• Aprašymas „SafeTALK“ – tai keturių valandų mokymai, kurie padeda dalyviams tapti sąmoningiems, susiduriant su savižudybių tema. „SafeTALK“ mokymai yra skirti visiems norintiems - juos baigę asmenys yra labiau pasirengę padėti žmonėms, ketinantiems nusižudyti, suteikti jiems žinių, kaip ir kur gali rasti reikiamą pagalbą.Mokymų tikslas - apmokyti VU bendruomenės narius – “vartininkus“. „Vartininkai“ – tai asmenys, kurie savo darbe yra apsupti daugybės kitų žmonių, todėl turi didesnę tikimybę sutikti asmenį, galvojantį apie savižudybę, mėginusį nusižudyti arba patyrusį artimojo savižudybę.„Vartininkų“ mokymams buvo pasirinktos „LivingWorks“ organizacijos aukščiausių tarptautinių standartų savižudybių prevencijos „safeTALK“ mokymų programa. Ši programa taikoma ir naudojama 30 pasaulio šalių. Ji nuolat atnaujinama, remiantis naujausiais pasauliniais moksliniais tyrimais ir praktiniais įgūdžiais savižudybių prevencijos srityje. „LivingWorks“ organizacijoje dirba geriausi šios srities ekspertai – tai leidžia išlaikyti aukštą mokymų standartą bei taikyti griežtus reikalavimus būsimųjų „safeTALK“ lektorių paruošimui.Visus mokymus (4 val.) išklausiusiems dalyviams bus išduodami sertifikatai.
  Organizuoja Bendruomenės vystymo skyrius
  Vieta VU Centriniuose rūmuose 238 aud. (Universiteto g. 3)
  Kontaktai Urtė Lina Orlova
  Pradžia 2019-10-18 10:00
  Pabaiga 2019-10-18 14:00
  Tipas Seminaras
  Papildoma informacja Prašome registruotis čia
 • Aprašymas

  SIGITAS CHMIELIAUSKAS gins mokslo disertaciją „Lietuvoje įvykdytų žmogžudysčių vertinimas teismo medicininiu, etiniu, socialiniu ir teisiniu požiūriu ” medicinos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

  Disertacija rengta 2015–2019 metais Vilniaus universitete.

  Mokslinis vadovas – prof. dr. Dainius Characiejus (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001).

  Mokslinis konsultantas – doc. dr. Algimantas Jasulaitis (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001).

  Disertacijos gynimo sudėtis:

  prof. dr. Janina Tutkuvienė – tarybos pirmininkė (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001).

  prof. dr. Gražina Stanislava Drąsutienė (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001),

  prof. dr. Daisuke Yajima (Chiba universitetas, Japonija, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001),

  prof. habil. dr. Viktoras Justickis (Mykolo Romerio universitetas, socialiniai mokslai, teisė – S 001),

  prof. dr. Rimantas Stukas (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, visuomenės sveikata – M 004).

  Disertaciją galima peržiūrėti Vilniaus universiteto bibliotekoje ir VU interneto svetainėje adresu: https://www.vu.lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

  Organizuoja Doktorantūros ir podoktorantūros skyrius
  Vieta VU Medicinos fakulteto Didžiojoje auditorijoje (M. K. Čiurlionio g. 21, LT-03101 Vilnius)
  Kontaktai Vida Dubonienė, tel. (8 5) 2687095
  Pradžia 2019-10-18 12:00
  Pabaiga 2019-10-18
  Tipas Disertacijos gynimas
  Papildoma informacja Daktaro disertacija
 • Aprašymas Vilniaus universiteto alumnų choras „Pro musica“ (vadovė Rasa Gelgotienė) mini savo 15-os metų sukaktį ir kviečia į šventinį koncertą, kuris vyks Šv.Jonų bažnyčioje spalio 18 dieną 18 valandą. Kartu su „Pro musica“ koncertuos ir vienas ištikimiausių choro draugų – Kijevo valstybinio universiteto mišrus choras „Dnipro" (vadovė Ira Dušejko). Prie chorų prisijungs ir kartu muzikuos Vilniaus universiteto kamerinis orkestras, vadovaujamas Modesto Jankūno.Šventinio koncerto metu „Pro musica“ atliks ką tik vykusiose sėkmingose gastrolėse pristatytą įspūdingą Martin Palmeri „Misatango“ – klasikines mišias parašytas tango ritmu, taip pat kitus kūrinius iš choro repertuaro.Bilietus platina tiketa.lt, taikomos nuolaidos VU bendruomenės nariams.
  Organizuoja Mišrus choras "Pro musica"
  Vieta VU Šv.Jonų bažnyčia
  Kontaktai
  Pradžia 2019-10-18 18:00
  Pabaiga 2019-10-18 19:30
  Tipas Koncertas
  Papildoma informacja https://www.kultura.vu.lt/naujienos/renginiai/1424-pro-musica-kviecia-pasiklausyti-15-metu-patirties
 • Aprašymas 2019 m. spalio 17–18 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos institute įvyks svarbiausias mokslinis renginys, skirtas Jėzuitų misijos Lietuvoje 450 metų jubiliejui, senajai Jėzaus Draugijos istorijai ir jos refleksijai šiais laikais – konferencija „Jėzuitai Lietuvoje: tarp kasdienybės ir amžinybės“. Pranešimuose bus aptarti įdomūs ir dažnai negirdėti jėzuitų istorijos puslapiai, įvairūs šaltiniai, švietimo veikla ir iškalbos mokymas, kasdienis gyvenimas, jėzuitų misijos Lietuvoje refleksija šiais laikais.
  Organizuoja Filologijos fakultetas
  Vieta Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
  Kontaktai Kontaktai nenurodyti
  Pradžia 2019-10-17 09:00
  Pabaiga 2019-10-18 14:30
  Tipas Konferencija
  Papildoma informacja http://www.llti.lt/lt/naujienos/715
 • Aprašymas VU Užsienio kalbų institutas ir VU biblioteka maloniai kviečia į tarptautinio patarlių projekto „Kol gyveni, tol ir mokaisi“ piešinių parodos atidarymą spalio 15 d., antradienį, 16 val. VU bibliotekos Direkcijos koridoriuje (III a., Universiteto g. 3). Bus pristatyta penktoji patarlių rinktinė „Lietuvių-norvegų patarlės. Kol gyveni, tol ir mokaisi. Litauisk-norske ordtak. En lærer så lenge en lever“ (išleido VšĮ „Pamėginčius). Knygą iliustravo vaikai iš Lietuvos ir Norvegijos. Lietuviškas patarles piešė vaikai iš Rokiškio rajono Obelių vaikų globos namų, Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų, Dusetų meno mokyklos, Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro, o jų norvegiškus atitikmenis iliustravo mokiniai iš Stokksund ir Rotvoll mokyklų Norvegijoje. Šiais metais prestižinėje tarptautinėje Londono knygų mugėje projektas buvo nominuotas „Iternational Excellence Awards 2019“ tarp trijų geriausių pasaulyje kategorijoje „Educational Learning Recourses“.
  Organizuoja Biblioteka
  Vieta VU bibliotekos Direkcijos koridorius (III a.)
  Kontaktai Snieguolė Misiūnienė, tel. 2687103
  Pradžia 2019-10-15 16:00
  Pabaiga 2019-11-08
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja Daugiau informacijos
 • Aprašymas Parodos "Istorijos apie vikingus plakatuose" autorius Tomas Jacobsenas gimė 1965 m. Kopenhagoje. Baigė Danijos Aarhus Verslo mokyklą ir dirbo pardavimų ir marketingo srityje. Menas, kultūra ir kelionės visada buvo jo aistra, tad nestebina, kad jis turistams Danijoje nusprendė pasiūlyti kitokius suvenyrus – plakatus vikingų tema, sukurtus minimalizmo principais.
  Organizuoja Tarptautinių ryšių skyrius
  Vieta Vilniaus universiteto centrinių rūmų antro aukšto koridoriuje (Universiteto g. 3, Vilnius).
  Kontaktai Raimonda Markevičienė, tel. +370 5 2687182
  Pradžia 2019-10-05 09:00
  Pabaiga 2019-11-05 15:00
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja Plačiau apie autorių ir parodą
 • Aprašymas Matematika Lietuvoje pradėta dėstyti Vilniaus jėzuitų kolegijoje 1574 metais. Minint šią datą Vilniaus universiteto bibliotekos Baltojoje salėje veiks paroda. Joje bus rodomos senos matematikos knygos, žymių universiteto matematikų rankraščiai, fotografijos, apžvelgiama naujųjų laikų matematikos mokslo Vilniaus universitete raida.
  Organizuoja Matematikos ir informatikos fakultetas
  Vieta VU Baltoji salė (Universiteto g. 3, 4 aukštas)
  Kontaktai Snieguolė Misiūnienė, tel. 268 7116
  Pradžia 2019-10-03 14:00
  Pabaiga 2019-10-18
  Tipas Paroda
 • Aprašymas Maloniai kviečiame į Ievos Eimutytės-Mikelkevičienės parodą „Aš paėmiau dažų...“. Paroda iki 2019 m. lapkričio mėnesio bus eksponuojama VU Medicinos fakulteto (M. K. Čiurlionio g. 21/27, Vilnius) II aukšte, prie Didžiosios auditorijos. Kartu pasidžiaukime meno galia ir atraskime savyje norą kurti! O tada... tiesiog paimkime dažų!
  Organizuoja Medicinos fakultetas
  Vieta Medicinos fakultetas
  Kontaktai Lina Kocienė, tel. 239 8702
  Pradžia 2019-09-10
  Pabaiga 2019-11-02
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja https://bit.ly/2kuvH98
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos