• Aprašymas

Kviečiame į doc. Eglės Kačkutės, dalyvaujančios konkurse profesoriaus pareigoms užimti, viešą paskaitą tema: Motinystė, mobilumas, migracija"

Paskaita vyks 2024 m. kovo 19 d. 15:00-16:30 Filologijos fakulteto K. Donelaičio auditorijoje.

We invite you to a public lecture by Assoc. Prof. Dr Eglė Kačkutė who is a candidate for the academic position of Professor at the Faculty of Philology. The title of the lecture: Motinystė, mobilumas, migracija.

The lecture will be delivered in Lithuanian on March 19, 2024, 15:00-16:30, in K. Donelaičio room at the Faculty of Philology.

Organizuoja Filologijos fakultetas
    Vieta Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto K. Donelaičio auditorija
    Kontaktai Kontaktai nenurodyti
    Pradžia 2024-03-19 15:00
    Pabaiga 2024-03-19 16:30
    Tipas Paskaita
    Papildoma informacja Daugiau informacijos
  • Aprašymas Informuojame, kad kovo 19 dieną (antradienį), 15 valandą, Senato posėdžių salėje įvyks Vilniaus universiteto senato posėdis.
    Organizuoja Vilniaus universiteto senatas
    Vieta VU CR Senato salė
    Kontaktai Linas Gelūnas, tel. +370 624 70625
    Pradžia 2024-03-19 15:00
    Pabaiga 2024-03-19 17:00
    Tipas Posėdis
    Papildoma informacja Posėdžio darbotvarkė
  • Aprašymas Paskaitų ciklas „Didieji klasikiniai kinų romanai“ supažindins su kertiniais iki-moderniosios Kinijos prozos kūriniais, kurių įtaka itin ryškiai jaučiama ne vien Kinijos, bet ir kitų Rytų Azijos valstybių kultūriniame lauke. Pirmoji ciklo paskaita pristatys seniausią žinomą kinų romaną „Užutėkio istorijos“ (Shuihu zhuan). Tai spalvingas, ekspresyvus, daugiasluoksnis veiksmo, intrigos ir nesenstančio humoro kupinas pasakojimas apie 108 plėšikų broliją, kovojančią už paprastų žmonių interesus su korumpuotais Šiaurės Song dinastijos (960-1127) pabaigos laikotarpio valdininkais. Tarytum kiniška „Robino Hudo“ ar „Tado Blindos“ versija, „Užutėkio istorijos“ padėjo pagrindus kinų kovos menų ir tauriųjų kovotojų wuxia literatūros žanrui ir nemažai šiam žanrui būdingų tropų ir stilistinių elementų gali būti kildinami būtent iš čia. Paskaitą skaitys VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto jaunesnysis asistentas, dėstytojas ir doktorantas Balys Astrauskas.Renginys vyks Didžiojoje Konfucijaus auditorijoje, M. K. Čiurlionio g. 21. Nuoroda kaip rasti auditoriją:https://youtube.com/shorts/vfU3t7VDQj4?feature=share
    Organizuoja Konfucijaus institutas
    Vieta Didžioji Konfucijaus auditorija, M. K. Čiurlionio g. 21
    Kontaktai Margarita Žukauskaitė-Jucaitienė
    Pradžia 2024-03-19 17:30
    Pabaiga 2024-03-19 19:00
    Tipas Paskaita
    Papildoma informacja https://www.facebook.com/events/1550807765712418?ref=newsfeed
  • Aprašymas „Pokyčiai gyvenime – neišvengiami. Skiriasi tik tai, kaip į juos reaguojama. Galima bandyti pokyčius sustabdyti, pakeisti, pasibjaurėti ar net paneigti jų egzistavimą, tačiau galima – ir pasidžiaugti, pasigrožėti. Neigiami pokyčiai turi savo žavesį. Ieškoti reikia ne deguto meduje, o medaus degute. Grožį, gyvenimo spalvingumą galima aptikti pačiose netikėčiausiose vietose – senuose garažuose, neišplautuose induose, gamtos detalėse, medžiagų raštuose ir t. t. Tad ši paroda skatina dažniau pasimėgauti pokyčiais“, – teigia parodos autorė.
    Organizuoja Medicinos fakultetas
    Vieta M. K. Čiurlionio 21, pirmo aukšto koridorius