo veiklai padės studijuojant paraleliai pasirinkta ugdymo sritis ir pedagoginę kompetenciją ugdantis modulis. Programoje galima rinktis šias ugdymo sritis: gamtamokslinį ugdymą, kuriame mokomasis dalykas būtų: biologija, chemija arba fizika. Kalbinį ugdymą, kuriame galima rinktis dviejų kalbų mokymąsi: lietuvių, anglų, vokiečių, prancūzų, rusų arba lenkų. Taip pat socialinį ugdymą su istorijos mokomuoju dalyku bei humanitarinį modulį su filosofijos ir etikos mokomuoju dalyku.

Dėmesio! Stojant į šią studijų programą yra vykdomas motyvacinis vertinimas, kurio neišlaikius dalyvauti konkurse neleidžiama. Motyvacijos vertinimo kriterijus galite rasti čia. Bendrąją informaciją apie motyvacijos vertinimą galite rasti čia.

Dalyko pedagogikos tikslas – parengti kompetentingus mokomojo dalyko - kalbinio ugdymo dalykų pedagogus, gebančius taikyti integralias tarpdalykines žinias, pagrįstas naujų mokslinių ir taikomųjų tyrimų rezultatais, būtinas ugdymo naujovėms diegti formalaus ir neformalaus švietimo srityse, vykdyti pedagoginės veiklos tyrimus, identifikuoti švietimo ir ugdymo problemas ir siūlyti praktinius jų sprendimo būdus.

Valstybės finansuojamose vietose studijuojantys studentai kas mėnesį gauna 300 eurų dydžio valstybinę pedagogo stipendiją. 

Sužinokite apie šią studijų programą daugiau! 

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

 

Kodėl ši programa?

 • naudosiesi moderniausia Vilniaus universiteto infrastruktūra;

 • tau dėstys dėstytojai–ekspertai, savo srities profesionalai, nes studijos vykdomos įtraukiant įvairių Vilniaus universiteto fakultetų mokslininkus;

 • iki 50 proc. studijų trukmės galėsi studijuoti užsienio universitetuose – atlikti praktiką užsienio mokyklose;

 • puikiai išmanysi paauglių raidos psichologiją bei pedagogiką;

 • pedagoginės studijos vyks kartu su kitų pedagogikos mokomųjų dalykų studentais, tai padės pajausti būsimos mokyklos aplinką;

 • būsi didžiausios studentiškos bendruomenės Lietuvoje dalimi ir turėsi galimybę įsitraukti į įvairias studentiškas organizacijas;

 • studijuojantys valstybės finansuojamose vietose nuo studijų pradžios kiekvieną mėnesį gauna 300 EUR skatinamąją stipendiją.

Karjera

 • šalies bendrojo ugdymo mokyklose;

 • neformaliojo ugdymo įstaigose;

 • kuriamuose STEAM centruose;

 • kitose švietimo bei ugdymo ir kultūros institucijose.

 

Daugiau apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojai ir galimybes, kurias suteikia mokytojo kelias, vaizdo įraše Mokytojo stuburas: tvirtas ar lankstus? Dalyvauja VU absolventas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjuje dirbantis Ignas Jurčiukonis.