Masių spektrometrinė proteomų analizė Masių spektrometrinė proteomų analizė (baltymo identifikavimas peptidų masių spektrometrija (MS/MS); baltymo modifikacijų paieška bei identifikavimas; peptidų sekos nustatymas (sekvenavimas) de novo; baltymo molekulin

Sukurta: 19 lapkričio 2018
Padalinys: Gyvybės mokslų centras
Raktažodžiai: Masių spektrometrija, proteomika, kiekybinė baltymų identifikacija

Baltymo identifikavimas peptidų masių spektrometrija (MS/MS). Baltymo modifikacijų paieška bei identifikavimas. Peptidų sekos nustatymas (sekvenavimas) de novo.

Baltymo molekulinio svorio nustatymas. Baltymų ir peptidų analizės tyrimai masių spektrometrijos metodu suteikia galimybę nustatyti baltymų molekulių kokybinius ir kiekybinius pokyčius įvairiuose biomedicininiuose (ligų diagnostikos, gydymo strategijos), biotechnologiniuose (fermentacijos ir kt.) bei kai kuriuose pramoniniuose  procesuose. Tai įgalina naujų biologinių procesų nustatymą, baltymų-biožymenų aptikimą ir validavimą, biotechnologinių procesų optimizavimą. Diferencinė kiekybinė proteomų analizė leidžia identifikuoti  apie 10 000 baltymų viename mėginyje bei nustatyti jų kiekį.

Panaudojimo galimybės. 1. Baltymo identifikavimas peptidų masių spektrometrija (MS/MS); 2. Baltymo modifikacijų paieška bei identifikavimas; 3. Peptidų sekos nustatymas (sekvenavimas) de novo; 4. Baltymo molekulinio svorio nustatymas.

Kontaktai: Dr. Narimantas Čėnas, tel. +370 5 223 4392,