Matavimai ir tyrimai naudojant didelių intensyvumų kompleksą

Sukurta: 30 lapkričio 2018
Padalinys: Fizikos fakultetas
Raktažodžiai: Femtosekundinis lazeris, dideli intensyvumai, ultratrumpi impulsai

Panaudojimo galimybės. I) Femtosekundinių lazerinių impulsų šaltinis parametrinių stiprintuvų kaupinimui, netiesinių optinių procesų tyrimui. II) Užduodantis ultratrumpų impulsų šaltinis tolimesniam lazerinės spinduliuotės galios didinimui, generuojamų impulsų spektrinio diapazono plėtrai, registracijos metodų tyrimams.

Priklausomai nuo užduoties pobūdžio, gali būti naudojamas visas ar dalis įrangos komplekso, kurį sudaro:

1) Light Conversion femtosekundinis Yb:KGW osciliatorius su stiprintuvu Pharos. Parametrai: diodinis kaupinimas, 6W vidutinės galia, maksimalus pasikartojimų dažnis 200 kHz, centrinis bangos ilgis 1030 nm. Impulsų trukmė ~300 fs.
2) Programuojamas lazerinių impulsų spektrinių komponentų fazės ir amplitudės valdiklis Dazzler, veikiantis akustooptinio moduliatoriaus pagrindu. Parametrai: momentinė spektrinė juosta nuo 650 nm iki 1100 nm, skyra (ties λ=800 nm) ≤ 0,5 nm.
3) Pikosekundinis didelės vidutinės galios stiprintuvas. Parametrai: centrinis bangos ilgis 1064 nm, impulsų pasikartojimo dažnis 1 kHz, impulsų trukmė 75±6 ps. Stiprintuvas turi tris „top-hat“ erdvinio profilio išvadus. Viename generuojami ≥8 mJ impulsai. Kituose dvejuose impulsų energija ≥30mJ.
4) Femtosekundinis parametrinis stiprintuvas. Parametrai: generuojamų impulsų spektro juosta nuo 670 nm iki 950 nm, impulsų energija ≥30 μJ.
5) Didelės vidutinės galios pikosekundinių impulsų parametrinio stiprinimo sistema Generuojamų impulsų spektro juosta nuo 700 nm iki 1000 nm, impulsų energija ≥5 mJ, impulsų trukmė ≤10 fs
6) Amplitude Technologies femtosekundinių impulsų laikinio kontrasto matuoklis Sequoia 800. Parametrai: Spektrinis diapazonas: 760-840 nm, dinaminis diapazonas 1010, 500 ps skenavimo diapazonas, minimali įėjimo impulsų energija 100 μJ.
7) Unikalus aparatūrinis, diagnostinis didelių intensyvumų laboratorijos kompleksas.

Kontaktai: Dr. Arūnas Varanavičius , tel. 8 5 2366245,