Šviesos šaltinių ir prietaisų optinių, elektrinių, ir šiluminių savybių tyrimas

Sukurta: 26 lapkričio 2018
Padalinys: Fizikos fakultetas
Raktažodžiai: Šviesos šaltiniai, prietaisai, optinės savybės, elektrinės savybės, šiluminės savybės, charakterizavimas, puslaidininkiai, šviesos diodai, optinis srautas, našumas, skaistis, spalvis, srovė, galia, reaktyvinės galios koeficientas, harmonikų iškraipymas

Galime atlikti visapusišką šviesos šaltinių charakterizavimą.

Ši paslauga pirmiausiai yra orientuota į puslaidininkinių šviesos šaltinių (šviesos diodų) ir jų pagrindu sukurtų prietaisų tyrimui, bet gali būti panaudota ir kitų šviesos šaltinių (kaitinamųjų lempų, išlydžio lempų) tyrimui. Be įprastų fotometrinių tyrimų didelis dėmesys yra skiriamas šiluminiams šaltinio parametrams tirti arba valdyti, kas yra svarbu puslaidininkinio apšvietimo atveju. Atliekant tyrimus galima fiksuoti šviesos diodų temperatūrą -20 - 80°C ribose ir atlikti nuo temperatūros priklausančių parametrų tyrimus. Termovizoriumi galima tirti aušinimo sistemų darbą ir efektyvumą.

Panaudojimo galimybės. Galimybė matuoti šviesos šaltinių optinį srautą ir našumą (0.2-11000 lm).
Galimybė matuoti šviesos šaltinių optinį srauto erdvinį skirstinį ir sukurti IES bylą tolimesniam skaitmeniniam modeliavimui. Kampinė skiriamoji geba >0,5°, bendras patikimumo intervalas +/-5%.
Galimybė matuoti šviesos šaltinių (pvz. švieslenčių, ekranų, ženklų), ir apšviestų paviršių (pvz. gatvių) skaistį bei spalvį (0.0001 - 200'000 cd/m²). Patikimumo intervalas +/-4%, spalvinių koordinačių tikslumas +/- 0,005.
Galimybė tirti prietaisų ir įrenginių šiluminius parametrus didelio tikslumo termovizoriumi, turinčiu priartinimo funkciją (skyra <1 mm, temp intervalas -20-120°C).
Galimybė tirti šviesos prietaisų elektrinius parametrus (vartojamą srovę, galią, reaktyvinės galios koeficientą, aukštadažnių harmonikų iškraipymus, našumą) tiek AC tiek DC režimais. (0,01-20A, 0-500V, DC, 15Hz-10kHz).

Kontaktai: Dr. Pranciškus Vitta, tel. +37060034126,