Vilniaus universiteto observatorijos pastatų ansamblio astronomijos paviljono ir bokšto (M. K. Čiurlionio g. 29, Vilniaus m.) aktualizavimas

2020-09-04 08:32

Projektas Nr. 05.4.1-CPVA-K-303-02-0020 finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos  priemonę Nr. 05.4.1-CPVA-K-303 „Aktualizuoti viešąjį ir privatų kultūros paveldą“.

Projekto vykdytojas – Vilniaus universitetas.

Projektas įgyvendinamas Vilniaus universiteto muziejaus.

Projekto vadovas – Jonas Vengris

Projekto biudžete nustatyta didžiausia galima projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma – 579.439,26 Eur

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2017 m. gruodžio 02 d. – 2021 m. kovo 02 d.

Pagrindinė projekto problema, kad Vilniaus universiteto Observatorijos pastatų ansamblio astronomijos paviljonas (u.k. 23571) ir Observatorijos pastatų ansamblio astronomijos bokštas (u.k. 23572), kurie yra kultūros paveldo objektai ir jų statusas – valstybės saugomi, nėra atverti lankymui, neišnaudojamos jų teikiamos galimybės. Pastatai dėl prastos techninės būklės nėra pritaikyti naudojimui ir juose jokia veikla nevyksta. Siekiant išsaugoti bei atskleisti vertingąsias kultūros paveldo objektų savybes, atverti ir pritaikyti kultūrinėms reikmėms, bus atlikti pastatų tvarkomieji paveldosaugos bei statybos darbai, kad pastatai, esantys  M. K. Čiurlionio g. 29, Vilniuje, būtų pritaikyti lankytojams. Įgyvendinus projektą, objektai bus pritaikyti  kultūrinėms, neformalaus švietimo ir edukacinėms veiklos vykdyti, t. y. bus organizuojami dangaus stebėjimai teleskopu, teminiai renginiai / paskaitos astronomijos tematika, ekskursijos ir mokomosios ekspedicijos, koncertai po kupolu, parodos ir kt. Tikimasi, kad įgyvendinus projektą bus atskleistos kultūros paveldo objektų vertingosios savybės, objektai bus pritaikyti minėtoms veikloms ir vykdant šias veiklas, tikimasi padidinti Lietuvos gyventojų susidomėjimą kultūros paveldu ir pritraukti įvairių socialinių grupių lankytojus, didinti kultūros objekto žinomumą.