Teisės psichologija

Teisės psichologija

Sukurta: 21 sausio 2013

Scope2x

Padalinys
Filosofijos fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Socialiniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Psichologija

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Socialinių mokslų magistras

Scope2x

Trukmė
2 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
120

Scope2x

Metinė studijų kaina (2022 metai)
4916 EUR

Sužinokite apie šią studijų programą daugiau!

Kodėl ši programa?

  • Teisės psichologijos studijų programos tikslas – perteikti studijuojantiems naujausių psichologijos, teisės ir kriminologijos žinių sistemą; suformuoti profesinius uždavinių sprendimo ir mokslinio tyrimo darbo įgūdžius; išmokyti tyrimo metodų bei išugdyti statistinių rezultatų apdorojimo įgūdžių; suformuoti psichologo etika pagrįstas profesines vertybes; parengti profesinei praktikai.

  • Studijų programa yra tarpdalykinė, jungianti psichologijos studijas su teisės ir kriminologijos problematika. Teisės psichologijos programa skirta studentams, siekiantiems taikyti psichologijos žinias tiriant nusikaltimus, atliekant teismo psichologinę ekspertizę, kuriant ir įgyvendinant įvairias nusikaltimų bei asocialaus elgesio prevencijos programas, organizuojant ir dirbant resocializacijos darbą, konsultuojant nusikaltimų aukas ir teisėtvarkos pareigūnus.

Karjera

  • Teisės psichologijos magistras gali dirbti įvairiose teisėsaugos sistemos institucijose, akademinėse, valstybinėse bei nevyriausybinėse organizacijose, užsiimti privačia praktika.

  • Įsidarbinimo įstaigų pavyzdžiai:

  • Lietuvos Respublikos teismai, Policijos departamentas prie LR Vidaus reikalų ministerijos, Kalėjimų departamentas prie LR Teisingumo ministerijos, Vadovybės apsaugos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos teisės institutas, Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas, Vaiko teisių apsaugos tarnyba ir kt.

  • Lietuvoje sparčiai auga teisės psichologų poreikis – kaip pranešama Teismų sistemos naujienose, 2018 metais numatyta įsteigti 14 papildomų teismo psichologų etatų ir jų poreikis turėtų augti dėl 2018 m. liepos 1 d. įsigaliojusios Baudžiamojo proceso kodekso pataisos, numatančios, kad visose ikiteisminiuose tyrimuose ir baudžiamosiose bylose liudijant mažamečiui arba nepilnamečiui asmeniui iki 14 metų, o tam tikrais atvejais ir virš 14 metų, privalomai turės būti kviečiamas psichologas, kuris padės apklausti vaiką pas ikiteisminio tyrimo pareigūną, prokurorą, ikiteisminio tyrimo teisėją ar teisme. Vadinasi, vaikų apklausų skaičius gali išaugti net kelis kartus, atitinkamai teismai susidurs su keliskart didesniu teisės psichologų poreikiu.

 

 

Donata KabelyteGyvenime galima rinktis kelius, kurie yra praminti, gerai pažįstami ir kuriais jau ėjo daugelis. Arba galima rinktis įdomesnį variantą. Teisės psichologijos studijos sudarė galimybę eiti kiek kitokia kryptimi – daugeliui nepažinta ir nepatirta. Šios studijos išmokė, kad teorinės žinios yra dar ne viskas, kad einant šiais menkai pažįstamais keliais labai praverčia gebėjimas persiorientuoti greitai besikeičiančiose situacijose ir pasiryžimas išeiti iš savo komforto zonos ribų, taip pat humoro jausmas ir kolegų palaikymas. O geriausia tai, kad po studijų laukė ne monotoniškas darbas, o nuotykis, kuriame kartais gali pasijusti kaip Mažasis Princas, turintis prisijaukinti tai, kas dar neprijaukinta. Šios studijos paruošia kelionei, kupinai iššūkių, atradimų ir kūrybiškumo. Tai ne visada pats lengviausias kelias, bet patirtis, įgyta juo einant, be galo šviesi, prasminga ir auginanti, todėl verta kiekvieno žengto žingsnio."

Donata Kabelytė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus Vyriausioji specialistė (psichologė)