Vilniaus universitete pradedamas įgyvendinti mokslo populiarinimo projektas

2016-07-01 13:20

Vilniaus universitetas (VU) pasirašė partnerystės sutartį su Lietuvos mokslų akademija (LMA) dėl bendradarbiavimo Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamame projekte „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“.

VU pasirinktas partneriu dviejose iš penkių projekte numatytų mokslo populiarinimo veiklų. Tai integruotas bendrauniversitetinis projektas, kur Studijų direkcija koordinuos užsiėmimus, skirtus moksleivių moksliniam švietimui, Mokslo ir inovacijų direkcija – mokslo populiarinimo renginius vaikams ir jaunimui, Plėtros direkcija administruos projektą. Projekto trukmė – treji metai. Suplanuotoms VU veikloms skirta apie 61 tūkst. eurų.

Projekto įgyvendintojai Universitete džiaugiasi galimybe nuo didžiųjų miestų nutolusiuose regionuose besimokančius moksleivius supažindinti su šiuolaikinio mokslo aktualijomis ir pasiekimais, įtraukiančiai, per asmeninį patyrimą atverti mokslo įdomybių lobius. Užsiėmimai, skirti moksleivių moksliniam švietimui, bus įgyvendinami plėtojant jau septynerius metus vykdomą ir didelio susidomėjimo sulaukusią VU Vaikų universiteto veiklą. Vyresniųjų klasių moksleiviams numatytas renginių ciklas „Pasimatuok mokslininko profesiją“, kur interaktyvių užsiėmimų metu jiems bus leista patiems tapti mokslininkais. Planuojama orientuotis į kelias skirtingas mokslo kryptis: fiziką, astronomiją, teisę, psichologiją, sociologiją ir tarpdisciplininius mokslus.

LMA kartu su partneriais vykdomas projektas „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“ pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 9.3.3 konkretaus uždavinio „Sustiprinti viešojo sektoriaus tyrėjų gebėjimus bei pajėgumus vykdyti aukšto lygio MTEP veiklas“ projektų finansavimo sąlygų aprašą.

kuriame-ateiti lma vu-logo

Komentarai

1. prof. Rūta Dubakienė, 2016 rugsėjo 8 9:08 #

Mielai sudalyvausiu populiarinant mokslo žinias apie alergiją.
    VU MF prof.Rūta Dubakienė

2. Valentina Dagienė, 2016 lapkričio 17 10:07 #

Mielai dalyvaučiau populiarinant informatikos ir informatikos inžinerijos mokslą ir taikymus. Turiu parengus įvairios žaidybinės medžiagos.