Kviečiame naudotis MIDAS – patikima erdve mokslinių tyrimų duomenims kaupti, tvarkyti, saugoti ir analizuoti

2016-04-11 10:52

MIDAS – tai didžiausias ir moderniausias Baltijos šalyse mokslinių tyrimų duomenų archyvas, kuriame bus galima sukaupti iki 3 petabaitų duomenų. Pasak projekto iniciatorių – Vilniaus universiteto bei partnerio VU ligoninės Santariškių klinikų – kuriant archyvą MIDAS buvo siekiama padėti mokslui tapti labiau matomu, t.y. didinti mokslinių tyrimų duomenų sklaidą ir prieinamumą pasitelkus informacines technologijas.

Nuo šiol prieiga prie fizinių, humanitarinių, socialinių, žemės ūkio, technologijos ir biomedicinos mokslų tyrimų duomenų pagal galimybes galės būti atvira – visiems besidomintiems sudarytos sąlygos pasiekti autorių viešinamus tyrimų duomenis ir / arba jų metaduomenis. Archyve mokslinių tyrimų duomenys yra ne tik centralizuotai kaupiami, saugomi, sisteminami, operatyviai pateikiami naudotojui, bet gali būti ir įvairiais būdais analizuojami. Šiuo tikslu archyve MIDAS buvo specialiai sukurtos ir įdiegtos modernios duomenų analizės (valymo, filtravimo, normavimo, statistinio apdorojimo, dimensijos mažinimo, klasifikavimo, grupavimo, grafinio vaizdavimo ir kt.) priemonės.

Kiekvienam MIDAS naudotojui skiriama 100 GB vietos mokslo duomenų talpinimui. Naudotojai, publikuodami mokslinių tyrimų duomenis, galės jiems suteikti unikalų standartinį skaitmeninių objektų identifikacijos numerį DOI (angl. digital object identifier). Tyrimų duomenis galima susieti su nacionalinėje Lietuvos akademinėje elektroninėje bibliotekoje (eLABa) esančiomis publikacijomis. Tyrėjams sudaryta galimybė dirbti komandose: su moksliniais tyrimais ir jų duomenimis leidžiama dirbti neribotam skaičiui naudotojų iš Lietuvos ir užsienio. Daugiau informacijos pateikiama interneto svetainėje www.midas.lt

Parengta Vilniaus universiteto bibliotekos pagal „BNS Spaudos centre“ paskelbtą informaciją.