Informacijos sistemos ir kibernetinė sauga (vykdoma lietuvių k.)

Sukurta: 26 balandžio 2016

Scope2x

Padalinys
Kauno fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Informatikos mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Informatikos inžinerija

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Informatikos mokslų bakalauras

Scope2x

Trukmė
3,5 metų

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
210

Scope2x

Metinė studijų kaina
4 900 EUR

Stebint kibernetinių atakų tendencijas matoma, kad kyla grėsmė įmonių skaitmeniniam turtui ir duomenų saugumui, ypač eksploatuojant nesaugias informacines sistemas. Ši programa ypatingą dėmesį skiria informacinių technologijų saugumui, duomenų apsaugai, saugių technologijų kūrimui ir eksploatavimui, taip pat kibernetinių nusikaltimų prevencijai ir skaitmeninio turto apsaugai.

Informacijos sistemų ir kibernetinės saugos specialistams suteikiama fundamentaliųjų ir taikomųjų informatikos inžinerijos žinių. Studijų metu ugdomi saugių informacinių sistemų projektavimo, kūrimo ir priežiūros gebėjimai. Studentai išmokomi įvertinti konkrečiai įmonei aktualias kibernetines grėsmes, atpažinti ir pašalinti informacinių sistemų pažeidžiamumus ir užkirsti kelią kibernetinėms atakoms arba sušvelninti įvykusios atakos poveikį.

Programa vykdoma anglų ir lietuvių kalboms.


  • Nuo antrojo studijų semestro galėsite pasinaudoti nauja individualiųjų studijų galimybe – pasirinkti dalį (nuo 10 iki 25 proc.) studijų dalykų, kurie bus integruoti į jūsų studijų programą. Šia galimybe pasinaudoti galės visi, 2023 m. įstoję į bet kurią Vilniaus universiteto bakalauro ar vientisųjų studijų programą. Daugiau informacijos rasite čia.

 

Kodėl ši programa?

  • Programos turinys apima nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimų metodikas, etiško įsilaužimo technologijas, skaitmeninio turinio teisminę analizę, informacijos saugos vadybos ir rizikų valdymą, kibernetinio saugumą reglamentuojančius įstatymus ir etiką;

  • mokoma etiško įsilaužimo būdų, kaip apsaugoti informacines sistemas, nustatyti ir įvertinti įsilaužimo apimtį ir pažeidimo lygį, apsaugoti informacinį turtą, atstatyti pažeistų sistemų veikimą;

  • paskaitas skaito ne tik Universiteto dėstytojai, bet ir didelę patirtį turintys socialiniai partneriai iš IT įmonių;

  • dalinių studijų ir praktikos galimybės užsienio šalyse (pagal ERASMUS+ ar kitas programas);

  • įgūdžių pritaikymas atliekant profesinę praktiką IT, verslo organizacijose ir valstybinėse institucijose;

  • „nutolusios darbo vietos“ karjeros galimybės visame pasaulyje.

Karjera

  • Įmonėse, kuriančiose informacines sistemas ir programinę įrangą;

  • IT saugumo paslaugas teikiančiose įmonėse;

  • elektroninės komercijos įmonėse;

  • privataus ir verslo įmonėse saugumo specialistais, IT saugumo auditoriais;

  • įmonėje "Teltonika"
  • įmonėje DXC Technology;

  • įmonėje Telesoftas;

  • įmonėje Hnit-Baltic;

  • įmonėje Critical Security;

  • įmonėje Blue Solutions;

  • įmonėje Vinted;

  • nacionalinis kibernetinio saugumo centras.

„Studijų programa suteikia galimybę išbandyti savo jėgas įvairiose srityse: nuo programinės įrangos projektavimo iki realizavimo, nuo saugumo spragų identifikavimo iki įsilaužimo į informacines sistemas. Paskaitas vedė itin talentingi dėstytojai, kurie galėjo dalintis ne vien teorinėmis, bet ir praktinėmis žiniomis. Mano nuomone, šie studijų programos aspektai leidžia paruošti platų žinių spektrą turinčius specialistus.“

Erikas Eigėlis, Informacijos sistemų ir kibernetinės saugos IV kurso studentas

Saulė„Stebėdamos kibernetinių atakų tendencijas, įmonės vis daugiau dėmesio skiria kibernetiniam saugumui, todėl auga kibernetinio saugumo specialistų poreikis.
Šie specialistai turi išmanyti, kaip specifikuojamos ir projektuojamos saugios šiuolaikinės informacinės sistemos bei gebėti apsisaugoti nuo kibernetinių atakų ar švelninti rizikas ir pan. Todėl studijų metu ypač didelis dėmesys skiriamas žinioms, susijusioms su saugumo užtikrinimu, aktualiu visiems, siekiantiems apsaugoti savo bei kitų duomenis.“

Doc. dr. V. E. Rudžionis, studijų programos dėstytojas

Saulė„Ši studijų programa iš kitų IT srities studijų programų išsiskiria savo unikalumu – mokomės ne tik kurti, palaikyti ir analizuoti informacines sistemas bei jų procesus, bet ir aiškinamės, kaip reikėtų tokias sistemas ir procesus taisyklingai ir sistemingai testuoti, užtikrinti informacijos saugumą ir kuo geriau apsaugoti nuo įvairių galimų kibernetinių atakų tipų.
Be to, auga šios srities profesionalų poreikis ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, kadangi informacija tampa vis didesne verslo ir gyvenimo dalimi, kurią reikia saugoti.“

Edvardas Tambakevičius, studijų programos studentas

Saulė„Gyvenant informacinėje visuomenėje mūsų pačių saugumas ir privatumas tampa esminiu prioritetu visose srityse. Kibernetinis saugumas yra daug daugiau nei IT dalykas, tai – technologijų, teisinių aspektų, žmonių elgsenos ir psichologijos samplaika. Neįgudęs programišius bando laužti sistemas, o profesionalai „laužia“ žmones.
Kuriuo iš jų norėtum tapti tu? Mes, IT saugumo specialistai, turime viską atlikti šimtu procentų teisingai bet kurioje situacijoje, nes įsilaužėliui pakanka rasti tik vieną spragą, – štai kokia yra kibernetinės saugos esmė.“

dr. Darius Dilijonas, dėstytojas, partnerystės profesorius

Saulė„Dirbdamas teisėsaugoje supratau, kad kibernetiniame pasaulyje, lygiai taip pat kaip ir realiame gyvenime, vyksta nusikaltimai. Pradėjau domėtis kibernetika ir supratau, kad ši sritis labai plati. Kuo daugiau domėjausi minėta tema, tuo labiau norėjau sužinoti dar daugiau, todėl nusprendžiau paieškoti, kur galėčiau įgyti šios srities išsilavinimą. Taip atradau VU Kauno fakultete vykdomą programą.
Atkreipiau dėmesį, kad šiose studijose, skirtingai nei pirmųjų bakalauro studijų metu, yra labai daug praktinių dalykų. Kiekvieną teorijos paskaitą dažniausiai papildo praktinis užsiėmimas, todėl greičiau įtvirtinamos žinios, o studijuojamas dalykas tampa dar įdomesniu.“


Pranas Povilaitis, studijų programos studentas