Kvietimas teikti paraiškas finansuoti projektus pagal priemonę Nr. 01.2.1-LVPA-K-855 „Intelektas LT-2“

2018-04-23 08:57

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija ir viešoji įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra (toliau – LVPA) kviečia teikti paraiškas finansuoti projektus pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonę  Nr. 01.2.1-LVPA-K-855 „Intelektas LT-2“  (toliau – Priemonė).

Kvietimo pradžia: 2018 m. balandžio 20 d.
Kvietimo pabaiga: 2020 m. rugpjūčio 20 d.
Kvietimo biudžetas: 50 000 000 Eur.

Didžiausia finansavimo suma ir intensyvumas: 10 000 000 Eur.

Kvietimo tikslas: paskatinti bendrus mokslo ir verslo mokslinių tyrimų ir (ar) eksperimentinės plėtros (toliau – MTEP) projektus, kuriančius didesnę pridėtinę vertęturinčius produktus.

Atrankos būdas: projektų atranka konkurso būdu.

Tinkamas pareiškėjas: 1. Aprašo 10.1 ir 10.2 papunkčiuose nurodytų veiklų pareiškėjai – viešieji juridiniai asmenys, vykdantys MTEP veiklas, arba privatieji juridiniai asmenys, vykdantys MTEP veiklas;
2. Aprašo 10.3 papunktyje nurodytos veiklos pareiškėjai – privatieji juridiniai asmenys, vykdantys MTEP veiklas.
3. Pagal Aprašą partnerystė būtina. Privalomi partneriai yra: 3.1. Aprašo 10.1 ir 10.2 papunkčiuose nurodytų veiklų, kai pareiškėjai yra viešieji juridiniai asmenys, vykdantys MTEP veiklas, privatieji juridiniai asmenys, vykdantys MTEP veiklas;
3.2. Aprašo 10.1 ir 10.2 papunkčiuose nurodytų veiklų, kai pareiškėjai yra privatieji juridiniai asmenys, vykdantys MTEP veiklas, viešieji juridiniai asmenys, vykdantys MTEP veiklas, ir (arba) mokslo ir studijų institucijos, kurios yra privatieji juridiniai asmenys;
3.3. Aprašo 10.3 papunktyje nurodytos veiklos privatieji juridiniai asmenys.
Finansuojamos veiklos: 1. fundamentiniai tyrimai (turi sudaryti ne daugiau kaip 10 procentų projekto tinkamų finansuoti išlaidų); 2. MTEP; 3. įmonių pradinės investicijos, kuriomis kuriama naujos ar plečiama esamos įmonės MTEP ir inovacijų infrastruktūra, kuri nėra prieinama viešai arba klasteriuose.
Kvietimo tinkamos išlaidos: 1. įranga, įrenginiai ir kitas turtas; 2. projekto vykdymas; 3. Netiesioginės išlaidos ir kitos išlaidos pagal fiksuotąją projekto išlaidų normą.
Paraiškų pateikimo būdai: pareiškėjas pildo paraišką ir kartu su Aprašo 81 punkte nurodytais priedais iki kvietimo teikti paraiškas skelbime nustatyto termino paskutinės dienos teikia ją per DMS, o jei DMS funkcinės galimybės laikinai neužtikrinamos – LVPA raštu Projektų taisyklių III skyriaus 12 skirsnyje nustatyta tvarka.

Jei laikinai nėra užtikrintos DMS funkcinės galimybės ir dėl to pareiškėjai negalės pateikti paraiškos ar jos priedo (-ų) paskutinę paraiškų pateikimo termino dieną, LVPA paraiškų pateikimo terminą pratęsia 7 dienų laikotarpiui ir (arba) sudaro galimybę paraiškas ar jų priedus pateikti kitu būdu ir apie tai paskelbia Projektų taisyklių 82 punkte nustatyta tvarka svetainėje www.esinvesticijos.lt.

Paraiškos per DMS turi būti pateiktos LVPA iki 2018 m. rugpjūčio 20 d. 24:00 val.