Renginių kalendorius
 • Aprašymas Vilniaus universiteto Psichologijos instituto Raidos psichopatologijos tyrimų centras mini savo veiklos universitete dešimtmetį ir maloniai kviečia į konferenciją „Raidos psichopatologijos konferencija 2022: mokslo ir praktikos susitikimai”, kuri vyks šių metų gegužės 20 d. VU Mokslo komunikacijos ir informacijos centre.

  Konferencija siekiama skatinti ir stiprinti šiuolaikinio raidos psichopatologijos mokslo ir praktikos dialogą rūpinantis šeimų, vaikų, paauglių ir jaunimo psichikos sveikata. Konferencijoje bus pristatomi aktualiausi per dešimtmetį centro vykdytų mokslinių tyrimų rezultatai sutelkiant dėmesį į jų jungtį su psichikos sveikatos specialistų darbu su šeimomis ir paaugliais.

  Dalyvavimas konferencijoje nemokamas, tačiau registracija būtina.

  Organizuoja Psichologijos institutas
  Kontaktai Kontaktai nenurodyti
  Pradžia 2022-05-20 09:00
  Pabaiga 2022-05-20
  Tipas Konferencija
  Papildoma informacja Konferencijos programa ir registracija
 • Aprašymas Nacionalinė mokslinė-metodinė konferencija filosofui, pedagogui prof. Stasiui Šalkauskiui atminti „Gyvenimo ir ugdymo idėjų dermė“ vyks 2022 m. gegužės 20 d. nuotolinių būdu.Kviečiame dalyvauti mokslininkus, pedagogus, studentus ir visus ugdymo teorija ir praktika besidominčius asmenis.Registracija – iki 2022 m. gegužės 15 d. Registracijos nuoroda: https://forms.office.com/r/GTJYTwT3fe.
  Organizuoja Šiaulių akademija
  Kontaktai Aistė Petrevičiūtė
  Pradžia 2022-05-20 11:00
  Pabaiga 2022-05-20 16:30
  Tipas Konferencija
  Papildoma informacja https://www.sa.vu.lt/renginiai/895-nacionaline-moksline-metodine-konferencija-filosofui-pedagogui-prof-stasiui-salkauskiui-atminti
 • Aprašymas Tarptautinė konferencija „Populiacijų genetika iš Baltų perspektyvos: lietuvių genomų mikroevoliuciniai procesai“
  Organizuoja Medicinos fakultetas
  Vieta LDK Valdovų rūmai, Katedros a. 4, LT-01143 Vilnius.
  Kontaktai Lina Kocienė
  Pradžia 2022-05-20 12:45
  Pabaiga 2022-05-21 14:00
  Tipas Konferencija
  Papildoma informacja https://bit.ly/3DXHrFg
 • Aprašymas

  DZMITRY BUSEL gins disertaciją „Epoksidinių oligomerų emulsija, jų koloidinės-cheminės savybės ir naujos taikymo sritys“ chemijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

  Disertacija rengta 2016 – 2020 metais studijuojant doktorantūroje Baltarusijos nacionalinės mokslų akademijos Bendrosios ir neorganinės chemijos institute ir ginama eksternu.

  Mokslinis vadovas – prof. dr. Vasily D. Koshevar (Baltarusijos nacionalinės mokslų akademijos Bendrosios ir neorganinės chemijos institutas, gamtos mokslai, chemija – N 003).

  Mokslinis konsultantas – prof. habil. dr. Aivaras Kareiva (Vilniaus universitetas, gamtos mokslai, chemija – N 003).

  Disertacijos gynimo tarybos sudėtis:

  habil. dr. Rimantas Ramanauskas – tarybos pirmininkas (VMTI Fizinių ir technologijos mokslų centras, gamtos mokslai, chemija – N 003);

  doc. dr. Inga Grigoravičiūtė-Puronienė (Vilniaus universitetas, gamtos mokslai, chemija – N 003);

  doc. dr. Tatjana Kochanė (Vilniaus universitetas, gamtos mokslai, chemija – N 003);

  prof. habil. dr. Arūnas Ramanavičius (Vilniaus universitetas, gamtos mokslai, chemija – N 003);

  dr. Teresė Rauckytė-Žak (Bydgoščiaus mokslo ir technologijų universitetas, gamtos mokslai, chemija – N 003).

  Disertaciją galima peržiūrėti Vilniaus universiteto bibliotekoje ir svetainėje adresu: http://www.vu.lt/lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

  Organizuoja Doktorantūros ir podoktorantūros skyrius
  Vieta VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto Neorganinės chemijos auditorijoje (Naugarduko g. 24, Vilnius)
  Kontaktai Vida Dubonienė, tel. (85) 2 687095
  Pradžia 2022-05-20 14:00
  Pabaiga 2022-05-20
  Tipas Disertacijos gynimas
  Papildoma informacja Daktaro disertacija
 • Aprašymas Vilniaus universiteto Kultūros centro inicijuotas projektas, kuriame menininkų komanda: režisierė, dramaturgė Saulė Norkutė, scenografė Šarūnė Pečiukonytė ir šiuolaikinės muzikos kompozitorius, garso dizaineris Johanes `Mo‘ong` Santoso Pribadi (Indonezija) kviečia išbandyti jų sukurtą stebėjimo praktikos metodiką vienam dalyviui.Šis stebėjimo pradžiamokslis audiogido formatu (lietuvių ir anglų k.) sužadina vaizduotę, moko atidumo ir sukuria unikalią stebėtojo patirtį, kurią išbandyti kviečiami visi VU bendruomenės nariai, taip pat miesto gyventojai ir svečiai nuo 14 metų. Kuo svarbus žmogui gebėjimas stebėti? Pasak audiogido kūrėjų, stebėjimas nėra veikimas, stebėjimas, tai – atsitraukimas. Stebėjimo, kaip vieno iš tyrimo metodo, negalima kvestionuoti, jį tiesiog reikia praktikuoti ir tuomet ateina visi reikiami atsakymai. Stebėti aplinką – reiškia matyti daugybę skirtingų laiko krypčių, eigų, priešistorių, veikiančių gyvų organizmų bei kitų elementų. Mes kviečiame Jus tapti šios metodikos praktikantu ir žengti pirmuosius žingsnius į atidesnį ir pilnavertiškesnį stebėjimą, ugdyti šį įprotį ir taikyti jį kasdien. Šiek tiek daugiau nei valandos trukmės sesijos metu Jūs ne tik pasivaikščiosite po uždarą Vilniaus universiteto teritoriją, esančią M. K. Čiurliono gatvėje, bet ir tapsite laikinai nematomu pastatams, praeiviams ar net šaligatvio plytelėms.Bilietus platina: TIKETADĖMESIO! Renginys skirtas individualiam patyrimui. Dalyviai įleidžiami kas 10 min. Pasirinkę Jums patogų laiką, jį matysite ant savo bilieto, vietoje ’Sektorius’.Daugiau informacijos apie tvarkaraščius ČIA.Praktika vyksta lauke, Vilniaus universiteto M. K. Čiurlionio g. 21/27 kiemų teritorijoje. Pradžia - Vilniaus universiteto rūmų fojė (įėjimas iš M. K. Čiurlionio g. 21). Rekomenduojama patogi avalynė ir apranga atsižvelgiant į tos dienos oro sąlygas.
  Organizuoja Kultūros centras
  Vieta Vilniaus universiteto M. K. Čiurlionio g. 21/27 kiemų teritorija
  Kontaktai Sonata Adomaitienė
  Pradžia 2022-05-20 17:00
  Pabaiga 2022-05-20 18:50
  Tipas Praktinis užsiėmimas
  Papildoma informacja Bilietai
 • Aprašymas Mokslo grupė „Kalbos, literatūros, kultūros ir istorijos tyrimai: regioninis aspektas“ 2022 m. gegužės 19–20 dienomis rengia tarptautinę tarpdalykinę mokslinę konferenciją.Regionas: istorija, kultūra, kalba.Konferencijoje kviečiame dalyvauti įvairių sričių mokslininkus ir aptarti tiriamąjį objektą skirtingais aspektais.Siūloma konferencijos pranešimų tematika:Regiono tyrimų metodologijos ir metodai.Regionai istorijos tyrimuose.Kultūrinė ir komunikacinė atmintis regione.Regioninė politika.Regionai etnologijos, antropologijos ir kultūros tyrimuose.Regioninė tapatybė, mentalitetas, savimonė.Etnografinis regionų savitumas.Lingvistinė regiono samprata, teritoriniai ir socialiniai dialektai, kalbos ypatumai.Regioninė literatūra ir regioninis kūrėjas, regionai ir regionalumas literatūroje.Tradicinio ir šiuolaikinio taikomojo ir vaizduojamojo meno raiška regionuose.Dizaino sektoriaus plėtros galimybės regionuose.Regionai neformalaus meninio ugdymo kontekste.Muzikinio folkloro specifika regionuose.Profesionaliosios muzikos kūrimo, sklaidos ir percepcijos ypatumai regionuose.Konferencijos kalbos: lietuvių, anglų, rusų.Informaciją apie konferencijos rengimo būdą (nuotolinė per Microsoft Teams ar ne nuotolinė), taip pat apie dalyvio mokestį, jeigu konferencija bus ne nuotolinė, pateiksime vėliau.Konferencijos mokslinis komitetas:Pirmininkė – doc. dr. Regina Kvašytė (Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, Lietuva)Nariai:dr. Juris Ciganovas (Latvijos karo muziejus, Latvija),doc. dr. Dalia Jakaitė (Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, Lietuva),dr. Aija Jansonė (Latvijos etnografinis muziejus po atviru dangumi; Latvijos universiteto Istorijos institutas, Latvija),doc. dr. Vita Juknevičienė (Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, Lietuva),prof. dr. Mihaela Koletnik (Mariboro universitetas, Slovėnija),doc. dr. Vladimiras Legacas (Zagrebo universitetas, Kroatija),prof. dr. Henrichas Somas (Daugpilio universitetas, Latvija),dr. Ana Stafecka (Latvijos universiteto Latvių kalbos institutas, Latvija),doc. dr. Reda Šatūnienė (Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, Lietuva),prof. dr. Rytis Urniežius (Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, Lietuva).
  Organizuoja Šiaulių akademija
  Vieta Vytauto g. 84, Šiauliai
  Kontaktai Regina Kvašytė
  Pradžia 2022-05-19 10:00
  Pabaiga 2022-05-20 16:00
  Tipas Konferencija
  Papildoma informacja Konferencijos programa