Meteorologija ir hidrologija

Scope2x

Padalinys
Chemijos ir geomokslų fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Fiziniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Gamtinė geografija

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Fizinių mokslų bakalauras

Scope2x

Trukmė
4 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
240

Scope2x

Metinė studijų kaina (2020 metai)
3 426 EUR

Meteorologija ir hidrologija tiria procesus, vykstančius atmosferoje, jūrose, upėse, ežeruose, pelkėse, ir vertina jų poveikį visuomenei, ekonomikai ir aplinkai. Ši studijų programa skirta rengti profesionalius specialistus, kurie žino, kaip švelninti klimato kaitą ir prisitaikyti prie jos, kurti ir teikti visuomenei bei verslui naujausiomis technologijomis paremtus inovatyvius produktus ir paslaugas.

 

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

Meteorologiją ir hidrologiją studijuoti Vilniaus universitete verta, nes:

                       Absolventai dirba:
 • iki 50 proc. studijų trukmės galėsi studijuoti užsienio universitetuose;
                         
 • EUMETSAT;
 • suteikiamas išsilavinimas apima geografiją ir kitus gamtos mokslus, informacines technologijas, o tai sudaro plačias karjeros galimybes;
 
 • Oro ir jūrų uostuose;
 • studentai įgyja GIS, programavimo, duomenų analizės įgūdžių ir išmoksta juos taikyti praktinėje veikloje;
 
 • Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje;
   
 • Hnit-Baltic;
 • teorinės žinios derinamos su praktiniais darbais – eksperimentais laboratorijose ir gamtoje, 4 savaites mokomosios praktikos vyksta gamtoje, o 4 savaites profesinės praktikos atliekamos pas potencialius darbdavius;
 
 • Žiniasklaidos įstaigose;
 • pasirinkus gretutines pedagogikos studijas įgyjama pedagogo kvalifikacija bei kas mėnesį mokama 300 EUR dydžio skatinamoji stipendija (studijuojantiems valstybės finansuojamose vietose).
 
 •  statybos, energetikos, draudimo ir verslo bendrovėse.
     

Naglis Sulija„Mažai kas susimąsto, apie tai, kad gyvename ne tik ant žemės, bet ir ore, atmosferoje. Pastaraisiais dešimtmečiais atmosferoje vyksta itin drastiški pokyčiai, kurių pasekmė – nepaprastai sparčiai besikeičianti mūsų, žmonių, gyvybinė erdvė. Tarkime, ar kas nors iš 50-ties metų dar nesulaukusių Lietuvos gyventojų gali pasigirti, kad girdėjo, kaip dėl šalčio pyška tvoros? O juk taip būdavo dar taip neseniai. Arba kodėl nutiko taip, kad Ignalinos Olimpinėje slidinėjimo bazėje nebeliko slidininkų? Tokių klausimų galima pateikti daugybę, ir kiekvienoje Žemės vietoje vis kitaip suformuluotų. Pokyčiai JAU vyksta, ir tik nuo mūsų priklauso, ar prie jų prisitaikysime mes, ar jie prie savęs pritaikys mus. Štai dėl to meteorologija artimiausiais dešimtmečiais taps nepaprastai populiaria ir svarbia mokslo disciplina."

Naglis Šulija, meteorologas, orų pranešėjas TV3 žiniose

Audronė Galvonaite„Man meteorologija yra svarbiausias ir įdomiausias mokslas apie gamtos elementus, kurie veikia visas klimato sistemos sferas. Bet meteorologijos negalima iki galo išnagrinėti ir pažinti atskirai nuo kitų mokslų. Mes dar nesugebėjome plačiajai visuomenei ir mokslininkams dirbantiems kitose mokslo sferose, išaiškinti, kiek yra svarbi meteorologija, kiek dar daug neišspręstų jos problemų ir kaip jai reikia paramos ir supratimo, ypač jaunimo tarpe."

Dr. Audronė Galvonaitė, klimatologė

Skirmante Strolyte„Meteorologijos ir hidrologijos studijų metus prisimenu kaip pačius geriausius savo gyvenime. Studijuojant užsimezgė šilti santykiai – gupiokai ir dėstytojai buvo tarsi antra šeima – su dauguma palaikau ryšį iki šiol. Meteorologijos žinios įgytos Vilniaus universitete buvo gera pradžia pradedant dirbti pagal specialybę. Tad įgūdžiai tokie kaip gebėjimas savarankiškai ir efektyviai dirbti bei mokintis, analizuoti ir įsisavinti naują bei sudėtingą informaciją, buvo ir yra vertingiausia ką gavau studijų metais."

Skirmantė Strolytė, Norvegijos meteorologijos instituto aviacinė meteorologė, Trumsės universiteto dėstytoja

Lauryna Sidlauskaite„Meteorologijos ir hidrologijos studijos Vilniaus universitete suteikė man daug žinių ir suvokimo kaip sukasi pasaulis (ir perkeltine, ir tikrąja ta žodžių prasme). Studijuodama pamačiau, kad šios srities specialistų reikia labai daug kur. Automobilių kelių meteorologija tapo mano karjeros ašimi. Dar nebaigus studijų pradėjau vykdyti veiklas su VĮ "Lietuvos automobilių kelių direkcija" ir kitomis su kelių priežiūra žiemą susijusiomis valstybinėmis įmonėmis. Šiuo metu AB "Kelių priežiūra" diegiame naujas ir šiuolaikiškas technologijas, kurios mažina kelių priežiūros sąnaudas ir didina eismo saugumą. Kartu dalyvauju šios srities technologijų vystyme, bendradarbiauju su prognozavimo sistemų kūrėjais, specialių meteorologinių prietaisų gamintojais."

Lauryna Šidlauskaitė, AB "Kelių priežiūra" - technologijų vystymo projektų vadovė

Silvestras Dikcius„Gamtos patirtys po šių studijų negrįžtamai pasikeitė. Tiesiog žiūrėdamas į debesis ar tekančia upę pradedi matyti jungtis, dėsningumus ir priežastis. Gal ne taip aiškiai, kaip filme Matrica, bet per keletą metų akis įgauna analitinį tyrėjo žvilgsnį. Įsiminė ir draugiška atmosfera bendraujant su dėstytojais, smagios vasaros praktikos. Neriant giliau, sritis vis labiau žavėjo, todėl studijas baigiau meteorologiją ir hidrologiją įsimylėjęs iki ausų."

Silvestras Dikčius, meteorologas, orų pranešėjas, prodiuseris, keliautojas

Nurodykite atsiliepimą.
reCAPTCHA turi būti patvirtinta!
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku