Arqus Europos universitetų aljansas

Apie „Arqus“

„Arqus“ Europos universitetų aljansui priklauso septyni universitetai – Bergeno, Granados, Graco, Leipcigo, Liono, Paduvos ir Vilniaus. Tai daug metų išsamius mokslinius tyrimus atliekantys universitetai, turintys didelę patirtį bendrų projektų srityje ir tarptautinių institucijų statusą. Šie universitetai, įsikūrę vidutinio dydžio miestuose, atlieka svarbų vaidmenį savo regionuose.

„Arqus“ aljanso tikslas – pasinaudoti sukaupta universitetų narių patirtimi vystant bendradarbiavimą, kad būtų galima aktyviai prisidėti integruojant savo narių politiką ir veiksmų planus, siekiant:

  • didinti švietimą tarp aktyviai šioje veikloje dalyvaujančių Europos ir pasaulio piliečių, galinčių ir norinčių prisidėti prie daugiakultūrės, daugiakalbės ir įtraukios Europos, kuri būtų atvira pasauliui, sukūrimo;
  • didinti ir gerinti universitetų partnerių bendrus mokslinių tyrimų pajėgumus;
  • geriau reaguoti į didžiuosius XXI amžiaus visuomenės iššūkius Europoje ir už jos ribų.

Pagrindinis „Arqus“ Europos universitetų aljanso siekis – veikti kartu tarsi institucinio mokymosi laboratorija, kurioje būtų galima kurti, išbandyti ir įgyvendinti naujovišką glaudaus tarpuniversitetinio bendradarbiavimo modelį.

„Arqus“ Europos universitetų aljansas buvo oficialiai įsteigtas Briuselyje 2018 m. lapkričio 27 d., kai aljanso universitetų narių rektoriai ir prezidentai pasirašė susitarimo memorandumą, kad sustiprintų mus jungiančius bendradarbiavimo ryšius.

Daugiau informacijos apie aljansą rasite šioje svetainėje.

Veiklos kryptys

„Arqus“ skiria didelį dėmesį šioms veiklos kryptims:

Kvietimai teikti paraiškas 2020/2021

Nurodykite atsiliepimą.
reCAPTCHA turi būti patvirtinta!
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku