Skandinavistika (suomių ir švedų k.)

2020 m. humanitarinių mokslų krypčių grupei skirta daugiau valstybės finansuojamų vietų! Rinkis #pirmunumeriuVU

Padalinys Filologijos fakultetas Trukmė  4 metai
Krypčių grupė Humanitariniai mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės
Studijų kryptis (šaka) Filologija pagal kalbą Studijų programos kreditai 240
Kvalifikacinis laipsnis Humanitarinių mokslų bakalauras Metinė studijų kaina (2019) 2595 EUR

Parsisiųsti studijų programos aprašą

Studijos suteikia puikią galimybę išmokti skandinavų kalbų ir susipažinti su skandinavų literatūra, kultūra, mitologija, istorija. Programa yra tarpdisciplininio pobūdžio: šalia kalbotyros, literatūros ir kultūros studijų analizuojama skandinavų visuomenės raida, naujausi jos poslinkiai. Pagrindinė studijuojamoji kalba yra suomių, antroji kalba – švedų. Abiejų kalbų pradedama mokytis įstojus.

Skandinavistiką studijuoti Vilniaus universitete verta:

Absolventai dirba:
  • visapusiškos skandinavistikos studijos apima Skandinavijos šalių kultūrą, visuomenę, pasirinktą skandinavų kalbą, skandinavų kalbotyrą ir literatūrą;

• Lietuvos ir Skandinavijos kapitalo verslo / paslaugų įmonėse;
  • tai puiki galimybė išmokti dvi Šiaurės Europos regiono kalbas;

• finansinėse institucijose (bankuose, draudimo bendrovėse);
  • dėsto aukštos kvalifikacijos dėstytojai, dalis jų – gimtakalbiai;

• Skandinavijos ir kitų užsienio šalių atstovybėse Lietuvoje;
  • sudaroma galimybė bendrauti su žinomais mokslininkais, rašytojais, kitais kultūros veikėjais iš Skandinavijos;

• tarptautinėse organizacijose;
  • galima naudotis didžiausia skandinavistikos biblioteka Lietuvoje;

• valstybinėse ir viešosiose įstaigose;
  • galima išvykti dalinių studijų į geriausius užsienio universitetus;

• kultūros ir švietimo įstaigose;
  • studijų metu išmokstama dirbti ir mokytis savarankiškai ir grupėje, analizuoti, mąstyti kritiškai ir kūrybiškai, siekti kokybės ir atsakyti už savo darbo rezultatus.

• vertimų biuruose, leidyklose ir redakcijose.

„Jeigu šiandien reikėtų pasirinkti, vėl nedvejodama stočiau į VU Filologijos fakulteto Skandinavistikos centrą. Nuo skandinavistikos studijų prasidėjo rimta pažintis ir kelionė po Europą ir senuosius jos universitetus. Visa tai skatino tirti, pažinti, suprasti, dar labiau plėsti akiratį. Studijos Filologijos fakultete suteikė galimybę dirbti tarptautinėse organizacijose ir įmonėse, tačiau svarbiausia – šis atrastas pažinimo džiaugsmas neišblėso.“

Ringailė Trakymaitė, Rytų Europos studijų centro Pilietinės visuomenės plėtros ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja

Nurodykite atsiliepimą.
reCAPTCHA turi būti patvirtinta!