Ekonomika ir finansai (sesijinis tvark.)

Ekonomika ir finansai (sesijinis tvark.)

Sukurta: 22 kovo 2012

Scope2x

Padalinys
Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Socialiniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Ekonomika

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Socialinių mokslų bakalauras

Scope2x

Trukmė
4 metai

Scope2x

Studijų forma
Sesijinės studijos

Scope2x

Studijų programos kreditai
240

Scope2x

Metinė studijų kaina (2022 metai)
2760 EUR

Atsinaujinusi Ekonomikos ir finansų studijų programa orientuota į stiprių kompetencijų vystymą trijose srityse: ekonomikos, finansų ir duomenų analizės. Ekonomikos ir finansų studijos yra neatsiejamos nuo gerų duomenų analitikos įgūdžių, nes kiekviena įmonė šiuo metu generuoja duomenų masyvus, kurių profesionali analizė užtikrina stiprias rinkos pozicijas ir tvarią verslo plėtrą. Tuo pačiu Lietuvos Fintech sektoriaus augimas diktuoja poreikį suprasti šio sektoriaus kuriamus technologijomis pagrįstus finansinius produktus ir teikiamas paslaugas, jų reguliacinę aplinką bei ateities augimo tendencijas. Šalia kokybiškų žinių, ši studijų programa leidžia susidėlioti norimą turinį: trečiaisiais – ketvirtaisiais studijų metais studentai patys susidaro savo studijų krepšelį, šalia dalykų lietuvių kalba galėdami rinktis ir anglų kalba dėstomas disciplinas. Studijų kokybės garantu yra ir aukštos kvalifikacijos dėstytojai, kurie atlieka tyrimus mikroekonomikos, ekonominės politikos, aplinkos ekonomikos, statistikos ir ekonometrijos taikymų, socialinės apsaugos ekonomikos, ekonominės demografijos, įmonių finansų, viešųjų finansų, finansinių technologijų, finansų rinkų ir kitose srityse.

Ši studijų programa yra vykdoma sesijiniu tvarkaraščiu ir/ar nuotoliniu būdu. Tai reiškia, jog akademiniai užsiėmimai Universitete vyksta vieną mėnesį per semestrą (apie keturias savaites) darbo dienomis, o likusį laiką studentai dirba savarankiškai.

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

 

Kodėl ši programa?

 • Tai yra populiariausia ekonomikos programa Lietuvoje.

 • Tai ekonomikos programa, kurią baigę gebėsite verslo ir valstybės valdymo sprendimus pagrįsti ekonominiais ir finansiniais skaičiavimais.

 • Ekonomikos programos absolventai gali dirbti ekonominės politikos formavimo, vertinimo ir vykdymo, duomenų analizės, viešojo administravimo, rizikos vertinimo ir valdymo srityse, centriniuose ir komerciniuose bankuose, ministerijose, finansų įmonėse, tarptautinėse kompanijose, ekonominių konsultacijų įmonėse bei asociacijose, gali steigti ir sėkmingai plėtoti savo įmones, taip pat tęsti studijas magistrantūroje.

Karjera

 • Ekonomikos analitikai;
 • verslo finansų konsultantai;
 • tarptautinio verslo analitikai;
 • mokslininkai, tyrėjai ir jų grupių vadovai;
 • finansų analitikai;
 • finansų makleriai;
 • verslo konsultantai;
 • investicijų valdytojai;

Studijų programos absolventai dirba:

 • Finansų įmonėse (SEB, Swedbank, Luminor, Western Union);
 • Privačiose įmonėse (Euromonitor International, Vinted,Telia, EY);
 • Valstybinėse institucijose (Lietuvos bankas, Finansų ministerija, SoDra).

Donatas Trasevskis 500x500„Iš esmės pagrindinis dalykas ką suteikė šios studijos yra kritinis mąstymas bei gebėjimas savarankiškai išmokti ir išanalizuoti rūpimą sritį. Žvelgiant iš mokymosi visą gyvenimą filosofijos perspektyvos, tai labai svarbus įgūdis reikalingas šiuolaikiniam žmogui. Gebėjimas rinkti, sisteminti, analizuoti informaciją ir iš to sukaupti žinių ar pasidaryti išvadas apie pasaulyje vykstančius procesus ar vykstančius verslo procesus. Šios studijos parengė pagrindus plačiam spektrui karjeros galimybių startui ir davė meškerę eiti tobulėti ir mokytis einant karjeros ar verslo keliu. Žinoma, studijos yra neatsiejama socialinio gyvenimo dalis, šių studijų metu susipažinau su daugybe bendraminčių, su kuriais palaikau ryšius iki šiol."

Donatas Trasevskis, CEO at 12eat

Laima Jukneviciute 500x500„Studijos VU EF davė labai gerą startą siekti ambicingų tikslų. Studijuoti buvo įdomu, nauja, kartais nelengva. Labiausiai vertinu tai, kad be suteiktų bazinių žinių, universitetas išmokė savarankiškumo, patiems ieškoti papildomos informacijos, gilintis, analizuoti, įgytas žinias adaptuoti konkrečiai situacijai. Šie įgūdžiai labai pravertė profesinėje karjeroje – lankstumas, drąsa išbandyti naujas sritis ir noras nuolat tobulėti tikrai padeda kasdieniniame darbe.

Iš studijų universitete kiekvienas pasiimame tiek, kiek mums reikia ar kiek patys norime."

Laima Juknevičiūtė, Vykdančioji direktorė | Executive Director, UAB Brolis semiconductors

Algimantas Laurinavicius 500x500„2008 m. baigiau ekonomikos studijas VU Ekonomikos fakultete. Tai buvo aukšto lygio studijos, kurios suteikė pagrindines finansų teorijos žinias ir išmokė jas pritaikyti praktikoje įmonių finansų valdymui. Šį gerą teorinių žinių ir praktinio jų taikymo derinį nuosekliai realizavau savo profesinėje veikloje, ir palaipsniui - perėjęs finansų analitiko, finansų direktoriaus pozicijas – pasiekiau tai, kas šiandien esu – didžiausios Baltijos šalyse NT vystymo bendrovės – UAB „Hanner“ vadovas."

Algimantas Laurinavičius, Vadovas, UAB „Hanner“

 

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156