• Aprašymas Gondvana – superkontinentas, kurį sudarė dabartiniai Afrikos, Australijos, Antarktidos, Pietų Amerikos kontinentai ir Indijos subkontinentas. Ji susidarė maždaug prieš 750–530 mln. metų.

  Kviečiame atrasti Gondvaną parodoje apie tokius augalus kaip araukarijiniai, podokarpiniai, protėjiniai ir mediniai paparčiai, kurie rado prieglobstį kai kuriuose Tasmanijos salos regionuose. Dėl ypatingų augimo sąlygų ypač vėsiuosiuose drėgnuose miškuose, kalnų drėgnose savanose, kitose unikaliose kalnų augalų bendrijose, net 10 procentų augalų Tasmanijoje yra endemikai, t. y. niekur kitur neauga.

  Paroda „Tasmanija. Ieškant Gondvanos” eksponuojama VU Botanikos sodo Informaciniame centre (Kairėnų 53) jo darbo metu (8-17 val.), kai nevyksta uždari renginiai. Atskirų bilietų įsigyti nereikia.

  Tasmanijos arboretumas įsikūrė šiaurinėje Tasmanijos dalyje netoli Cradle kalnų regiono. Čia jau daug metų kaupiami, saugomi ir rodomi visuomenei ne tik reliktiniai, ypatingi ir reti Tasmanijos augalai, bet ir kituose Pietų pusrutulio regionuose paplitę Gondvanos augalai. Vienas iš svarbiausių Tasmanijos arboretumo tikslų yra saugoti nykstančias ir retas medžių rūšis, dalyvauti moksliniuose tyrimuose, šviesti visuomenę ir specialistus apie šios veiklos svarbą ir rezultatus.

  Vilniaus universiteto (VU) botanikos sodas aktyviai dalyvauja tarptautinės bendruomenės „Botanic Gardens Conservation International“ (BGCI) veiklose. VU botanikos sodo bendradarbiavimą su Tasmanijos arboretumu paskatino kvietimas dalyvauti BGCI ir ArbNet partnerystės programoje. Programa skatina šių organizacijų narius keistis žiniomis, gerąja patirtimi ir resursais siekiant saugoti bioįvairovę ir paveldą, dalyvauti moksliniuose tyrimuose, kaupti informaciją apie nykstančias rūšis ir bendradarbiauti formuojant kolekcijas, šviesti visuomenę apie šių veiklų svarbą.

  Paroda „Tasmanija. Ieškant Gondvanos“ yra vienas iš VU Botanikos sodo specialistų dr. Dariaus Ryliškio ir Aidos V. Dobkevičiūtės ekspedicijos į Tasmanijos arboretumą rezultatų. Parodos tema pasirinkta ne atsitiktinai. Reliktiniai Gondvanos laikotarpio augalai, kurių ne vieną rūšį galima aptikti Tasmanijos miškuose, aukštikalnėse ir savanose, domina ne tik mokslininkus. Šie augalai yra įdomus visuomenei, nes yra raktas pažinti žemynų ir jų bioįvairovės formavimosi periodus bei etapus.
  Organizuoja Botanikos sodas
  Vieta VU Botanikos sodas (Kairėnai)
  Kontaktai Lina Burbaitė, tel. (+370-5) 219 3139
  Pradžia 2020-06-09
  Pabaiga 2020-08-30
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja Daugiau apie parodą
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku