Gyvenimas universitete

Gyvenimas universitete – pirmiausia studijos ir mokslas. Tačiau ne tik tai.

Čia išmokstama vertybinės laikysenos, grindžiamos minties laisve, nuomonių įvairove, atvirumu idėjoms, tarpusavio pagarba, pasitikėjimu, akademine etika ir tolerancija.

studentu eisena 65714882
Kaip galima prisidėti prie universiteto gyvenimo ir pajusti tikrąjį jo pulsą? Būtinai prisijunkite prie universiteto tradicijomis tapusių renginių: kasmet rugsėjo 1-ąją Vilnių sudrebina universiteto studentų ir dėstytojų eisena Gedimino prospektu į senuosius universiteto rūmus. Fakultetuose vyksta įspūdžių ir renginių kupinos fakultetų dienos, o bene mylimiausias VU augintinis legendinis Dinas Zauras kasmet pirmąjį balandžio šeštadienį ne tik fizikus ir filologes kviečia Fiziko dieną FiDi.

Norite įsilieti į studentų savivaldą? Žinote, kas VU yra viena pažangiausių ir aktyviausių bendruomenių? Bendruomenė bendruomenėje, puoselėjanti savivaldos, pilietinės drąsos ir inovatyvumo vertybes? Studentams atstovaujanti ir jų interesus ginanti organizacija? Vieningai Už Studentų Ateitį! – sako jie, kurie ir yra VU SA. Nuolat dūzgiantis gyvas studentiškos energijos kamuolys. Net jų biuro vėžlė, gyvenanti akvariume ant palangės, vardą keičia beveik kasmet (pagal tradiciją vėžlė gauna buvusio VU SA prezidento vardą). 

Norite sportuoti? Sporto ir sveikos gyvensenos išpažinėjai bei puoselėtojai universitete ras puikią sporto bazę ir galimybes aktyviai sportuoti: Sveikatos ir sporto centras kviečia į įvairių sporto šakų treniruotes, studentai dalyvauja tradicinėse Rektoriaus taurės varžybose, rengiamos vasaros stovyklos darbuotojų vaikams.

zygeiviaiDomina laisvalaikio galimybės universitete? Jų yra gausybė ir jos įvairiausios bei netikėčiausios. Mėgstantieji kendo renkasi į savo klubą. Mėgstantieji keliauti, aktyviai leisti laisvalaikį užkariauja regimas geografines kalnų ir neregimas savęs pažinimo viršūnes su Žygeivių klubu.

Nuo pat VU įsteigimo pradžios 1579 m. prasideda kūno kultūros, sporto bei turizmo istorija. Jau tuomet minima, jog studentai gali išeiti pasivaikščioti gryname ore per ilgąsias pertraukas (beje, gera mintis ir šiais laikais), leidžiamos turistinės kelionės poilsio dienomis.

Esate gamtos mylėtojai? Tad visuomet laukiami VU Botanikos sode, nes čia nuolat kas nors žydi. Šiuolaikinės technologijos leidžia kiekvienam augalui priskirti QR kodą, todėl galėsite sužinoti apie gausybę mokslinių tyrimų objektų, vadinamų tulpėmis, alyvomis, rododendrais ar serbentais (beje, būtent serbentų kolekcija Botanikos sode yra bene didžiausia Europoje). Koncertai, pramogos ir edukacinės ekskursijos – viskas jūsų malonumui ir širdies atgaivai.

Domitės istorija? Nebijantys aukščio vasaros sezono metu kviečiami apsilankyti VU muziejaus prižiūrimoje Šv. Jonų bažnyčios varpinėje. Liftu ar senoviniais laiptais pakilę į apžvalgos aikštelę pamatysite itin fotogenišką Vilnių – fotografuokitės asmenukėms kiek širdis geidžia. Na, gal tik vėjas išdykėlis gali sujaukti šukuosenas.

Norite šokti, dainuoti, vaidinti ar muzikuoti? Ateikite, įsiliekite, dalyvaukite ir būkite scenoje. Jūsų laukia VU ženklu tapę kolektyvai, kuriems vadovauja ikoninės asmenybės – "Minimum", "Virgo", "Ratilio", 'Gaudeamus", "Oktava", "Veni Gaudere". Nežinote, ką reiškia šie žodžiai? Už kiekvieno jų slypi ilgų dešimtmečių pedagoginis ir muzikinis darbas meno kolektyvuose. Taip pat esate laukiami Gospel chore (o gal reikėtų sakyti – šeimoje?), gyvenančiame savo muzikiniu ritmu. Ir kai VU Didžiajame kieme išgirsite vargonų džiazą, žinokite, kad čia repetuoja „Unda Maris“ studija, kuri, kaip ir visi VU meno kolektyvai, yra atvira studentams, darbuotojams, alumnams.

Esate alumnai? Senojoje Lietuvos inteligentų ir šviesuolių kartoje sunku surasti ne mūsų alumną – ilgą laiką VU buvo viena didžiausių (o kai kada ir vienintelė) aukštoji mokykla. Dabar laikai kiti ir Vilniaus universitete studijuoja 20 proc. visų stojančiųjų į aukštąsias mokyklas. Bičiuliški ir dalykiniai ryšiai yra brangiausias turtas, todėl universitetas nuosekliai plečia alumnų tinklą, kurį šiuo metu sudaro 14 padalinių alumnų draugijų.

Gyvenimas universitete kaip srauni upės tėkmė, kurios nesustabdysi. Ir tai ne tušti žodžiai – kasdien universitete vyksta bent po 4–5 skirtingus renginius, skirtus bendruomenei, Vilniui ir Lietuvai: konferencijos, seminarai, pristatymai ir parodos. Ir visa tai – gyvenimas universitete, bendruomenės gyvenimas, kurio kasdienybės spalva kasdien priklauso nuo visų jos narių – studentų, darbuotojų, dėstytojų, alumnų ir, žinoma, buvusių VU darbuotojų – mūsų gerbiamų senjorų ir garbių emeritų profesorių!

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku