Erdviškai išskirtos liuminescencijos matavimai konfokaliniu mikroskopu

Sukurta: 27 lapkričio 2018
Padalinys: Fizikos fakultetas
Raktažodžiai: Konfokalinis mikroskopas, erdviškai išskirta liuminescencija, puslaidininkiai, puslaidininkiniai dariniai

Konfokalinis mikroskopas naudojamas tirti bandinių liuminescencijos erdvinį pasiskirstymą. Šiuo mikroskopu šviesa yra registruojama tik iš objektyvo plokštumos, todėl tai pagerina skiriamąja gebą ir leidžia atlikti optinius pjūvius gilyn į bandinį.

Bandinių liuminescencija žadinama nuolatinės veikos He-Cd lazerio 442 nm bangos ilgio spinduliuote arba lazerinio diodo 405 nm bangos ilgio spinduliuote. Liuminescencija gali būti registruojama spektrometru su surištųjų krūvininkų kamera arba fotodaugintuvu.
Konfokalinio mikroskopo skiriamoji geba bandinio paviršiaus plokštumoje yra apie 250 nm, o plokštumoje, statmenoje bandinio paviršiui ­ 800 nm. Didžiausias vieno matavimo plotas 80×80 µm2.He-Cd lazerio bangos ilgis 442 nm. Lazerinio diodio bangos ilgis 405 nm. Liuminescencija registruojama 350-850 nm bangos ilgių ruože. Aukštos skaitinės apertūros (NA) objektyvai: 50× NA=0,55; 60× NA=0,8; 100× NA=0,9. Matavimai atliekami kambario temperatūroje.

Panaudojimo galimybės. Puslaidininkių ir puslaidininkinių darinių pramonė.

Kontaktai: Dr. Gintautas Tamulaitis, tel. +37060034126,