Tinklalaidės

Sukurta: 19 gegužės 2020
Tinklalaidės yra puikus būdas sužinoti aktualią informaciją, gauti pramoginį arba edukacinį turinį vaikščiojimo, vairavimo, sporto ar tiesiog laisvu metu.
Vilniaus universitetas šiuo metu siūlo klausytis net šešių čia kuriamų tinklalaidžių: „Akademinė druska“, „Dialogai iš balkono“, „Kalba klaba“, „Ko tyli istorikai“, „Mokslas be pamokslų“ ir „Mothernet“. Universiteto podcast'ai suteikia galimybę jų klausytojams išgirsti ekspertinius komentarus, smagias istorijas arba aktualią informaciją apie istoriją, kalbas, motinystę, mokslą, politines ar studentiškas aktualijas. Sekite ir klausykite pokalbių populiariausiose tinklalaidžių platformose.

Mokslas be pamokslų

MOKSLAS BE PAMOKSLŲ – tai originali Vilniaus universiteto tinklalaidė, kuria siekiama ne moralizuoti ar pamokslauti, bet sužadinti smalsumą mokslo temoms. Išsamūs pokalbiai su Vilniaus universiteto mokslininkais padės klausytojams plėsti akiratį, skatins mąstyti savo galva ir gal net privers pakeisti nuomonę ar suabejoti nusistovėjusiomis „tiesomis“. Pasirodo du kartus per mėnesį. Tinklalaidę veda Darius Matas, kuria – Komunikacijos ir rinkodaros skyrius.

Ko tyli istorikai

„Ko tyli istorikai“ – Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Naujosios istorijos katedros tinklalaidė, kuriame fakulteto dėstytojai ir svečiai analizuoja aktualias istorijos, istorinės atminties ar kultūros paveldo temas. Tinklalaidę veda VU IF dėstytojai doktorantas Antanas Terleckas ir dr. Marius Ėmužis. Nauji epizodai pasirodo du kartus per mėnesį

Kalba kalba

Tinklalaidė „Kalba kalba“ – Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto tinklalaidė, kurioje diskutuojama aktualiomis kalbos, literatūros ir kultūros temomis. Trys skirtingų sričių atstovai – Mantas Tamošaitis, Ernesta Kazakėnaitė ir Eleonora Terleckienė laidose kalbina fakulteto studentus, dėstytojus bei alumnus. Nauji epizodai pasirodo du kartus per mėnesį.

Akademinė druska

„Akademinė druska“ – Vilniaus universiteto Studentų atstovybės tinklalaidė, kurioje pateikiamos Vilniaus universiteto studentų aktualijos studijų, jų aplinkos ir popaskaitinės veiklos klausimais. Tad kviečiame klausytis naujausios informacijos apie atstovavimą Universiteto, miesto ir nacionaliniu lygmenimis, studijų proceso gerinimą, patogios socialinės ir akademinės aplinkos kūrimą. Epizodai pasirodo 2-3 kartus per semestrą.

„MotherNet“ – Vilniaus universiteto Filologijos, Filosofijos ir Medicinos fakultetų mokslininkių kuriama tinklalaidė, kurioje įvairiais požiūriais diskutuojama apie motinystę. Pokalbiuose su motinystės tyrėjomis ieškoma atsakymų į klausimus, kodėl vienos moterys renkasi turėti vaikų, o kitos – ne, kokios tokių pasirinkimų praktikos skirtingose visuomenėse ir kultūrose, kaip motinos derina profesinį gyvenimą ir motinystę, kaip apie motinystę kalbama grožinėje literatūroje, kine, populiariojoje kultūroje, ką moterys mano apie kitų kuriamas motinystės reprezentacijas? Aptariamos kitos su motinyste susijusios problemos – atskirtis dėl etninės tapatybės, odos spalvos, amžiaus, negalios, seksualinės orientacijos ar skurdo, iššūkiai migracijoje vaikus auginančioms motinoms ir daug kitų. Tinklalaidę veda Filosofijos fakulteto Sociologijos ir socialinio darbo instituto direktorė doc. dr. Eglė Šumskienė Naujas epizodas pasirodo kartą per mėnesį

Dialogai iš balkono

„Dialoguose iš balkono“ atsitraukiama nuo visuomenės įvykių sūkurio ir tyrinėjama juos iš šalies, siekiant geriau suprasti, kokiomis aplinkybėmis gyvename ir kokios lyderystės mums reikia dabar. Dialogų dalyviai – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto tyrėjai. Tinklalaidės autorė ir vedėja – lyderystės ir strateginio valdymo ekspertė Eglė Daunienė. Naujas epizodas pasirodo kartą per mėnesį

Arqus Knowledge Pills

Europos universitetų aljansas „Arqus“ pristato tinklalaidžių seriją „Arqus Knowledge Pills“. Tinklalaidėse universitetai partneriai dalijasi moksline patirtimi, kalba apie didelę socialinę reikšmę turinčias ir su aktualijomis susijusias specialias mokslinių tyrimų sritis. Naujas epizodas pasirodo kartą per mėnesį. Tinklalaidę veda: „Arqus“ komunikacijos komanda.