Valstybės ekonominė politika (mišriosios studijos) (ištęstinės studijos)

Sukurta: 18 sausio 2013

Scope2x

Padalinys
Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Socialiniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Ekonomika

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Socialinių mokslų magistras

Scope2x

Trukmė
2 metai

Scope2x

Studijų forma
Ištęstinė

Scope2x

Studijų programos kreditai
90

Scope2x

Metinė studijų kaina (2024 metai)
3 330 EUR

Programos tikslas - parengti aukštos kvalifikacijos ekonomistus, turinčius gilias makroekonomikos, fiskalinės ir monetarinės politikos, tarptautinės ekonomikos, gerovės ekonomikos bei strateginio planavimo žinias, gebančius analitiškai, kritiškai ir sistemiškai mąstyti bei taikyti naujausius ekonomikos modelius bei šiuolaikinius tyrimo metodus bei teikti pasiūlymus ekonominės politikos, orientuotos į tvarų augimą bei atskirties mažinimą, formavimo ir įgyvendinimo klausimais, dirbant vadovaujantį, ekspertinį bei konsultavimo darbą.

*Gali keistis studijų programos pavadinimas, studijų forma ir kalba, kuria bus vykdoma studijų programa.

 

 

VU FEBA Admission Scholarship

 

Kodėl ši programa?

  • Galimybė studijuoti vakarais arba šeštadieniais – puikus būdas studijuoti kaupiant darbo patirtį.

  • Programa rengia studentus, gebančius žinias pritaikyti praktikoje. Galėsite ne tik remdamiesi duomenimis modeliuoti makroekonominę situaciją ir poveikio priemonių rezultatus, bet ir teikti konkrečius pasiūlymus, sprendžiančius tvaraus augimo, atskirties mažinimo, makroekonomikos klausimus.

  • Galimybė praturtinti savo išsilavinimą semestrą ar daugiau praleidžiant užsienio universitetuose.

Karjera

  • Patarėjas, konsultantas, ekspertas ekonomikos klausimais. Įvairiapusis ekonomikos klausimų išmanymas leis eiti konsultacinio pobūdžio pareigas organizacijose ar valstybės institucijose.

  • Ekonomistas. Gilus ekonominių žinių suvokimas ir gebėjimas taikyti įvairius ekonominius modelius sudarys prielaidas ekonomisto karjerai.

  • Valstybės ir savivaldybių institucijų vadovas. Valstybėje ir pasaulyje vykstančių ekonominių procesų žinios, gebėjimas identifikuoti esmines ekonomines problemas ir jų sprendimo būdus parengs vadovo karjerai viešajame sektoriuje.

„Valstybės ekonominės politikos magistro studijos tapo vienu iš kertinių tolimesnės karjeros ramsčių. Ši studijų programa ne tik leido geriau suprasti ekonominius procesus valstybėje bei kokių žingsnių reikia imtis, norint pasiekti vienų ar kitų tikslų. Labai svarbus programos akcentas buvo ir akademinių žinių pritaikymas praktikoje.

Kaip rodo dabartinė patirtis, šių studijų metu įgytos žinios yra pritaikomos ne tik tiesiogiai su ekonomika susijusiose srityse, bet taip pat praverčia komunikacijoje, energetikoje ir kitur.“

 Artūras Ketlerius, ,,Ignitis grupės“ Ryšių su visuomene vadovas

„Rinkdamasi magistro studijas didžiausią dėmesį kreipiau į tai, kad studijos koreliuotų su mano karjera, leistų plačiau pažinti pasaulio ekonomiką, suvokti kaip yra konstruojama ir vykdoma makroekonominė politika valstybėse ir pasauliniu aspektu.

Pasirinktos VU EVAF Valstybės ekonominės politikos studijos pranoko mano lūkesčius, kadangi įkvepiantys profesionalai dėstytojai ir svečiai iš įvairių ES institucijų ne tik suteikė norimų aktualių žinių apie pasaulio valstybių ir ES ekonomikos politiką, tačiau buvo dėstomi dalykai, kurie praktiškai pritaikomi ir dirbant privačiame sektoriuje (pavyzdžiui, projektų valdymas, konkurencijos politika, kiekybinių duomenų analizė).

Galiausiai pati studijų aplinka, studentai, savarankiškam mokymuisi pritaikyta VU ir Saulėtekio slėnio infrastruktūra, lankstus studijų laikas leido labiau įsitraukti į studijas, jas baigti aukščiausiu įvertinimu ir visą šį studijų periodą prisiminti kaip vieną geresnių gyvenimo etapų. Studijos atvėrė dideles karjeros galimybes tiek valstybiniame, tiek privačiame sektoriuose.“

Laura Lančinskaitė, Europos Sąjungos struktūrinių ir investicinių fondų projektų specialistė
„Magistro studijos Ekonominės politikos programoje leido plačiau susipažinti su ekonomikos teorijomis, valstybių, centrinių bankų, tarptautinių organizacijų valdymu ir įvairių ekonominių procesų sąveika globaliame kontekste. Magistro studijos yra iššūkis, kuris leidžia įtvirtinti ir pagilinti jau įgytas žinias, taip pat tai - puikus savęs išbandymas, vėliau padedantis siekti tikslų tiek profesinėje srityje, tiek kasdienybėje.“
 
Evelina Kvedaravičiūtė, Lietuvos Banko Priežiūros tarnybos Riziką ribojančios priežiūros departamento Vyresnioji Rinkos ir likvidumo rizikos specialistė
„Studijuoti valstybės ekonominę politiką pasirinkau kaip programą, kuri orientuota į viešąjį valdymą, tačiau taip pat siūlo platų spektrą kitų svarbių modulių – makroekonominę analizę, kiekybinius metodus ir kt. Pradėjus studijuoti, jau dirbau viešajame sektoriuje, todėl studijos ir darbas puikiai derėjo kartu – universitete buvo įdomu diskutuoti temomis su kuriomis susidūriau praktikoje, o įgytų žinių naudą iškart pajaučiau darbinėje veikloje. Manau, kad vienas svarbiausių dalykų studentams – dėstytojo gebėjimas ne tik perteikti teorines žinias, tačiau išaiškinti ekonominių procesų veikimą praktikoje. Džiaugiuosi, kad studijų metu susidūriau su dėstytojais, kurie skyrė tam prioritetą ir skatino diskusijas.“
 
Rimantė Sabutytė, LR Valstybės kontrolės Ekonomikos ir audito departamento vyriausioji valstybinė auditorė
Monika Kirslytė„Magistro studijos valstybės ekonominės politikos programoje labiausiai mano atminty įsirėžė įdomia ir mąstyti verčiančia diskusija su bendrakursiais ir dėstytojais aktualiausiomis ekonominės politikos temomis. Magistrantūra iš tiesų visiškai kitokia akademinė patirtis ne tik įkvėpusi domėtis pasauliu, bet ir suteikusi vertingus žmogiškus ryšius. Po studijų jaučiuosi ne tik praplėtusi savo akiratį ekonominės politikos srityje, bet ir išlavinusi gyvenime universaliai vertingus gebėjimus logiškai reikšti savo mintis bei valdyti laiką. Nors į studijas atėjau būdama valstybinio sektoriaus skeptike – išėjau geriau suprantanti šio kompleksiško aparato teorinius ir praktinius procesus ir jaučiuosi įkvėpta ateity vienaip ar kitaip prisidėti prie gerovės kūrimo Lietuvoje bei Europos Sąjungoje.“
Monika Kirslytė, Danske Bank, Verslo analitikė pinigų plovimo prevencijos srityje
Valė Meilūnienė„Dažnai galime išgirsti ir teigiamų, ir neigiamų nuomonių apie aukštojo mokslo kokybę Lietuvoje. Nepaneigsime, kad teorija ir mokslas yra būtini ir neatsiejami dalykai praktikoje. Dirbdama valstybinėje įstaigoje supratau, kad man trūksta žinių apie Lietuvos vykdomą politiką, demografijos poveikį ekonomikai, darbo našumo didinimo galimybes, taikant pasirinktą strategiją, konkurencingumo ir technologijos pažangos sąlygas vietinėje ir globalioje rinkoje, ES ir kitų šalių bendradarbiavimą ir investicinių projektų rengimo gaires.

Apžvelgus universitetų siūlomas magistro studijas pastebėjau, kad Vilniaus universitetas siūlo programą – Valstybės ekonominė politika. Pagalvojau, kaip gerai būtų sužinoti apie Lietuvoje taikomą strategiją, politinę kryptį, kokios siekiama regiono ekonominės krypties, darbo ir socialinės politikos ir šias žinias pritaikyti praktikoje. Juo labiau, kad kiti universitetai studentams nesiūlo tokios programos.

Jau pirmais mokslo metais pastebėjau gaunamų žinių naudą bei gebėjimą analizuoti Lietuvos socialinę, demografinę padėtį, ekonominę integraciją ir tarptautinės politikos plėtrą. Atliktas magistro darbo mokslinis tyrimas padėjo suvokti, kaip galima įvairiais rodikliais ir metodais atlikti detalesnę apžvalgą ir lyginamąją analizę apie savivaldybių ekonominę padėtį, vykstant demografiniams pokyčiams. Taip pat Vilniaus universiteto dėstytojai savo patirtimi ir pagalba padėjo pasiekti aukštą žinių lygį. Juk didėle dalimi pasiekti mokslo studijų rezultatai priklauso nuo šio proceso dalyvių – studento ir dėstytojo tarpusavio ryšio ir supratimo bei bendro darbo..“

Valė Meilūnienė, Asvejos regioninio parko direkcijos vyriausioji specialistė
Milda Gardauskaite„VEP programos privalumas- tai sudaromos galimybės praplėsti savo supratimą pačiomis aktualiausiomis ekonominėmis temomis: viešųjų finansų, tarptautinės ekonomikos, fiskalinės ir monetarinės politikos ir daugybe kitų. Nors visada galima tobulėti ir savarankiškai, nestudijuojant magistro, tačiau aš supratau, kad mano vienos pastangų neužtenka tam, kad suprasčiau giluminius ekonominius procesus. Tikram tobulėjimui reikalinga aiški kryptis, atrinkti informacijos šaltiniai, praktinės užduotys ir gyvos diskusijos. Visa tai ir gavau VEP madistrantūros studijose. Bet vieno dalyko nesitikėjau, kol nepradėjau studijuoti: kad visada jausiu dėstytojų palaikymą, pagalbą ir begalinį norą dalintis žiniomis. Manau, kad jei domiesi ekonomika, esi pasiryžęs įdėti savo pastangų, tai VEP programa yra puiki vieta mokytis, augti ir tobulėti kaip ekonomistui.
 
Manau, kad mano darbinė patirtis Investuok Lietuvoje bei Lietuvos banke mane puikiai paruošė studijoms VEP programoje ir dėl to buvo daug lengviau ir įdomiau studijuoti, negu tikėjausi. Tik studijuodama pamačiau, kokia gali vykti sinergija tarp studijų ir darbo. Pavyzdžiui, studijuodama strateginį planavimą, pamačiau daugybę galimybių šias žinias pritaikyti gerinant organizacijos, kurioje dirbu, veiklą, o studijuodama regionų plėtrą, atvirkščiai, pamačiau, kaip darbinė patirtis gali papildyti regionų plėtros ekspertų teorijas. Tokių dalykų iš anksto nesuplanuosi ir nenumatysi, tačiau galima ieškoti ir verta ieškoti sinergijos tarp studijų ir darbo, nes galimybių tam yra tikrai daug.“
 
Milda Gardauskaitė, Lietuvos banko makroprudencinės politikos skyriaus vyresnioji ekonomistė