• Aprašymas 2024 m. gegužės 8 d. 17.30 val. kviečiame dalyvauti prof. Nerijaus Mileriaus kartu su kolegomis Agne Narušyte, Violeta Davoliūte ir Luku Brašiškiu parašytos knygos „Kasdienės karo reprezentacijos vėlyvojoje modernybėje ir šiandien“ pristatyme-diskusijoje.

    2022 m. grupė mokslininkų Nerijus Milerius, Agnė Narušytė, Violeta Davoliūtė ir Lukas Brašiškis tarptautinėje Palgrave Macmillan leidykloje išleido kolektyvinę monografiją „Everyday Representations of War in Late Modernity“. Monografijoje tyrinėti kine, fotografijoje ir videomene vizualizuoti ir pavaizduoti trauminiai karo pėdsakai, ypač susiję su Holokausto tragedija ir XX a. šaltojo karo įtampomis. Kasdienių karo pėdsakų ir jų vizualinių reprezentacijų tyrimas parodė, jog karo įtampos ir traumos yra latentinės ir niekur neišnykusios. Būtent tai vertė į karą pažvelgti, taip, tarytum karas niekada nebūtų pasibaigęs, o naujos jo formos esmiškai persmelkusios šiandienos visuomenių kasdienį gyvenimą.

    Nepasibaigusio karo vaizdinys tapo ypač aktualus šių dienų Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste. Štai kodėl monografijos kūrėjai kviečia iš naujo aktualizuoti karo konceptą, dar kartą persvartyti ir apmąstyti tas karo įtampas, kurios veikia visuomenes net tada, kada jos iš pažiūros vis dar gyvena tariamai taikų gyvenimą.

    Renginyje dalyvauja: monografijos autoriai Nerijus Milerius, Agnė Narušytė, Violeta Davoliūtė. Vaizdo pranešimu dalyvaus šiuo metu Niujorke gyvenantis monografijos bendraautorius Lukas Brašiškis. Renginį moderuos Donatas Puslys.

    Pristatymas-diskusija vyks M. Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, Vilnius).

    Organizuoja Filosofijos fakultetas
    Vieta M. Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, Vilnius)
    Kontaktai Kontaktai nenurodyti
    Pradžia 2024-05-08 17:30
    Pabaiga 2024-05-08 19:00
    Tipas Pristatymas
  • Aprašymas Žmonės visais laikais norėjo būti ilgaamžiai ar net nemirtingi, o tą geriausiai patvirtintų ne vienas nemirtingumo eliksyrų perdozavęs ir miręs Kinijos imperatorius. Daoistai jau prieš keliolika šimtų metų žinojo daugybę ilgaamžiškumo receptų ir metodų, kuriuos jie naudoja ir šiandien.Tad kokie tie metodai? Ką reikėtų valgyti ir gerti, norint tapti nemirtingu? Kaip jį atpažinti? Kas vyksta daoistų adepto kūne transformacijos į nemirtingąjį metu? Kodėl vieni nemirtingieji skrenda į Dangų ant drakono nugaros, o kiti leidžiasi į Didžiosios tamsos karalystę? Kaip siejasi ir kuo skiriasi sveikumas, ilgaamžiškumas ir nemirtingumas?Į šiuos klausimus mums padės atsakyti doc. Loreta Poškaitė, daugiausia dėmesio skiriant nemirtingųjų įvaizdžiams ir pagrindinių daoistinės saviugdos metodų (kelių į nemirtingumą) aptarimui.Kviečiame į nuotolinę paskaitą:VU Konfucijaus institutas is inviting you to a scheduled Zoom meeting.Topic: Vieša paskaita: Daoistų kelias į nemirtingumą: metodai, patirtys ir istorijosTime: May 8, 2024 06:00 PM HelsinkiJoin Zoom Meetinghttps://liedm.zoom.us/j/94003104504Meeting ID: 940 0310 4504
    Organizuoja Konfucijaus institutas
    Vieta Nuotolinė vieša paskaita
    Kontaktai Margarita Žukauskaitė-Jucaitienė, tel. +370 613 11849
    Pradžia 2024-05-08 18:00
    Pabaiga 2024-05-08 19:30
    Tipas Paskaita
    Papildoma informacja https://liedm.zoom.us/j/94003104504
  • Aprašymas TYLOS DIALOGAI: muzika Bursų kieme“

    Gegužės 8 d., trečiadienį, 18.30 val. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto kiemelyje gros vibrafonininkas Marius Šinkūnas.

    Kviečiame pasiklausyti muzikos interpretacijų ir pabendrauti, galbūt pasidalinti įžvalgomis ar spontaniškai kilusiomis mintimis.

    Renginys atviras ir nemokamas. Trukmė – iki 45 min.

    Iki susitikimo Bursų kieme!

    Organizuoja Filosofijos fakultetas
    Kontaktai Kontaktai nenurodyti
    Pradžia 2024-05-08 18:30
    Pabaiga 2024-05-08 19:30
    Tipas Koncertas
  • Aprašymas Vilniuje gegužės 6-11 d. vyks universitetų teatrų bendruomenės renginys „XXV Tarptautinis universitetų teatrų forumas „VILNIAUS KRYŽKELĖS“, skirtas paminėti Lietuvos įstojimo į ES 20-mečiui. Šį Forumą organizuoja Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Universitetų teatrų asociacija, asociacija „Koturnos“ bendradarbiaudami su 5 Lietuvos universitetais ir kolegomis iš užsienio. Programoje – 12 Lietuvos ir užsienio universitetų teatro trupių (Estijos, JAV ir Ispanijos) pasirodymai, aptarimai, tarpsektorinė švietimo ir kultūros bendruomenių diskusija „Mažosios kultūros bendruomenės Europos universitetuose“ tema, kūrybinės dirbtuvės ir teatro gatvės akcija „Vilniaus kryžkelės“, skirta Vilniaus miesto tapatumui pažymėti.

    Organizuoja Kultūros centras
    Vieta Vilnius
    Kontaktai Irina Bukina
    Pradžia 2024-05-06
    Pabaiga 2024-05-11 23:00
    Tipas Spektaklis
    Papildoma informacja Programa
  • Aprašymas Paroda „Baltų kalbų tyrėjas, pedagogas, ilgametis Filologijos fakulteto prodekanas ir dekanas. Jonas Zemvaldas Balkevičius (1923–2000)“ veikia VU bibliotekos Mažojoje ekspozicijoje XXI–XXII (Universiteto g. 3, III a.)
    Organizuoja Baltistikos katedra
    Vieta VU Bibliotekos Mažojoje ekspozicijoje XXI–XXII (Universiteto g. 3, III a.)
    Kontaktai Kontaktai nenurodyti
    Pradžia 2024-04-22
    Pabaiga 2024-06-03
    Tipas Paroda
  • Aprašymas

    Kviečiame balandžio 17 d. 11 val. į parodos „AstrónomAs“ atidarymą VU Idėjų observatorijoje (M. K.Čiurlionio g. 29).

    Ispanijos Karalystės ambasados Lietuvoje iniciatyva veikiančioje parodoje „AstrónomAs“, skiriamas dėmesys moterims, kurios savo naktis ir dienas paskyrė astronomijai. Paroda skirta susipažinti su ispanų astronomių indėliu į astronomijos pasaulį, parodoje susipažinsite ir su garsiausios Lietuvos astronomėmis. Parodos kuratorė – astronomė Josefina Faen Ling.

    Nuo pat pradžių sumanytas dvigubas parodos formatas – virtualus ir fizinis. Paroda suskirstyta į keturioliką temų: Saulė, Saulės sistema, žvaigždės ir žvaigždžių spiečiai, egzoplanetos, protoplanetiniai diskai ir mažos masės objektai, tarpžvaigždinė terpė, mirštančios žvaigždės, galaktikos, galaktikų spiečiai, Paukščių takas, astrodalelių fizika, supermasyvios juodosios skylės, kosmologija, programinė įranga ir didieji duomenys, prietaisai.

    Paroda veiks VU Idėjų observatorijos Didžiajame bokšte nuo balandžio 17 d. iki gegužės 11 d.

    Parodos lankymas nemokamas.

    Parodos lankymas: pirmadieniais–šeštadieniais 9.00–18.00 val.

    Organizuoja Vilniaus universiteto muziejus
    Vieta Vilniaus universiteto Idėjų observatorija, M. K. Čiurlionio g. 29, Vilnius
    Kontaktai Agnė Poškienė, tel. +37064940901
    Pradžia 2024-04-17 11:00
    Pabaiga 2024-05-11 18:00
    Tipas Paroda
    Papildoma informacja Daugiau informacijos
  • Aprašymas „Pokyčiai gyvenime – neišvengiami. Skiriasi tik tai, kaip į juos reaguojama. Galima bandyti pokyčius sustabdyti, pakeisti, pasibjaurėti ar net paneigti jų egzistavimą, tačiau galima – ir pasidžiaugti, pasigrožėti. Neigiami pokyčiai turi savo žavesį. Ieškoti reikia ne deguto meduje, o medaus degute. Grožį, gyvenimo spalvingumą galima aptikti pačiose netikėčiausiose vietose – senuose garažuose, neišplautuose induose, gamtos detalėse, medžiagų raštuose ir t. t. Tad ši paroda skatina dažniau pasimėgauti pokyčiais“, – teigia parodos autorė.
    Organizuoja Medicinos fakultetas
    Vieta M. K. Čiurlionio 21, pirmo aukšto koridorius
    Kontaktai Irma Kušeliauskaitė
    Pradžia 2024-01-15
    Pabaiga 2024-06-30
    Tipas Paroda
    Papildoma informacja https://bit.ly/3RXqDpj