• Aprašymas

Vilniaus universiteto garbės daktaro vardas Prancūzijos Respublikos prezidentui Emmanueliui Macronui suteiktas už indėlį į Europos universitetų integraciją ir modernios universiteto idėjos plėtotę.

Kviečiame stebėti renginį virtualiai: tiesioginės transliacijos bus VU „Facebook“ ir „YouTube“ paskyrose, taip pat portale LRT.lt

Organizuoja Rektoriaus biuras
    Vieta Teatro salė
    Pradžia 2020-09-29 11:35
    Pabaiga 2020-09-29 12:00
    Tipas Iškilmės
    Papildoma informacja Kvietimas stebėti tiesioginę transliaciją VU Youtube, FB paskyrose
  • Aprašymas

BENJAMINAS VALIAUGA gins disertaciją „Chinonų ir nitroaromatinių junginių redukcijos flavininėmis dehidrogenazėmis-transhidrogenazėmis mechanizmų tyrimai ” biochemijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacija buvo rengta 2015-2019 metais Vilniaus Universiteto Gyvybės mokslų centre, Biochemijos institute

Mokslinis vadovas – habil. dr. Narimantas Čėnas (Vilniaus universitetas, gamtos mokslai, biochemija– N004).

Disertacijos gynimo tarybos sudėtis:

prof. habil. dr. Albertas Malinauskas – tarybos pirmininkas (Fizinių ir technologijos mokslų centras, gamtos mokslai, chemija – N 003).

prof. dr. Rimantas Daugelavičius (Vytauto Didžiojo universitetas, gamtos mokslai, biochemija – N 004);

dr. Elisabeth Davioud-Charvet (Strasbūro universitetas, Prancūzija, gamtos mokslai, biochemija – N004);

dr. Daiva Tauraitė (Vilniaus universitetas, gamtos mokslai, biochemija – N 004);

prof. dr. Albinas Žilinskas (Vilniaus universitetas, gamtos mokslai, chemija – N 003).

Disertaciją galima peržiūrėti Vilniaus universiteto bibliotekoje ir svetainėje adresu: http://www.vu.lt/lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

Organizuoja Doktorantūros ir podoktorantūros skyrius
    Vieta VU Gyvybės mokslų centro R-401 auditorijoje (Saulėtekio al. 7, LT-10222 Vilnius)
    Kontaktai Vida Dubonienė, tel. (8 5) 2687095
    Pradžia 2020-09-29 14:00
    Pabaiga 2020-09-29
    Tipas Disertacijos gynimas
    Papildoma informacja Daktaro disertacija
  • Aprašymas

Europos sporto savaitė #BeActive – tai Europos Komisijos iniciatyva, skatinanti sportą ir fizinį aktyvumą visoje Europoje. Ją nuo 2015 metų vykdo 31 Europos šalis, tame tarpe ir Lietuva (nacionalinis koordinatorius - asociacija "Sportas visiems"). Įvairias sveikatingumo ir sporto veiklas, kaip ir kasmet, taip ir šį rudenį savo studentams siūlys Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centras, kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu, Mykolo Romerio universitetu ir Lietuvos olimpine akademija.

Plačiau apie užsiėmimus

Organizuoja Sveikatos ir sporto centras
    Vieta VU Sveikatos ir sporto centras (Saulėtekio al. 2, Vilnius)
    Kontaktai Kontaktai nenurodyti
    Pradžia 2020-09-23 09:00
    Pabaiga 2020-09-30 21:00
    Tipas Sporto renginys
    Papildoma informacja Renginio nuoroda
  • Aprašymas Paroda „Ką mato paukščiai“
    Organizuoja Medicinos fakultetas
    Vieta VU Medicinos fakultetas (M.K.Čiurlionio g. 21)
    Kontaktai Irma Kušeliauskaitė, tel. 8 5 239 87 43
    Pradžia 2020-09-22
    Pabaiga 2020-12-31
    Tipas Paroda
    Papildoma informacja https://bit.ly/2RMT4Yp
  • Aprašymas

Vilniaus universiteto (VU) Geologijos muziejus atveria duris lankytojams ir kviečia aplankyti laikiną parodą „Vilniaus mamuto pėdsakais“.

Pasak organizatorių, pirmomis parodos savaitėmis dar bus galima išvysti ir įspūdingo dydžio mamuto Gošos iš Anžu skeletą.

Tai – antras kartas, kai VU Geologijos muziejuje bus galima pamatyti visą šio išnykusio gyvūno skeletą. Jis rastas Kotelno saloje – didžiausioje Anžu salų grupės saloje Naujojo Sibiro salyne, Jakutijoje (Rusija). Tai labiausiai į šiaurę nutolęs žinomas mamuto skeleto radinys. Skeletas rastas 2003 m. rugpjūčio mėnesio ekspedicijos metu. Nustatyta, kad jis gyveno apytikriai prieš 45 000 metų. Būdamas gyvas šis mamutas svėrė apie 7 tonas.

Kiti parodos eksponatai yra nuolatinėje muziejaus ekspozicijoje, kurioje lankytojai gali pamatyti mamuto durklo bei danties fosilines liekanas, rastas Antakalnyje, netoli legendinės Vilniaus mamuto 1957-ųjų metų vasaros radimvietės.

VU Geologijos muziejaus paroda yra Vilniaus miesto savivaldybės projekto „Neakivaizdinis Vilnius: Paskui mamutą“ dalis.

Kviečiame registruotis į ekskursijas čia

Pasikeitus situacijai dėl koronaviruso šalyje ekskursijos gali būti atšauktos.

Dėl visų saugumo prašome į ekskursijas registruotis tik tuos žmones, kurie savo laisva valia sutinka VU patalpose dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo ir registracijos metu pateikti savo kontaktinius duomenis. Juos naudosime išimtinai tik koronaviruso plitimo prevencijai (jei kiltų toks poreikis).

Organizuoja VU Geologijos muziejus
    Vieta VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų institutas, Geologijos muziejus (M. K. Čiurlionio g. 21/27, II aukštas, Vilnius)
    Kontaktai Dr. Eugenija Rudnickaitė
    Pradžia 2020-07-29 09:00