Detalus mėginių morfologijos ir cheminės sudėties tyrimas skenuojančiu elektroniniu mikroskopu

Sukurta: 01 vasario 2021
Padalinys: Chemijos ir geomokslų fakultetas
Raktažodžiai: morfologiniai tyrimai, struktūriniai tyrimai, EDS priedėlis, EBSD detektorius, kristalitų žemėlapiai

Tyrimas su skenuojančiu elektroniniu mikroskopu ir priedėliais.

Skenuojantis elektroninis mikroskopas skirtas įvairių kietų medžiagų paviršiaus morfologiniams ir struktūriniams tyrimams (paviršiaus atvaizdavimui ir jo vaizdinimui); mikroskopo EDS priedėlis skirtas lokalios cheminės sudėties nustatymui kietose medžiagose ir cheminių elementų erdvinio pasiskirstymo tiriamo objekto paviršiuje žemėlapių sudarymui; mikroskopo EBSD detektorius skirtas poliruotų kristalinių paviršių kristalitų žemėlapių sudarymui pagal kristalografines plokštumas.

Maksimali skyra 1 nm standartiniam mėginiui. Matavimai atliekami vakuume (>10-3 bar). Maksimalus tiriamo bandinio dydis: skersmuo >15 cm, aukštis >5 cm.

Kontaktai: Simas Šakirzanovas, +370 5 2193190,