Ultrasparčiosios spektroskopijos tyrimai: femtosekundinė daugiaimpulsė sugerties spektroskopija

Sukurta: 30 lapkričio 2018
Padalinys: Fizikos fakultetas
Raktažodžiai: Ultrasparčioji spektroskopija, femtosekundinė spektroskopija, Ti:safyro stiprintuvas, Libra-USP-HE, TOPAS-800

Cheminių/biologinių medžiagų, puslaidininkių savybių tyrimai ultrasparčios sugerties spektroskopijos metodais kambario arba skysto azoto temperatūroje. Būtina turėti tiriamąsias medžiagas ir jų tvarkymui (dozavimui, tirpinimui skiedimui, įtvirtinimui) reikalingas priemones.

Paslaugai atlikti naudojamą įrangos kompleksą sudaro:

1) Coherent regeneracinis femtosekundinių impulsų Ti:safyro stiprintuvas su 30W kietojo kūno kaupinimo lazeriu Libra-USP-HE su unikaliu registravimo bei spektroskopijos aparatūros kompleksu. Sistema generuoja 800 nm centrinio bangos ilgio spinduliuotę, maksimalus sustiprintų impulsų pasikartojimo dažnis 1 kHz, impulsų trukmė <50 fs. Impulso energija, esant 1kHz pasikartojimo dažniui yra > 3.5 mJ. Yra galimybė perjungti į 110 fs trukmės impulsų stiprinimo rėžimą.

2) Light Conversion parametrinis generatoriai TOPAS-800 (2 vnt.). Kaupinami Ti:safyro stiprintuvo pirmąją harmonika. Spektrinis diapazonas: 1150 - 2600 nm. Vienas jų turi skirtuminio dažnio taikymo galimybę, praplečiančią spektrinį diapazoną: 100 nm – 20 μm.

3) Unikalus registravimo bei spektroskopijos aparatūros kompleksas.

Kontaktai: Prof. Mikas Vengris , tel. 8 5 2366031,