Ekonominė analizė

Padalinys Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas Trukmė  1,5 metų
Krypčių grupė Socialiniai mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės
Studijų kryptis (šaka) Ekonomika Studijų programos kreditai 90
Kvalifikacinis laipsnis Socialinių mokslų magistras 2020 m. metinė studijų kaina

3000 EUR

Ekonominę analizę studijuoti Vilniaus universitete verta, nes:                                                                                       

                       Absolventai dirba:
  • tai labiausiai matematika pagrįsta Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto magistrantūros studijų programa;
                         
  • ekonomikos analistais;
  • rengiami ekonomikos analitikai, kurių poreikis rinkoje yra nuolat augantis;
 
  • finansų ir bankininkystės analitikais;
  • studijų programa vykdoma lietuvių ir anglų kalba;
 
  • projektų analitikais;
  • Ekonominės analizės studijų programa neturi analogų Lietuvoje ir yra vienintelė iš Lietuvoje vykdomų ekonomikos magistrų studijų programų, kuri 2016, 2017 ir 2018 metais Eduniversal magistro studijų programų reitinge buvo geriausiųjų Rytų Europos ekonomikos magistro studijų programų dešimtuke.
 
  • tyrimų vadovais.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

1979 m. įstojau į tuo metu labai populiarią ekonominės kibernetikos specialybę. Puikiai išlaikiau stojamuosius egzaminus – lietuvių, matematikos, geografijos ir istorijos.
Studijos buvo nelengvos, mokytis reikėjo daug, įvairūs dalykai - tikimybių teorija, matematinė analizė, tiesinė algebra, statistika, logika, operacijų tyrimas, sistemų automatizavimas, politinė ekonomija, kibernetika ir daug kitų programų. Gyvenau bendrabutyje, todėl laiką skyrėme ne tik studijoms. Įgijau gerų draugų, su kuriais bendrauju iki šiol, išmokau žaisti stalo tenisą ir tinklinį.
Baigiau ekonominę kibernetiką 1984 m. VU tuometiniame ekonominės kibernetikos ir finansų fakultete. Pamenu, kad diplominį darbą rašiau apie diskonto normų taikymą.
Baigus studijas dirbau tuometiniame materialinio tiekimo komitete. Vėliau apie 5 metus nedirbau, auginau vaikus. Po Nepriklausomybės atgavimo ir iš esmės pasikeitus darbo galimybėms, daugiau nei 11 metų dirbau finansų direktore užsienio kapitalo bendrovėje. Po to dirbau finansų tarnybos direktore energetikos įmonėse VST, ESO, VŠT. Nuo 2020 m. pradžios dirbu Lietuvos oro uostų finansų departamento direktore."

Ramutė Ribinskienė, Lietuvos oro uostų finansų departamento direktorė

 

Studijos VU EF davė labai gerą startą siekti ambicingų tikslų. Studijuoti buvo įdomu, nauja, kartais nelengva. Labiausiai vertinu tai, kad be suteiktų bazinių žinių, universitetas išmokė savarankiškumo, patiems ieškoti papildomos informacijos, gilintis, analizuoti, įgytas žinias adaptuoti konkrečiai situacijai. Šie įgūdžiai labai pravertė profesinėje karjeroje – lankstumas, drąsa išbandyti naujas sritis ir noras nuolat tobulėti tikrai padeda kasdieniniame darbe. Iš studijų universitete kiekvienas pasiimame tiek, kiek mums reikia ar kiek patys norime."

Laima Juknevičiūtė, UAB Brolis semiconductors, Vykdančioji direktorė

 

VU EVAF Ekonomikos bakalauras man suteikė svarbias žinias ir ekonominį mąstymą sėkmingam karjeros startui ir VU EVAF International Business Economics And Management magistro diplomas sutvirtino mano žinių bagažą ir specialybinį pasitikėjimą bei suteikė pranašumą aršioje darbo rinkos konkurencijoje. Taip pat esu dėkingas savo Alma Mater, už visą būrį šiltų pažinčių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, kurios praverčia kasdien, o kelios iš jų virto net į ištikimą draugystę iki šių dienų."

Martynas Martikonis, ElintaCharge, UAB - įkrovimo stotelių elektromobiliams gamyba, Rinkodaros vadovas

 

2008 m. baigiau ekonomikos magistro finansų krypties studijas VU Ekonomikos fakultete. Tai buvo aukšto lygio studijos, kurios suteikė pagrindines finansų teorijos žinias ir išmokė jas pritaikyti praktikoje įmonių finansų valdymui. Šį gerą teorinių žinių ir praktinio jų taikymo derinį nuosekliai realizavau savo profesinėje veikloje, ir palaipsniui - perėjęs finansų analitiko, finansų direktoriaus pozicijas – pasiekiau tai, kas šiandien esu – didžiausios Baltijos šalyse NT vystymo bendrovės – UAB „Hanner“ vadovas."

Algimantas Laurinavičius, UAB „Hanner“ vadovas

 

Bankininkystės studijos man buvo po labai ilgos pertraukos po bakalauro studijų. Šios studijos sužadino ir patvirtino mano įsitikinimą, kad studijuoti smagu ir tikrai verta. Po šių studijų toliau tęsiu mokslus teisės, politikos ir kt. mokslo šakose ir šiuo metu be mokslų sunkiai įsivaizduojamas būtų mano gyvenimas. Šias studijas buvau pasirinkęs dėl savo darbo, todėl gautos žinios buvo iš karto panaudotos ir sutvirtino mano įmonės pozicijas rinkoje. Jos buvo labai laiku ir vietoje. Šiuo metu su dalimi kurso draugų palaikome draugiškus santykius, todėl galiu patvirtinti jog akiratis studijuojant bus praplėstas visomis prasmėmis."

Tomas Ambrazas, CEO, Entry.Money

 

Studijų metai Vilniaus universitete tikrai neprailgo, juo labiau, kad studijų lygis čia tikrai labai aukštas, puiki akademinė bendruomenė. Esu tikras, kad ekonomikos fakulteto vadovybė ir jos bendruomenė daro viską, kad jis taptų dar aukštesnis. Man universitetas ir ekonomikos fakultetas davė bendrą požiūrį į ūkio reikalus, nes mokiausi platų dalykų spektrą, ugdė analitinį ir visaapimantį mąstymą. Kartu mokė bendravimo, tarpusavio supratimo, tolerancijos ir pagarbos. Esu laimingas, baigęs šį vienintelį Lietuvoje Universitetą."

Kęstutis Bagdonavičius, ERGO Group AG, Head of International Special assignments /- projects, CEO of Modus Group

 

„Ekonominės analizės ir planavimo studijos tai ekonomikos teorijos, finansų, statistikos, ekonometrijos, matematikos ir kiekybinės analizės simbiozė, tadstudentai įgauna plataus spektro žinias bei gali pažvelgti į pripažintas ekonomines dogmas iš kitos perspektyvos, jas išanalizuoti ir asmeniškai ištirtijų teisingumą ir aktualumą bei apžvelgti kaip vadovėlinės ekonomikos ir rinkų veikimo teorijos bei modeliai veikia modernios ekonomikos plotmėje. Todėl, mano nuomone, ekonominės analizės ir planavimo studijos paruošia puikius specialistus/ekonomistus pasižyminčius holistiniu požiūriu beisisteminiu mąstymu, gebančius kritiškai įvertinti bei analizuoti įvairias socialines ir ekonomines problemas bei procesus, tirti rinkos pokyčius bei pateikti įžvalgas, prognozes ir pasiūlymus.“

Katarzyna Zacharewicz, Euromonitor International

Nurodykite atsiliepimą.
reCAPTCHA turi būti patvirtinta!
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku