• Aprašymas

  Lapkričio 21-23 d. Vilniaus universitete vyks tarptautinė mokslinė konferencija skirta moterų balsavimo teisės įgijimo 100-mečio Lietuvoje paminėjimui. Konferencijos rengėjos subūrė įvairių užsienio šalių mokslininkes ir mokslininkus, tyrėjas ir tyrėjus, dirbančius įvairiose mokslo srityse. Konferencijos metu bus perskaityti 73 pranešimai, kurių autoriai yra Čekijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Kanados, Maroko, Rumunijos, Vokietijos mokslo ir tyrimo institucijų mokslininkai ir mokslininkės.

  Renginio programa

  Registruotis

  Organizuoja Komunikacijos fakultetas
  Vieta Vilniaus universiteto Centriniai rūmai (Universiteto g. 3, Vilnius)
  Kontaktai Kontaktai nenurodyti
  Pradžia 2019-11-21 08:00
  Pabaiga 2019-11-23
  Tipas Konferencija
  Papildoma informacja Renginio nuoroda
 • Aprašymas Lapkričio 21–22 d. Vilniaus universiteto Polonistikos centras, bendradarbiaudamas su Lenkų institutu Vilniuje, kviečia Fakulteto bendruomenę į rengiamą tarptautinę mokslinę konferenciją „Su Erelio ir Vyčio ženklais. Lenkijos ir Lietuvos moksliniai ir kultūriniai ryšiai Vilniaus universiteto istorijoje“. Gausų konferencijos dalyvių būrį sudarys asmenys, kurie daugelį metų yra susiję su Vilniaus polonistika, lenkų filologijos Vilniaus universitete kūrėjai, bičiuliai, įvairiems užsienio polonistikos židiniams atstovaujantys mokslininkai ir visi tie, kurie jaučia ryšį su Alma Mater Vilnensis. Konferencijoje ketinama aptarti vykdomus Lenkijos ir Lietuvos mokslinių (kalbinių, kultūrinių ir literatūrinių, istorinių) ryšių tyrimus ir jų plėtojimo perspektyvas bei nubrėžti naujas bendradarbiavimo galimybes Vilniaus universiteto ir Lenkijos aukštųjų mokyklų polonistikose vykdomų programinių permainų eroje.Gvildenamos Lenkijos ir Lietuvos ryšių problemos bus aptariamos kultūros ir literatūros, kalbotyros ir švietimo aspektais. Konferencija skirta visiems besidomintiems lietuvių-lenkų moksliniais ir kultūriniais ryšiais. Renginys vyks lenkų, lietuvių, rusų kalbomis.
  Organizuoja VU Polonistikos centras
  Vieta K. Donelaičio auditorija (Universiteto g. 5)
  Kontaktai doc. dr. Miroslav Davlevič , tel. + 370 67522586
  Pradžia 2019-11-21 09:00
  Pabaiga 2019-11-22
  Tipas Konferencija
  Papildoma informacja Daugiau informacijos
 • Aprašymas

  Kasmetiniai „Filologijos rudens” skaitymai.

  Įėjimas laisvas.

  Organizuoja Vilniaus universitetas
  Vieta VU Teatro salėje (Universiteto 3, Vilnius)
  Kontaktai Kontaktai nenurodyti
  Pradžia 2019-11-21 19:00
  Pabaiga 2019-11-21
  Papildoma informacja Renginio nuoroda
 • Aprašymas Medicinos fakultete vyksta baltymų kristalografės dr. Giedrės Tamulaitienės paroda “Struktūrų istorijos”. Čia demonstruojamos realios bakterijų antivirusinių sistemų baltymų ir jų kompleksų struktūros, atskleidžiama informacija apie konkretaus baltymo aminorūgščių išsidėstymą erdvėje. Paveikslėliai taip pat suteikia žinių apie baltymų formą, jų funkciją, evoliucinius ryšius tarp baltymų bei padeda suprasti ligų priežastis ir sukurti naujus vaistus.
  Organizuoja Medicinos fakultetas
  Vieta Medicinos fakultetas, M.K. Čiurlionio 21
  Kontaktai Irma Kušeliauskaitė, tel. 239 87 43
  Pradžia 2019-11-19
  Pabaiga 2020-02-03
  Tipas Paroda
 • Aprašymas

  Istorijų pasakojimo sal(i)one renkasi pasakotojai ir klausytojai!

  Kaip tikram sal(i)one - su skirtingom istorijom, gurkšnodami arbatą, užsikasdami sausainiais ar pyragu, pasineria į pasakotojo pasaulį... Čia jau girdėjome įvairių istorijų, o kokios jos bus lapkričio 19 d. priklausys tik nuo JŪSŲ!

  Mėgsti pasakoti istorijas ir nori išbandyti save prieš auditoriją, o gal tiesiog nori paklausyti kitų pasakojamų istorijų? Ateik į mūsų SAL(I)oną! O gal dar trūksta įgūdžių ir norėtum išmokti pasakoti? Keliauk į dirbtuves

  KAIP VEIKIA? Kas pirmesnis, tas gudresnis principu: norėdama(s) pasakoti, registruokis el.paštu ir užsitikrink sau vietą vakaro metu!

  Atėjusiems tik paklausyti, bet vakaro pabaigoje pajutusiems norą pasakoti, visada paliksime dvi galimybes įsijungti!

  Organizuoja Kultūros centras
  Vieta VU Kultūros centras, M.K.Čiurlionio g. 21, 344 auditorija
  Kontaktai
  Pradžia 2019-11-19 19:00
  Pabaiga 2019-11-22 21:00
  Tipas Kūrybinės dirbtuvės
  Papildoma informacja Renginio nuoroda
 • Aprašymas

  Lietuvoje moterų judėjimas dėl rinkimų teisės prasidėjo 1905 m., kai Vilniuje susikūrė organizacija – Lietuvos moterų susivienijimas moterų teisėms ginti. Jis kovojo dėl moterų rinkimų teisės ir galimybės dalyvauti nepriklausomos valstybės atkūrime. Pagrindinį tikslą pavyko pasiekti 1918 lapkričio 2 d., kai moterims buvo suteikta balsavimo teisė, kuri buvo įtvirtinta laikinojoje Konstitucijoje.

  Istoriniai faktai liudija, kad atkurta Lietuvos valstybė buvo statoma ant tvirtų, demokratijos ir lyčių lygybės principais grįstų pamatų. Jos kūrėjai toliaregiškumu pralenkė daugelio Europos valstybių politinį elitą, todėl šiandien galime pagrįstai didžiuotis tuo, kad mūsų demokratija yra neatsiejama nuo fundamentalių moterų ir vyrų lygybės vertybių.

  Gavusios politines teises moterys aktyviai prisidėjo prie atkurtos valstybės puoselėjimo. Jos visad dalyvavo politinėje, visuomeninėje, mokslo, švietimo, labdaros, meninėje veikloje, įnešdamos esmingą indėlį į Lietuvos kultūros kūrimą ir puoselėjimą.

  Oficialioje istorijoje šis indėlis dažnai lieka nematomas ir tai iš esmės nuskurdina ne tik pačios istorijos, bet ir kultūrinio paveldo suvokimą. Turime pripažinti, kad visuomenė vis dar yra mažai informuota apie šiuos Lietuvos 100-mečio pasiekimus.

  Projekto vizualiką kuria dailininkė Akvilė Malukienė.

  Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

  Organizuoja Bendruomenės vystymo skyrius
  Vieta VU centriniai rūmai, rektorato koridorius (Universiteto g. 3, II aukštas, Vilnius)
  Kontaktai dr. Urtė Lina Orlova
  Pradžia 2019-11-13 08:00
  Pabaiga 2019-11-23 17:00
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja Skaitykite moterų, kūrusių Leituvos valstybę, istorijas
 • Aprašymas VU botanikos sodas kviečia visas mokyklas dalyvauti floristikos konkurse.Jo tikslas – populiarinti floristikos meną, ugdyti ir skatinti mokinių kūrybiškumą, saviraišką, meninės interpretacijos poreikį, ekologinį švietimą ir pagarbą aplinkai. Pernai metais konkursas sukvietė 62 mokinius ir 47 mokytojus iš 42 vidurinių ir profesinių mokyklų. Mokinių sukurtos Advento ir Kalėdų puošmenos stulbino kompozicijų iš natūralių medžiagų kūrybiškumu ir nuoširdumu. Kviečiame mokytojus ir jų mokinius dalyvauti šiame konkurse, pasitikti Šv. Kalėdas su nuostabiais floristiniais papuošimais ir dovanomis!Anketą ir konkurso nuostatus atsisiųsti iš VU Botanikos sodo svetainės: https://www.botanikos-sodas.vu.lt/news/327/42/2019-m.-mokini%C5%B3-floristikos-konkursas-D%C5%AAZGIAM-KAL%C4%96DAS-SODE
  Organizuoja Botanikos sodas
  Vieta VU Botanikos sodas
  Kontaktai Aida Dobkevičiūtė, tel. 867076093
  Pradžia 2019-11-04
  Pabaiga 2019-12-15
  Tipas Konkursas
  Papildoma informacja Dūzgiam Kalėdas sode!
 • Aprašymas

  Šiais metais sukanka 450 metų, kai Lietuvoje įsikūrė Jėzaus Draugija – jėzuitai. Minėdama šią sukaktį, Vilniaus universiteto biblioteka visuomenei pristato parodą „Unus non sufficit orbis: Vieno pasaulio negana“.

  Jėzuitų misijos sukakčiai skirtoje parodoje bus pateikiami Vilniaus universiteto bibliotekos fonduose saugomi spaudiniai ir rankraščiai, atskleidžiantys jėzuitų misijas nuo XVI a. iki XVIII a. Ekspozicija suskirstyta į keturias dalis, kurių pavadinimai apibūdina misionierių veiklas įvairiuose regionuose.

  Organizuoja Biblioteka
  Vieta VU bibliotekos Baltojoje salėje (Universiteto g. 3, IV a.)
  Kontaktai Kontaktai nenurodyti
  Pradžia 2019-10-31 09:00
  Pabaiga 2019-12-31 17:00
  Tipas Paroda
  Papildoma informacja Renginio nuoroda
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos