• Aprašymas

ELINA ANANYEVSKAYA gins mokslo disertaciją „Kazachstano Kazachijos stepės gyventojų ekonomika Turgajaus regiono geoglifų supylimo metu“ istorijos ir archeologijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacija rengta 2016–2020 metais Vilniaus universitete.

Mokslinius tyrimus rėmė Lietuvos mokslo taryba.

Mokslinė vadovė – dr. Giedrė Motuzaitė-Matuzevičiūtė Keen (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, istorija ir archeologija – H 005).

Disertacijos gynimo tarybos sudėtis:

prof. dr. Rimantas Jankauskas – tarybos pirmininkas (Vilniaus universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai , medicina – M 001);

prof. dr. Rimvydas Laužikas (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – S 008);

doc. dr. Algimantas Merkevičius (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, istorija ir archeologija – H 005);

prof. dr, Alan Outram (Ekseterio universitetas, Jungtinė Karalystė, humanitariniai mokslai, istorija ir archeologija – H 005);

dr. Robert N. Spengler (Makso Planko institutas, Vokietija, humanitariniai mokslai, istorija ir archeologija – H 005).

Su disertacija galima susipažinti Vilniaus universiteto, Lietuvos istorijos instituto bibliotekose ir VU interneto svetainėje adresu: https://www.vu.lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

Organizuoja Doktorantūros ir podoktorantūros skyrius
    Vieta VU Istorijos fakulteto 211 auditorijoje (Universiteto g. 7, LT-01513, Vilnius)
    Kontaktai Vida Dubonienė, tel. (85) 2 687095
    Pradžia 2020-11-30 15:00
    Pabaiga 2020-11-30
    Tipas Disertacijos gynimas
    Papildoma informacja Daktaro disertacija
  • Aprašymas

Tai jau antroji bibliotekos šiais metais parengta paroda meno ir kultūros atstovus jungiančioje Google Arts & Culture platformoje, kurioje lankytojai kviečiami pažinti įdomiausius bibliotekoje saugomus dokumentus.

APŽIŪRĖTI PARODĄ

Organizuoja Biblioteka
    Kontaktai Jonė Šulcaitė-Brollo
    Pradžia 2020-10-15 08:00
    Pabaiga 2021-01-15 01:00
    Papildoma informacja Plačiau apie renginį
  • Aprašymas Nuo šio rudens semestro VU Sveikatos ir sporto centras pristato naujieną - Sveikatos laboratoriją, kurioje vyks atviros ir nemokamos individualios sveikatingumo konsultacijos VU bendruomenės nariams. Sveikatos laboratorijoje siūlomos sveikatingumo konsultacijos, siekiantiems sveikiau gyventi, integruoti sveikatai naudingą elgesį į savo gyvenimą, turintiems klausimų dėl tinkamo sporto pasirinkimo, ieškantiems motyvacijos kaip keisti savo įpročius bei bendrai pagerinti sveikatą ir savijautą. Kviečiame išsamiau susipažinti su siūlomomis konsultacijomis ir nepraleisti progos užsiregistruoti!
    Organizuoja Sveikatos ir sporto centras
    Vieta VU Sveikatos ir sporto centras, Saulėtekio al. 2
    Kontaktai Jurgita Garšvinskaitė, tel. 85 219 3019
    Pradžia 2020-10-09
    Pabaiga 2020-11-30
    Tipas Praktinis užsiėmimas
    Papildoma informacja https://www.ssc.vu.lt/sveikatos-laboratorija
  • Aprašymas

Viduramžiais Europoje populiariais miestų gyventojų „gydytojais“ tapo barzdaskučiai. Dažniausiai jie gydydavo žaizdas, kaulų lūžius, nuleisdavo kraują, traukdavo dantis. Barzdaskučiai jungėsi į amatininkų cechus, kurių statutas reguliavo narių veiklą. Jie suteikdavo pagalbą savo kirpyklose, miesto ir turgaus aikštėse bei nukentėjusiųjų namuose. Neretai su visa savo „profesine atributika“ jie keliaudavo po aplinkinius kaimus ir gydydavo jų gyventojus.

Cechinė barzdaskučių veiklos institucija iš Vakarų Europos paplito ir Lietuvoje: 1509 metais Vilniuje įkurtas barzdaskučių – chirurgų cechas. Vėliau įkurti cechai kituose LDK miestuose.

Barzdaskučiai sėkmingai konkuravo ir su diplomuotais gydytojais, atvykstančiais į Lietuvą nuo XIV a. pab. – XV a. pr., gyvendavusiais kunigaikščių ir didikų šeimose. Jie buvo Vakarų Europos universitetus baigę vidaus ligų gydytojai teoretikai, rėmęsi žiniomis iš knygų, bet ne ligonio stebėjimu. Todėl dažnai, nors ir turėdami savo namuose gyvenančius gydytojus, susirgę valdovai kviesdavosi barzdaskučius.

Kviečiame susipažinti su XVI-XVIII a. dailininkų darbais, kuriuose užfiksuota barzdaskučių ir pirmųjų Europos gydytojų veikla.

Organizuoja Medicinos fakultetas
    Vieta VU Medicinos fakulteto 2-jo aukšto koridorius (prie Didžiosios aud.) (M. K. Čiurlionio g. 21, Vilnius)
    Kontaktai Irma Kušeliauskaitė, tel. 239 87 43
    Pradžia 2020-10-05 09:00