Apie VU

Vilniaus universitetas – didžiausia ir seniausias tradicijas puoselėjanti Lietuvos mokslo ir studijų įstaiga. Minties laisvė ir nuomonių įvairovė, atvirumas pasaulio idėjoms ir inovacijoms, moksliniais tyrimais pagrįstos studijos – pagrindiniai universiteto bruožai.

Turime daugiau nei 22 000 studentų ir klausytojų, per 3700 darbuotojų. Vykdomos pirmosios, antrosios ir trečiosios pakopų humanitarinių, socialinių, fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslų sričių studijos.

Vilniaus universitetas – universitetų konsorciumo UNIKON narys.

Vilniaus universitetas kasmet tvirtai išlaiko pirmąją vietą šalies universitetų reitinguose.

Tai ne vienintelis reitingas, kuriame VU gali pagrįstai didžiuotis savo laimėjimais ir užimamomis aukštomis pozicijomis. Jau keletą metų universitetas patenka tarp 2 procentų geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų pagal vieną įtakingiausių QS World University Ranking reitingą. Vienas iš geriausių VU rodiklių šiame reitinge- dėstymo kokybė.

Iš čia kylama į žvaigždes

Ingrida OlendraitėMan Vilniaus Universitetas yra ne tik Alma Mater, kuri leidžia „pasimaitinti" tave dominančios srities žiniomis, bet čia užaugi kaip asmenybė. Čia tampi žmogumi, kuris įpranta kasdien domėtis tave supančiu pasauliu: nuo mažiausių molekulių iki globalių geopolitinių reiškinių, nepriklausomai nuo to ką studijuoji. Per šiuos 4 metus, universiteto dėka, patekau į Lietuvos mokslo bendruomenę, susipažinau su daugybe entuziastingų eruditų žmonių. Taip pat gavau galimybę realizuoti save bei didžiulį postūmį tobulėti įvairiose srityse: organizacinėje veikloje, mene, sporte ir žinoma moksle.

 

Ingrida Olendraitė, Gamtos mokslų fakultetas, molekulinė biologija

Mirena TumaitėVilniaus universitetas suteikė man ne tik žinių, bet ir paskatino asmeninį augimą: išmokau analitiškai mąstyti, išreikšti ir pagrįsti savo nuomonę, įveikiau viešo kalbėjimo baimę. Tokie dalykai ne tik tiesia kelią į sėkmingą ateitį, bet ir suteikia malonumą. Be to, mūsų dėstytojai sugriovė visus mitus apie dėstytojo ir studento santykį – esame tarsi maža šeima.

 

Mirena Tumaitė, Filologijos fakultetas, Skandinavistikos (norvegų k.) studijų programa

Vytenis PodėnasVilniaus universitetą sieju su laisve, plačiu požiūriu ir kokybe. Nuolat kryptingus iššūkius keliantys dėstytojai kuria puikią terpę tobulėti ir siekti geriausių rezultatų mokslinėje erdvėje.

 

Vytenis Podėnas, Istorijos fakultetas, archeologijos magistrantūros studijų programa